Microsoft, Artık ABD'de Lumia Satmıyor!

Lumia, yolun sonuna geldi: Microsoft'un ABD mağazası, artık bir tane bile Windows Phone'lu telefon satmıyor!

Microsoft, Artık ABD'de Lumia Satmıyor!

Microsoft'un İngiltere mağazasındaki tüm Windows 10 Mobile cihazlarının tükendiğini geçen ay öğrenmiştik. Şimdi ise firmanın ABD mağazasında kilitsiz tüm modellerin tükendiği ortaya çıktı.

ABD'de Microsoft Store'da Windows Phone 8.1 veya Windows 10 Mobile kullanan hiçbir telefonun artık satılmaması, Lumia'nın yolun sonuna ulaştığını gösteriyor olabilir. Bunun yaşanacağına dair ilk işareti Şubat ayında satışa sunulan Lumia 650 ile almıştık. Bu telefonun Microsoft'un son Lumia telefonu olacağı söylenmişti. Microsoft, Ağustos ayında ABD web sayfasında Windows'lu telefonlarla ilgili tüm referansları kaldırdı ve "Windows Phone" öğesini bir açılır menünün altına taşıdı.

Microsoft'un telefonları ömrünü doldururken, firmanın mobilde bir sonraki adımının ne olacağı merakla bekleniyor. Çok konuşulan "Surface Phone"un Windows 10'un tam sürümüyle gelebileceği, 32-bit x86 masaüstü uygulamalarını emülasyon yoluyla çalıştırabileceği söyleniyor. Ancak bu telefonların 2017'nin sonundan önce gelmesi beklenmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Lumia cihaz alanları bir anda yolda bırakan microsoft Surface ile nasıl güvence verecek ? Kim güvenecek

Microsoft bile vazgeçti. Darısı bizim fanboyların başına.

@02 Ocak 2017 14:57 Apple da satışların düşüklüğünden dolayı üretimi %10 düşürdüğünün bildirisini yaptı

Yolun sonuna mico geldi kendi hataları saçma, sapan satış politikaları uygulama geliştirenlere bir türlü verilmeyen destek sonra lumia tu kaka öylemi!!nokia aslanlar gibi geliyor sen rahat ol microsoft android ,android veya ios gerisi hikaye.

@02 Ocak 2017 17:13 Ben de bu kafadan istiyorum

2.5 yıl Lumia 920 kullandım, ilk başlarda güvenmiştim belki instagram gelir ilerde diye, facebook, clash clans, gelmedi ama katlandım sevdim. sonra tek tek elimdekileri patlattılar. MixRadio mu aldılar elimden sesimi fazla çıkartmadım deezer varmış dedim. HERE leri androide iOS a sundular sustum. Sağlık ve Fitness uygulaması vardı çok severdim onu, onuda kapattılar tamam pekala sabırlıyım dedim. Windows 10 gelecek dediler bekledim gelmedi. Bıraktım. Anneme verdim. Xperia XZ Aldım MUTLUYUM!!!!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play