Optimus G Pro'ya yeni özellik

Gözle tanıma özelliği bulunan Smart Video, Optimus G Pro ile kullanıcıların beğenisine sunuldu...

Optimus G Pro'ya yeni özellik

LG'nin yeni multimedya UX özelliği Smart Video, Optimus G Pro ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gözle tanıma özelliği bulunan Smart Video, kullanıcının pozisyonunu tanıyor ve otomatik olarak videoyu oynatıyor veya durduruyor. Eğer kullanıcının gözleri uzun süre boyunca ekrana bakmazsa ön kamera bunu fark ederek anında vidoyu durduruyor. Kullanıcı tekrar gözüyle ekrana temas ettiğinde video kaldığı yerden oynamaya devam ediyor.

Bir süre önce Kore'de tanıtılan Optimus G Pro ayrıca dünyanın ilk Dual Kamera fonksiyonuna sahip. Dual Kamera, ön ve arka kameralarıyla aynı anda fotoğraf çekerek picture-in-picture modunda kaliteli kareler yakalıyor.

Akıllı Video ve Dual Kamera özellikleri gelişmiş Value Pack'in içince bulunan ve gelecek ay Kore'de satışa sunulacak olan Optimus G Pro'nun en belirgin donanımları olma özeliği taşıyor. Bu özellikler ayrıca gelecekte geliştirilecek LG akıllı telefonlarda da yer alacak.

Value Pack'te yer alan diğer gelişmiş özellikler:

  • QRemote özelliği ile Sihirli Kumanda Pad ve küçük klavye. Bu yeni seçenek LG Akıllı TV'lerde, Optimus G Pro'yu kumanda olarak kullanırken büyük kolaylık sağlıyor.
  • Ana düğmedeki akıllı LED Işıklandırma ile Optimus G Pro daha donanımlı. Bu sayede kullanıcılar en favori kontakları ile haberleşebilmek için renkleri belirleyebiliyor. LED ışığın rengine göre kullanıcı gelen arama, cevapsız çağrı veya okunmamış mesaj olup olmadığını algılayabiliyor.
  • Video Durdırma/Oynatma özelliği, kayıt esnasında devam eden videoyu durdurup devam ettirebilme özelliğine sahip.
  • Akıllı telefonlarda ilk defa kullanılan renkli yüz ikonları, yazılı mesajları oluştururken kolaylık sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

iyide bu özellikler zaten s4 te yokmuydu dünyada ilk nasıl oluyor onu anlayamadım.

@04 May 2013 18:40 ilk olan sadece dual kamera özelliği. göz takibi değil.

@04 May 2013 18:40 gpro zaten s4den önce çıktı

samsung patent çalar, karalama yapar örnek htc ,teknoloji hırsızlığı yapar velakin nam da onun olur..enteresan

Optimus G Pro ne zaman gelır TÜRKİYE ye acaba ?

g pro daha önce çıkmış bir model.göz takip olayı nedeniyle lg samsunga dava açacak haberlere göre.gerçi samsung alışkın sürekli patent davalarını kaybedip para ödemeye,başka markaların bulduğu yenilikleri önceden çalıp cihazlarına koymaya

Kumanda ozelligi tüplu tvlerede oluyormu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir