Microsoft'tan ilk Nokia reklamı!

Microsoft, Nokia'yı satın aldıktan sonraki ilk cep telefonu reklamını yayınladı! İzleyin...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Microsoft'tan ilk Nokia reklamı! Microsoft, Nokia'yı satın aldıktan sonraki ilk cep reklamını yayınladı!

Microsoft, Nokia'yı satın aldıktan sonra ceplerinin eşsiz tasarım ve renklerini vurgulayan ilk reklamı "Not Like Everybody Else"i yayınladı.

Yukarıda izleyebileceğiniz reklamda renkli görünümüyle dikkat çeken bir adam, sokakta yürürken yanından geçen kişiler, Lumia'nın çekiciliğinden etkileniyorlar. Nokia'nın adının veya logosunun hiç görünmediği reklam, Microsoft'un yakın zamanda Nokia markasından kurtulacağının ipucunu veriyor olabilir. Microsoft'un telefonlarını 10 sene boyunca "Nokia" markasıyla satma seçeneği bulunuyor.

Reklamın sonunda ise Nokia 2550 tablet görünüyor. Bu, tabletin Microsoft'un Surface serisi uğruna çöpe gitmeyeceğinin bir işareti olsa gerek. Reklamın Microsoft'un YouTube kanalı yerine Nokia'nın kanalında yayınlamış olması da dikkat çekiyor. İki firmanın anlaşmasının şartlarına göre Microsoft, Nokia'nın web sitesini ve sosyal medya hesaplarını 10 sene boyunca işletebilecek.

Nokia'nın Cihazlar ve Servisler bölümünün Microsoft ile bütünleşmesinin 1-2 sene içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Microsoft, şu sıralar marka çalışmaları yaptığı biliniyor. Microsoft Mobile olarak bilinen bölüm, şu an yasal amaçlarla kullanılıyor. Bu ismin gelecekte değişip değişmeyeceği bilinmiyor. Microsoft'un cepleri, karar verilene kadar muhtemelen Nokia markası altında satılmaya devam edilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

forever monochrome

Umarım Microsoft o karanlık sokakta o etkiyi yapanın Nokia olduğunu unutup Nokia logosunu telefonlardan kaldırmaz

sanki rakipleri renksiz telefon üretiyormuş gibi...yani bitek renk çeşidimi var nokianın...reklama bak hizaya gel bumudur..

Nokia adıyla kalması daha iyi olur bence çünkü Nokia bütün dünyaya hitap eden bir marka Microsoft un yapması gereken Nokia nın bozulan imajını geri düzeltmesi işte o zaman çok kazanır.

Microsoft gibi bir devin çektiği reklama bak şaka gibi resmen....

Sen de yorum yaz