MSN ve diğerleri; ama cepten!

Anında mesajlaşma keyfi sadece PC ile sınırlı değil: İşte cepte MSN keyfi yaşatacak en iyi 5 araç!

  • Ümit Öncel
Cepten anında sohbet uygulamaları
Cepten sohbet için alternatifler geniş...

Ortalama bir bilgisayar kullanıcısının bilgisayarı açtıktan hemen sonra açtığı ilk programlar arasında mutlaka bir sohbet programı vardır. Bilgisayar başındayken bu kadar yoğun bir şekilde kullandığınız sohbet programlarını cep telefonlarınızda da kullanabilirsiniz. İşte en popüler 5 mobil sohbet programı...

Beejive
Android, BlackBerry ve iOS işletim sistemlerini destekleyen Beejive'a 9,99 dolara sahip olabilirsiniz. Sohbet penceresi içerisinden konuştuğunuz arkadaşınıza hızlı bir şekilde e-posta gönderebilir veya arama yapabilirsiniz. Beejive; AIM, MobileMe, Windows Live Messenger, Yahoo! Chat, MySpace Chat, Facebook Chat, Jabber ve Google Talk anında mesajlaşma programlarını destekliyor.

Google Talk
Android, BlackBerry ve iOS işletim sistemlerini destekleyen Google'ın anında mesajlaşma yazılımı Gtalk aynı zamanda web üzerinden de kullanılabiliyor. Android ve BlackBerry için bir uygulama şekilde hazırlanan Gtalk, iOS işletim sistemine sahip cihazda ise web tabanlı bir uygulama halinde kullanılabiliyor. Ve tabi ki ücretsiz...

Trillian, Meebo ve BlackBerry Messenger

Beejive alternatifler arasında en hoş görünüme sahip olanlardan biri...

Trillian
Android, BlackBerry ve iOS işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz Trillian ücretli bir program. 4,99 dolar karşılığında sahip olabileceğiniz Trillian'ın sınırlı bir süre için Android işletim sistemine sahip kullanıcılar ücretsiz deneyebilirler. Henüz Beta sürümünde olan Android versiyonu final sürümüne yükseldiğinde, uygulama Android'de de ücretli hale gelecek. Trillian ile Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, Facebook Chat, AIM, ICQ ve Google Talk ağlarına bağlanabilirsiniz.

Meebo
Bu ücretsiz sohbet programını Android, BlackBerry ve iOS işletim sistemlerinde veya web üzerinden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Meebo'nun özellikleri arasında sohbet geçmişini kaydetme imkanı göze çarpıyor. Meebo ile Windows Live Messenger, Facebook, MySpace, ICQ, Jabber ve Google Talk gibi anında mesajlaşma uygulamalarını cebinizde taşıyabilirsiniz.

BlackBerry Messenger
Sınırsız uzunlukta mesajlar göndermenizi, mesaj teslim onayı almanızı, dosya ve resimlerinizi paylaşmanızı sağlayan BlackBerry Messenger, adından da anlayabileceğiniz gibi sadece BlackBerry telefonlarda çalışıyor ve sadece BlackBerry telefonlara mesaj gönderebiliyor. Uygulamanın en güzel yanı ise ücretsiz olması...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bir Nokia kullanıcısı olarak EbuddY ve Nimbuzz'a mınnetkarm,ucretsızler ve işlevseller..

Ücretsiz bir yazılım olan Kankamsn bu konuda daha başarılı bana göre.

Nimbuzz+Ebuddy+Opera telefonda tadindan yenmez

Bugün evde yokken ve bilgisayar kapalıyken öğlen vakitlerinde hesabımdan bazı arkadaşlara bir link içeren spam mesaj atılmış. Ebuddy, Meebo gibi programları da kullanıyorum. Bilgisayarımda hem antivirüs hem de firewall bulunuyor. Combofix ile makinemi de tarattım. Makinemde virüs olduğunu düşünmüyorum. Bu programlardan şüpheleniyorum şimdi.

nimbuzz+fring her daim!

ama benim telefonun işletim sistemi standart olduğu için sesli görüşme yapamıyorum malesef. sanırım java bunu desteklemiyo.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir