Nexus 4'te 2 "minik" yenilik!

Eğer söylemesek, Google'ın cebi Nexus 4'e eklenen bu 2 minik yeniliği fark etmeniz bile çok zor...

Nexus 4'te 2 "minik" yenilik!

LG ve Google, birlikte geliştirdikleri Android işletim sistemli akıllı telefon Nexus 4'ün yeni üretimlerinde ufak tasarım değişiklikleri yaptı. Ancak söz konusu değişiklikler o kadar ufak ki, telefonu elinize alıp inceleseniz bile fark etmemeniz mümkün.

Yapılan iki değişiklikten ilki, telefonun arka kapağının alt kısmındaki ufak bir çıkıntı. Bu eklemenin neden yapıldığıyla ilgili kesin bir bilgi yok. Almanya'dan yayın yapan bilişim sitesi MobiFlip'in bildirdiğine göre bu çıkıntı, sırt üstü sert bir zemine konduğunda telefonun cam arka kapağını çizilmelere karşı korumak amacıyla yerleştirilmiş olabilir. Yapılan ikinci değişiklikse, kamera çukurunda görülüyor. Henüz bu değişikliğin amacıyla ilgili mantıklı bir açıklama getiren çıkmadı. O nedenle değişikliğin nedeninin sadece estetik olma ihtimali olduğunu düşünüyoruz.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

o küçük ek çok gerekliydi çunkü nexus kullanıcısı olarak en büyük şikayetim sadece 4-5 dercelik açıyla eğri bile olsa bi sehba vs üzerine konulduğunda kayıp düşmesi. kanepeden masadan...

ses yuzunden yapılmıs bır yenılık baska ne olcak

Çıkıntılısını kullanıyorum ben de merak ediyordum neden ole yapmislar diye:) gercekten harika bir telefon

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir