Microsoft'tan "dijital hatıralar" platformu!

Microsoft'un yayınladığı yeni iş ilanı, sürpriz bir ürünün yolda olduğunu gösteriyor!

Microsoft'tan "dijital hatıralar" platformu!

Windows 10'daki OneDrive ve Fotoğraflar uygulaması öyle görünüyor ki yazılım devi Microsoft'un fotoğraf ve video yönetimi anlamında sahip olduğu yegane araçlar değil. Zira Microsoft Careers'de ortaya çıkan yeni bir iş ilanında, Evoke Studios adlı bir ekibin görev tanıtımında "kullanıcıların dijital hatıralarını oluşturma, hatırlama, yeniden canlandırma ve yeniden anlatma biçimlerini tamamen değiştirmek" gibi bir ifadeye yer veriliyor.

Söz konusu iş tanımında ayrıca söz konusu yeni hizmetin "yeni bir olasılıklar alanı yaratmak adına milyarlarca dijital varlık üzerinden devrimci bir bilgisayar vizyonu ve makine öğrenme becerisine sahip algoritmaları devreye sokacağı" belirtiliyor.

Bu yeni girişimin, Microsoft'un son yıllarda geliştirdiği Hyperlapse, PhotoDNA, Photosynth gibi diğer birçok görüntüleme projesini bir adım daha ileriye taşıyacak önemli bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

SKYnet. Oradamısın ?

@16 Mayıs 2016 16:39 Skynet olacak kadar gelişmedi daha bilgisayarlar. Onun için kuvantum veya optoelektronik tarzı sistemlere ihtiyaç var. Kıyamet 2022 de kopacak!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir