PlayStation Move'un fiyatı!

Sunumlarında PlayStation Move'un fiyatını açıklayan Sony, biraz tepki çekti. İşte o fiyat...

  • Gökay Özbudak
Move'dan beklenmeyen fiyat!
Kalabalığın tepkisini çekti...

Microsoft Xbox 360 için Kinect'i Xbox360 Arcade Edition ile 150 doların altına sunacak. Nintendo Wii ise 199 dolara satılıyor ve beberinde Wiimote ve Wii Moton Plus ile geliyor.

E3'te PlayStation 3'ün PS3 Eye Camera (35 dolar) ve Move kontrol cihazı (50 dolar) ile birlikte satış fiyatı tam 400 dolar olacak. Üstüne üstlük Move kullanmak için gereken PS3 Navigation kontrol cihazı bu pakete dahil değil, yani PS3'e tam donanımlı başlamak için 430 dolar harcamak gerekiyor. Move'un fiyatı değil ama bu paketin fiyatı E3'teki izleyicilerden bile tepki aldı.

Sony'nin bir başka yaptığı açıklama ise 3D firmware güncellemesi üzerineydi. Bu güncellemeyle 3D televizyonlarda bu sistem için özel olarak geliştirilmiş oyunlar oynanabilecek. Sony'nin açıklamasına göre Mart 2011'de tam 20 3D oyun Sony Playstation 3'te oynanabilir olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Muazzam bir para,sony nasıl satacak merak ediyorum move fiyatına wii alınıyor

Sony'nin gidişatı hiç iyi değil. Bir yanda Microsoft'un Kinect gibi yüksek teknolojili, çok daha gelişmiş sistemi dururken Wii'den araklama ampul gibi mavi toplu Move bu fiyata avucunu yalar. Microsoft'un sunumunu izleyince Sony'nin durumu kötü demiştim, kendi sunumlarındaki olayı da duyunca artık bir kez daha kanaat ettim. Artık fahiş fiyata konsol ve ek ürünleri satma dönemi bitiyor. Apple nasıl bir zaman önce IBM işlemcileri bırakıp INTEL işlemcilere geçerek fiyat düşürme ve pazar genişletme taktiğine gittiyse (gayet de başarılı oldu), Sony de benzer bir politika izlemeli. Sony deyince insanların aklına gelen ilk şeylerden birisi "pahalı" oluyor.

Sony PS3 güzel ve güçlü bir makina. Daha pahalı olmasını anlıyorum.

Ama..............

Microsoft'un Kinect'i var. E3'te çok güzel demo yaptılar, pürüzsüz ve akıcı bir şekilde çalışıyor.

Ne gerek var artık Wii Remote'a veya Wii'den araklama ampul topa vs. Sony bu konularda direk Microsoft'u örnek almalı. Babalar gibi yaptılar işte teknolojiyi.

Sony'nin kendi avantajını güzel kullanmasını bekliyorum. Microsoft Kinect'i sunarken hep çoluk çocuk oyunları gösterdi durdu. Doğru düzgün Kinect Hardcore tek bir oyun bile görmedik. PS3'teki neredeyse tüm oyunlar hardcore oyun fanları için, bu önemli bir avantaj.

Sony Microsoft'unki gibi bir teknoloji geliştirse - düşünün bir - body control ile 3D hardcore oyun oynayacaksınız - hem de en güçlü konsolda..

Var mı daha ötesi?

sony batsada büyük bir şirket satın alsa şunu bizde rahat etsek onlarda !

"E3'te PlayStation 3'ün PS3 Eye Camera (35 dolar) ve Move kontrol cihazı (50 dolar) ile birlikte satış fiyatı tam 400 dolar olacak."

Bu fiyata PS3 dahil yani bu Türkiye'de kaça gider önemli olan o.

İstenilen fiyat her ne kadar fazla olsa da PS 3 ücretsiz çevrimiçi servisleri ile daima önde olur. Xbox 360 donanım olarak ucuz ama her ay Xbox Live Gold üyeliği almanız gerekebiliyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play