Microsoft'un Android launcher'ı hazır!

Microsoft'un Android için geliştirdiği uygulamalara, şimdi de yeni bir launcher eklendi!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un Android launcher'ı hazır!

Microsoft'un Garage bölümünün bir Android launcher'ı üzerinde çalıştığı, birkaç ay önce ortaya çıkmıştı. Arrow Launcher olarak bilinen uygulama, sonunda kapalı beta olmaktan çıktı ve Google Play üzerinden indirmeye sunuldu.

Microsoft, Android'in açık yapısını kullanarak ve bu tür uygulamalar geliştirerek çok sayıda kullanıcıya ulaşma ve Android hakkında tecrübe kazanma fırsatı buluyor. Microsoft dışında firmalarında kendi launcher'lar bulunuyor; Yahoo'nun Aviate laucher'ı ve Nokia'nın geliştirdiği Z launcher gibi.

Ancak Arrow'un tek özelliği, yüklü uygulamaları listelemek değil. Sıkça kullandığınız uygulamalara ve kişilere kolayca erişmenizi sağlayan launcher, giriş ekranlarına parmağınızı sürerek not almanıza olanak tanıyor. Giriş ekranındaki standart uygulama dock'unu yukarı sürüklediğinizde ise ek kısayollara ve ayarlara ulaşıyorsunuz. Launcher, kişiselleştirme için üçüncü parti simge paketlerini de destekliyor.

Şu an sadece İngilizce ve Çince dillerini destekleyen uygulama, Android kullanıcıları tarafından Play Store'dan yüklenebiliyor.

Google Pİay bağlantısı: Arrow Launcher

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Android'e gelince tasarımlar tasarımlar Windows Phone'a gelince "????"

@30 Ekim 2015 00:28 ya da genel olarak windowsa gelince..

@30 Ekim 2015 13:57 harbiden şu windows 10 a da adam akilli bir tasarim yapsa microsoftun en kotu tasarimi olmus diyebilirim sistemde her yerin arayuzu farkli ve uyumsuz baslat menusune giriyorsun modern arayuz klasorlerde eski windows gezgini tasarimi hic olmamis

You have faild this city :D

@30 Ekim 2015 01:45 failed.. ??

Su gibi akan telefon takılmaya başladı.

@30 Ekim 2015 11:34 launcherlar telefona ek işlem yükler zaten en iyi ihtimalle yavaşlama olmaz hızlanmasını falan mı bekliyordun?

@30 Ekim 2015 15:06 Microsoft yazilimi yukleyince sahip oldugu Galaxy Ace'in Lumia 1320 akiciliginda calisacagini sandi herhalde.

hiç kullanışlı değil.

Nokia Z launcher candır gerisi heyecan

@30 Ekim 2015 14:27 Dogrudur, Mikroptan uzak durmak lazım.

basit bir arayüz aslında. yeni gelen bu arayüzler en basitinden bir bildirim özelliği bile getirmiyorlar. telefon ve mesaj haricinde. daha güzel uygulamalar var derim.

Bakalım bu denemeler ne zaman son bulacak, ne yenilikler gelecek WP10 ile.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play