Microsoft, Hotmail sorununa açıklık getirdi.

E-mail servisi Hotmail'de çıkan sorunlar nedeniyle Microsoft bir açıklama yaptı.

  • Selim Öztürk
"150 bin kişi bu sorundan etkilendi."

Hotmail'in hizmet dışı kalması, ilk olarak 26 Şubat'ta, Hotmail doğrulama sisteminin çökmesiyle meydana geldi. Bu sorun, Live ID'lerin (yani Live ID sahibi kullanıcıların) Live servislerine girmesine bir süre için engel olmuştu.

İkinci sorun ise pek fazla kişi tarafından hissedilmedi. Bu nedenle Microsoft, bu ikinci sorunun çözülüp çözülmemesiyle ilgili bir açıklama yapmadı.

Microsoft'tan yapılan resmi açıklama şöyle: "Biz Hotmail servisimizi kullanıp sorun yaşayan müşterilerimizle yakından ilgileniyoruz. Müşterilerimizin bu tip sorunlardan dolayı hizmetimize tam olarak ulaşamaması bizim için de olumsuz bir durum, bu durum için müşterilerimizin özürlerimizi kabul edeceklerini umuyoruz."

Microsoft'un verdiği rakamlara göre 150 bin kadar insan (ya da kabaca Hotmail kullanıcılarının %5'i ) bu problemlerden etkilendi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ne demezsiniz, kopyalanmaya çalışılan 100-200 kb'lik bir dosya için bile dakikalarca bekleyen bir calculating penceresi ile mi sorunları çözüyor sunuz?

NE olcak peki ya :(

Dünyanın en iyi, en şişman, en cebi dolu programcılarını barındıran, buna karşın en çok 'özür dileyen' işletim programı(!) tasarımcısından, yerinde bir açıklama..

o yuzde 5 lik kısım turkıye oluo galiba dunyada en kotu internet altyapısına sahibiz herturlu sorun cıkması dogal

şu anda 2.5 saattir bakım çalışması var hotmailde... hotmaili anlamak mümkün deil, haftada 2 kere giriyosam 1inde bakım çalışması yapılıyor. Geliştirmek için yapılıyormuş bu çalışmaları
Yeter artık gelişme falan istemiyorum allah belasını verisn böyle şirketin.
Hayret bişey yahu ödev göndericem erişemiyorum.
Durmadan özür dileyeceğinize bırakın kendi kendine işlesin program
durmadam bakı çalışması yaptırmayın..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play