Samsung "ucuz" ceplerden kazanıyor

Ön planda hep Galaxy S6 ya da Note serisini görüyoruz. Ama Samsung'un asıl kahramanları farklı!

  • Ercan Uğurlu
Samsung "ucuz" ceplerden kazanıyor

Güney Koreli cep telefonu üreticisi Samsung, geçtiğimiz hafta akıllı telefon pazarına ilişkin bir rapor yayınlamış ve raporunda, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir artış gördüğünü belirtmişti. Fakat tahmin edileceğinin aksine Samsung'un üst segment cep telefonları bu pastadan daha küçük pay alırken, markanın en büyük payını, 200 dolar altındaki cepleri topladı.

Bu durum yalnızca Samsung için geçerli değil. Aynı şekilde Samsung'un özellikle giriş segment cep telefonlarındaki dişli rakibi, Çinli üreticilerden Huawei ve Xiaomi de en çok satışı bu alanda gerçekleştirdiler.

Bu netice sonrasında Samsung, önümüzdeki dönem "ucuz telefon" stratejisini sürdürecek gibi görünüyor. Zira raporda, markanın Galaxy J serisinin, üst segment ceplerden Galaxy S6 ile Note serilerinden ve orta segmentte yer alan Galaxy A serisinden daha fazla satış elde ettiği görülüyor. Hatta Galaxy J5 modeli, eylülde şirketin en çok satan cep telefonu modeli olma başarısı göstermiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Niye çok telefon çıkarıyor diyenlere kapak

@05 Kasım 2015 19:49 samsungun kazanması mı daha önemli bizim üründen memnun olmamız mı? bu kadar abartmayın fanboyluğu bence.

@05 Kasım 2015 21:02 bir sene olmadan destek kestiği telefonlardan mı bahsediyoruz

@05 Kasım 2015 21:02 Bunun Fanboylukla Alakasi Yok!Maddi Durumla Alakasi Var.Herkezde 2 Uzeri Lira Yokki Ust Model Alsin.Ucuz Teller Ne Kadar Coksa,Okadarda Secenek,Sahip Olma Durumu Olacaktir.Saygilar.

Boşuna bu kadar çok telefon çıkarmıyor.

bir dönem nokianın yaptığını yapıyor işte. ama onun da sonu gelir herhalde

Verim alamadiktan sonra surekli kasilan bir telefonu kullanmak sizce ne derece akil kari. Ucuz etin yahnisi yenmez ben alicaksam beklerim biraz ucuzlamasini en ust seviyelerde bir cihaz kullanirim o da beni en az 3 sene goturur. Bir telefonun ne minisini nede lite modelini kullanirim nezaman kullanmaya kalksam beni yari yolda birakti yada kanser etti takilmalarindan ve kasilmalarindan. Hatta su an LG G2 bile halen kasilmadan her halti acabiliyorken g4 e ne gerek var. Al sana 1000tl ye telefon.

Cinlilrin 60-70 dolara sattigi telefonlari 200 dolara satarsa akzanir tabii.

Sen de yorum yaz