PSP telefon olacak mı? İşte Sony'nin kararı

PSP telefonu bekliyorsanız fazla ümitlenmeyin: Sony Ericsson'un şok açıklaması her şeyi açıklıyor...

  • Ümit Öncel
Sony karar verdi: PSP telefon olmayacak
Bu telefon en azından şimdilik Sony Ericsson'un planları arasında yer almıyor.

Ellerden düşmeyen PSP'nin üzerinde cep telefonu da olacak bir modelinin ilk dedikoduları 2006 yılında çıkmıştı. O zamanlarda sadece bir söylenti olsa da, işler biraz ciddiyet kazanmaya başlayınca sizlere bu konuyla ilgili tüm bilgileri aktardık. Sony'nin cep telefonları konusunda yetkili birimi olan Sony Ericsson'un kullanabilmesi amacıyla Sony şirketi Bravia ve Cybershot markalarını zaten tescil ettirmişti. Bundan sonra mobil oyun kavramını yeniden şekillendirmek için Sony Ericsson'un tek yapması gereken, çalışmaları başlatıp PSP telefonu piyasaya sürmekti. Fakat ne yazık ki işler bu şekilde gelişmedi.

Sony'nin Sony Ericsson'a önerdiği bu PSP telefon kavramı resmi olarak reddedildi. Her ne kadar Sony Ericsson yetkilileri resmi olarak "reddetme" kelimesini cümle içinde kullanmasalar da, yaptıkları açıklamada yer alan "geçmişte farklı markaları bir arada kullanmaya daha sıcak bakıyorduk ama günümüzdeki teknik imkanları bu kadar prestijli bir markayı cep telefonlarında kullanabilmek için yeterli bulmuyoruz" kısmı, oldukça net. Sony Ericsson, PSP'den telefon olmayacağını düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Dogru Karar..

bencede olmasın

SONY ve ERİCSSON birlesmeleri mobil alanda artılarıda eksilerde birlikte getirdi,sony tek basına bu gsm sektorunde pazar payını alamıyacagını bılıyordu ve ERİCSSON la olan bırlıktelıgınde haklıydı,keza ERICSSON secılmıs kaftandı cunkı donemın en buyuk 2 iki isminden biriyde MOTROLA'YLA birlikte ki her cıkısın bir inişi oldu ve cıkısı tekrarla Sonyle buldu,ama tum cızgılerını kaybederek,sonucta dogan marka kesınlıkle kalıtelı ama sony le birliktelik zordur!..

adam psp yi ayrı telefonu ayrı kitleyebiliyoken neden tek üründe satıp kar payını düşürsün ki. helal olsun sonye CEO sunun kafası çalışıyo

olmaz. Ama 5 yıliçide belki

böyle devam et sony zorrrrrr alırım ben telefonsuz psp yi

böyle devam et sony zorrrrrr alırım ben telefonsuz psp yi

Ericsonn zaten batakdaydi ama Sony aldikdan sonra düzeldimi acaba dahada kötü oldu.
Aslinda bu alanda devrim yaptilar ilk takoz kaliteli telofonlar sonrasi ilk renkli ekran ilk 65k ekran kamera falan hep Sony ericsondan geldi ama zaman icinde yazilim olarak kapali kutu olan bir makine oldugu icin basarisiz oldu bugun cep dünyasinda Tel özellikleri kadar sunulan yazilim ve yazilimin kullaniciya sunabildigi programlarda önemli.

"böyle devam et sony zorrrrrr alırım ben telefonsuz psp yi"

sony çalışanları oturdular ağlıyolar ama... niye söyledin şimdi bunu!!!!

Bence yaparsa daha güzel olur PSP kullanıcısı çok ve bu da Sony nin işine geliyor İletişim ve Oyun konsolu bi arada PSP de olması çok güzel.Tebrikler SONY. zaten yaparsa tek Sony yapar

Ericsson batakta mıydı? Türkiye cep telefonu piyasası üzerinden düşünmeyin bunu, Ericsson dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden birisi. Aynı Alcatel gibi. Gidin hala Nokia kullanın siz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play