Toshiba, "IFA 2013'te ben de varım," dedi!

Japon teknoloji devi, IFA 2013'te hem Windows 8, hem de Windows 8.1'l bombalarını tanıttı!

2 Windows 8 canavarı daha!

Toshiba'nın IFA 2013'te sahneye çıkarttığı ürünler, fuarın geneline uygun olarak, tablet ve hibrit PC'ler üzerinde yoğunlaştı. Encore ismi verilen ilk tablet, 8 inç boyutunda ve üzerinde Windows 8.1 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Toshiba Encore'un, Microsoft'un 18 Ekim'de Windows 8.1'i sunmasının ardından Kasım ayı içinde satışta olması muhtemel görünüyor. Peki, Toshiba Encore kullanıcılara neler sunuyor?

Toshiba Encore ince ve hafif tasarımı bir yana, aynı zamanda görselliğiyle de oldukça şık bir tablet. 16:9 ekran oranı sunacak olan tabletin çözünürlüğü ise 1.280 x 800. Intel'in düşük güç tüketimli Atom işlemcisini kalbinde taşıyacak olan Encore, böylece uzun pil ömrü sunacak gibi görünüyor. Ayrıca tablette hem ön hem arka kameranın olacağını da söyleyelim. Ön kamerasıyla 2.0 megapiksel çözünürlük sunacak olan Encore, arka kamerasıyla ise 8.0 MP fotoğraf çekebilecek. 32 GB dahili depolama alanıyla sunulacak olan tablet, elbette microSD kart arabirimiyle hafıza genişletilmesine olanak tanıyacak. Ancak bunca detayın yanında cihazın sahip olacağı bellek kapasitesinin miktarı ve işlemci detayları hakkında bir bilginin olmadığını da söyleyelim.

Toshiba Encore, üzerinde Microsoft Office 2013 yüklü olarak gelecek ve fiyatı 339 dolar olacak.

İkinci Windows 8'li Toshiba bombası, haberimizin devamında...

Sırada Satellite Click var!

Sırada Satellite Click var!

Toshiba'nın tanıttığı diğer bir cihaz ise Satellite Click oldu. Hibrit bir dizüstü bilgisayar formunda olan Satellite Click, 13.3 inç ekran boyutunda ayrılabilir bir ekrana sahip. Böylece cihazı tek başına tablet olarak da kullanabilmek mümkün.

Üzerinde AMD'nin 1.0 GHz'lik A4 APU'lu işlemcisini taşıyacak olan Satellite Click, 4 GB kapasiteli RAM ve 500 GB sabit disk kapasitesiyle gelecek. Klavye standıyla birlikte kullanıldığında ek batarya kullanacak olan Satellite Click, böylece pil ömrünü uzatabilecek.

Windows 8 işletim sistemiyle sunulacak olan Satellite Click'in önümüzeki ay Best Buy ve Toshiba mağazaları üzerinden satışa sunulması bekleniyor. Ancak cihazın fiyatı hakkında herhangi bir açıklama henüz yok.

Okuyucu Yorumları