Ücretsiz yazılım: Magnifying Glass Pro 1.7

CHIP Online'ın bugünkü ücretsiz yazılımı ile ekranın bir bölümü istediğiniz kadar büyüyebiliyor

Programın Kullanımı (1)

Şimdi isterseniz Magnifying Glass Pro'nun nasıl kullanıldığına göz atalım:

Programın kurulumunu tamamladıysanız hemen aktive işlemine geçebilirsiniz. Bunun için sıkıştırılmış dosyanın içerisinde yer alan 'Active.exe' dosyasına çift tıklayın. Bu işlemin ardından aktivasyon işleminiz tamamlanacak ve siz de programı bundan sonra ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Program açıldıktan sonra Windows saatinin bulunduğu çubukta programın simgesini göreceksiniz. Bu simgeye sağ tıklayıp 'Options Main Dialog...'a girin. Karşınıza gelen pencerede ilk olarak sol kısımda yer alan 'General' sekmesine bakalım. Bu bölümdeki 'Run application on Windows Startup'un yanındaki kutucuğu işaretlemeniz durumunda program her Windows açılışında otomatik olarak açılacaktır. İngilizce dilinin dışında 7 farklı dil seçeneği bulunan programın maalesef Türkçe sürümü henüz yok.

Şimdi isterseniz programın ne işe yaradığını test ederek görelim. CTRL+G tuşuna birlikte basın; bu tuş kombinasyonu programı etkin hale getirecektir. Ancak programın ayar penceresini kapatmadığınız müddetçe program etkin moda geçemez; bu nedenle bu tuş kombinasyonunu programın penceresini kapattıktan sonra uygulayın. Ardından da görebileceğiniz gibi farenizin imlecinin gördüğü her yer gözünüze büyükçe görünecek ve harf ve grafikleri daha yakından görme şansına sahip olacaksınız.

Örneğin Not Defteri'ne bir yazı yazmak istiyorsunuz. Bunun için programın ayarlarından 'Glass Profiles' kısmına girin ve pencerenin üstünde göreceğiniz 'Edited Glass Profile'ye gelerek buradan 'Text Caret Mode' seçeneğine tıklayın ve 'Save and Close' butonuna basıp ekranı kapatın. Ardından programı yine CTRL+G ile etkinleştirdikten sonra farenizin imlecini Not defterine ya da bir Word belgesine getirdiğinizde imlecinizin bulunduğu yerin daha da büyüdüğünü göreceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çok güzel bir program. Teşekkürler :)

yunanlilarin dedigi gibi Ti iNE AFTO zaten windosun kendisinde var bu ozelik fazlalik...

tıkladığımda açılan pencerede sayfa görüntülebemedi diyor yardımcı olursanız sevinirim...

nasıl bi sayfa tıklıyom yıklıyom açıl muyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir