Microsoft'tan Win7 için sıkı fiyat politikası

Microsoft Win7'nin fiyatı konusunda ser verip sır vermiyor. Ama sızan bir ileti Win7 bakın ne diyor

Microsoft'tan Windows 7 için sıkı fiyat politikası
Windows 7'nin fiyatı şimdilik belirsiz.

Microsoft daha önce Haziran ortasından Windows 7'nin çıkış tarihi olan 22 Ekim'e kadar geçen sürede yeni bir Vista'lı bilgisayar alan kullanıcılara ücretsiz Windows 7 yükseltme sürümü sağlayacağını üreticiler ve satış mağazaları aracılığı ile duyurmuştu. Yeni gelen haberler ise diğer Vista kullanıcılarınıniçin Windows 7 yükseltme sürümlerinin fiyatları ilgili.

Ünlü Amerikan Best Buy alışveriş mağazaları zincirinden sızan bir mesajda mağazanın Windows 7'nin çıkış tarihinden önce, yani 26 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında Windows 7 yükseltme sürümlerini ekspres yükseltme adıyla satmayı planladığı yazıyordu. Yeni söylentiler ise bunun sadece Best Buy mağazalarına özel değil, bütün Vista kullanıcıları için geçerli olduğu yönünde.

Best Buy'dan sızan mesajda Windows 7 Home Premium yükseltme sürümünün fiyatı 49,99$, Professional yükseltme sürümünün ise 99.99$'dan satılacağı belirtiliyor. Microsoft'un bu düşük fiyat politikasında rakibi Apple'ın, Snow Leopard işletim sistemini eski Leopard kullanıcılarına 29$ karşılığında sağlayacağını açıklamasının da etkisi olduğu kesin.

Bu yükseltme işleminin nasıl olacağı, eski Vista DVD'lerine ihtiyaç olup olmayacağı, kutulu ürünleri de kapsayıp kapsamayacağı veya diğer mağazalarda da uygulanıp uygulanmayacağı belirsiz. Microsoft'un da bu konuda bir açıklaması yok. Şimdilik söylentilerle yetinmek zorundayız. Bir gerçek var ki o da bu fiyatların ülkemize geldiğinde her zaman olduğu gibi biraz daha yükseleceği.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Sen fiyatları düşürmediğin sürece korsana devam mikrosoft. En derinden sevgilerimle...

rumuz:kral6735 sayın chip Best Buy sitesinde alaçağımız yükseltme lisansı türkiyede geçerli olurmu siparişi türkiye üzerinde sipariş verebilirmiyiz?

bunun XP için oLanı yokmu =P

peki eski vista kullanıcılarına ne olacak bizim basımız kelmi? herkes kotulerken biz guvenip almısız bu sekildemi vefa gosteriyor koskoca microsoft?

xp lisansları gine elimizdemi patladı bizde isteriz.

Ooohooho! 29$ dolar nere.. 99$ nere... >B(

bu 26 hazirandan sonraki alınan laptoplarda vista yüklüyse bedava win7 ye geçiş yapılabiliyor mu? türkiye için geçerli mi bu kampanya?

yorum yapmaya takatmi kaldı.yazıyı okumaya sevinçle başladık hüsranla bitirdik.meraklı

xp lisansları gine elimizdemi patladı bizde isteriz.

demiş arkadaşın biri. abi senelerdir kullanıyorsun xp'yi daha ne istiyorsun adam bir de senin için onu mu yükseltecek? vistayı da herkesin parası boşa gitmesin diye 'mecburen' yükseltiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Vista Basic'ten Premium'a 50-60 TL arasında geçiş yapmıştım. Vista kullanıcıları için 49.99$ yüksek bir meblağ. Daha düşük olacaktır, hele ki Apple 29$'lık bir fiyat çıkarmışken Microsoft yüksek fiyat politikası güdemez.

yaw biraz daha ucuz olsa n'olur ki?

yahu zaten bir çok üretici orjinal vista dvd si bile vermiyor. çatlamayıp bu tarihe kadar beklemek lazım. iyiki vistalı bir işletim sistemi notebook almamışım. şükürler olsun. çok iyi bir win 7 yüklü bilgisayar almak için sabırsızlanıyorum. vistalı arkadaşlara geçmiş olsun.

21:05:53 onu biraz da XP de dşretirken düşünecektiniz

haberde

Windows 7 Home Premium yükseltme sürümünün fiyatı 49,99$, Professional yükseltme sürümünün ise 99.99$'dan satılacağı belirtiliyor.

yazıyor. home premium denmiş zaten, home basic değil, prof'dan kasıtsa da bus. yazılmalı, vista'nın prof. diye bi versiyonu yok çünkü.

35 Euro fix olmalı bence...

yok 5 zimbabwe dolari fikis olsun

Orjinal vistam var ve 100$ istiyolar yükseltmeye öyle mi?
Gelde orjinal al şimdi.....!

İdare eder bu fiuatlar.Ama orjinal vistam warken win 7 almaya bu kadar para wermeye gerek yok RC sini denedik gördük güsel ama para werilecek kadar degil.

Vistadan dili yanan win7 yi ufleyerek YEMEZ...

135 $ civarında olacak galiba

internet tarayıcılara adres barı kesinlikle koymamalılar.Belli başlı üç tane arama motoru tarayıcıyı açınca otomatik olarak gelebilmeli. yani sitenizin adresini bilsenizde arama motorunun boş olan kısmına yazarak arama motorunu hem onurlandırmış olursunuz hem de onlar sizi onurlandırmış olur. keşke böyle bir düşünce hiç gelmeseydi aklıma....

bu yeni işletim sistemlerini taksitle satmalılar. Madem yüksek güvenlik sağlamak istiyorlar.İnsanları korumak istiyorlar.Dört ay taksitle bu ürünleri almamızı sağlasınlar.Bunun için en az altı ay kullandığınız sabit ev adresiniz ve internet imkanınızın olması dört aylık ödemelerinizde adres değişikliği yapılmaması hatta dör ay boyunca taksitle ödemenizi yaparken bu ürünü size göndermeden önce adınız soyadınız ve bazı bilgilerinizin işletim sisteminizde yüklü olarak dvd si içinde gelebilmeli.Böylece kurulum yaparken size otomatik logon adınızı da tanımlanmış olarak yükleyecek ve siz bu adınızı değiştirebileceğinizi söylemeliler logon adınızı değiştir kısmından bu adın üzerinde değişiklik yapmanızı sağlayacak ancak kesinlikle bu logon adınızı silmenizi önlemeliler.Yani zırt pırt logon adınızı kaldırılmasını önlemeliler. Hatta işletim sistemi alırken ödemesini dört aylık kredi kartı ödemesiyle yaparken kredi kartınız daki adınız a ek olarak bulunmasını isteyip istemediğiniz orta adınızın belirtmeniz isterlerse ne iyi olur böylece logon adınız bu süre içinde kullanmak istediğiniz antivirus de size adınıza kurulum yapabilecek dvd sini ve kurtarmasıyla birlikte ya aynı anda kurulur ya da aynı anda kurulum yaparken güncelleme sırasında size gösterir hangisini kullanıyorsunuz size sadece tıklamak kalır ve sizden anahtarını yazmanız istenir ve kurulum sırasında bu güvenlik te kurulup güncelleme sonrası güvenle kullanırsınız.Böylece kullanıcının eski işletim sistemlerinde yaptığı hiç bir şeyi kullanıcıya tanımamış olurlardı.

böylece son kullanıcıya işletim sistemini acilen değiştir baskısı kurulmamış olurdu...

Zorla değiştirmemize neden olabilecekler çünkü yepyeni şeyler çıkıyor ki elinizdeki işletim sistemleri yenileri görmez durumdalar bunları algılamasını sağlayıcı ara softwareler çıkarsa iki gün sonra sesleri çıkamaz hale gelebilirler.USB 3.0 ı eski işletim sistemleri göremiyecek belki Vista bile. Windows 7 ler görebilecek çünkü kurulu olduğu makinaların çıkış yapacağı tarih belli bakalım neler olacak yaşayarak öğreneceğiz.USB 3.0 ı Linux ler bile göremeyebilir.

USB 3.0 ilk linux'a çıkacak arkadaşlar hatırlatırım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir