Microsoft, "otomatik sessiz mod" peşinde!

Microsoft'un peşinde olduğu bu işlev, cebinizin olmadık yerlerde çalmasına tam bir çözüm getirecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, "otomatik sessiz mod" peşinde!

Telefonların bizlere sunduğu işlevler güçlendikçe onlarla olan ilişkimiz de doğru orantılı olarak artıyor. Bu ise onlardan uzak kalmamız gereken zamanların bazı durumlarda bize dayatılması sonucunu ortaya çıkardı.

Geleceği düşünmemek gibi bir lüksü olmayan Microsoft'un ise Ağustos ayında USPTO'ya yaptığı, ancak henüz ortaya çıkan patent başvurusunda, cihazınızı belirli durumlarda otomatik olarak susturacak bir işlev açıklanıyor. İşlev, patente göre bir sessizleştirme denetimi yoluyla bir veya birden fazla telefonun sesini kapatmayı anlatıyor. Kısıtlama, belirli bir saat aralığında telefonun sesinin kısılması gibi şekillerde ortaya çıkabiliyor.

Patent başvurusunda böyle bir hizmetin okullarda, iş toplantılarında veya sinema salonlarında mobil cihazların sesini kapatmak için kullanılabileceğini söylüyor. Bazı sinemaların Wi-Fi ve mobil ağ sinyalini engelleyecek teknolojiye halihazırda sahip olduğunu da söyleyelim.

Patent başvuruları işlevin gelecekte gerçeğe dönüşeceğini garantilemiyor. Ancak Windows Phone'un bir sonraki sürümünde böyle bir işlev görürseniz şaşırmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Mikrofonla ortamın sessiz olduğunu anlıyorsa kısık çalsın telefon.

@22 Kas 2013 15:16 sürekli mikrofonu çalıştırma güç tüketimi arttırır. ayrıca böyle bir özelliğe herkes karşı çıkar. dinlemediklerini nasıl bilelim derler.

gereksiz bir mod... titreşim modu ne güne duruyor hemde daha kullanışlı...

Zaten android marketten bunu yapan uygulamalar var...Ayrıca bununla uğraşacağına bildirim çubuğu ve bildirim ışığı zilsesi + titresim gibi basit özellikleri eklesin önce

genel olarak bakarsan çok basit belkide gereksiz olarak düşünülebilir fakat bazen küçük düşünmekte lazım ayrıntı olarak bence mükemmel bir özellik keşke tüm telefonlara gelse

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost