Samsung'un gizli bombası kendini gösterdi!

Galaxy Note 4 ile birlikte tanıtılacağı söylenen bu cihaz, Samsung'un gizli bombası olacak!

Samsung'un gizli bombası kendini gösterdi!
Kaynak: The Verge

Sanal gerçeklik denildiği zaman akla ilk gelen cihaz, şüphesiz Oculus Rift oluyor. Fakat şimdilik onu bir kenara bırakalım. Neden mi? Çünkü sonunda Samsung'un ürettiği sanal geçeklik cihazı kendisini gösterdi de ondan!

Bu güne kadar Samsung'un üreteceği giyilebilir sanal gerçeklik cihazı için birbirinden farklı haber ile karşılaştık ama hiçbirisinde ürünün son halini görememiştik. Nitekim ürünün son hali The Verge isimli site tarafından teknoloji dünyasına sızdırıldı. Öyle görünüyor ki Samsung bu ürünü, "Project Moonlight" adı altında, IFA'dan hemen önce, 3 Eylül itibariyle görücüye çıkaracak ki aynı tarihte firmanın Galaxy Note 4'ü de açıklaması bekleniyor. Her ne kadar Gear VR olarak adlandırılmış olsa da göründüğü kadarı ile daha ziyade Google'ın Cardboard'ını anımsatıyor. Lensleri sayesinde düz ekranı 3 boyutlu bir görsel şölene dönüştürmek için tasarlanmış durumda ya da en azından öyle olduğu kuvvetle muhtemel.

Oculus cephesinden gelen bir açıklamaya göreyse, firma çalışanları Samsung'un sanal gerçeklik cihazı ile yakından ilgileniyorlar ama Rift'i üreten ekibin gerçekten de bu cihaz ile ne kadar haşır neşir olduğuna dair henüz hiçbir bilgi verilmedi... Eğer Samsung Project Moonlight ve Note 4'ü aynı etkinlikte gözler önüne serecekse, iki cihaz arasında bir bağlantı olma ihtimalini de unutmamak gerekiyor.

Anlayacağınız ürün hazır ama ortaya çıkması gereken birçok detay halen gizliliğini koruyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

way süper birşeye benziyor

google cardboardın pahalı sürümünü yapmışlar anlaşılan...

Googledan çalmış

bir an önce çıksın, çok merak ettim. harika bi şey olabilir <3

Dokunmatik ekranlar, Carpal Tunnel Sendrom yapıp ameliyat olmak gerekebiliyordu. Şimdi de sanal gerçeklik gözlüğü ile göz sağlığını perişan etmek var... Teknolojinin gelişmesi, sağladığı faydalar ile birlikte insanlara verdiği zararlar da çoğalıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir