Toshiba'dan ultra taşınabilir laptop!

Toshiba'nın yeni dizüstü bilgisayarı "taşınabilirlik" kavramına yeni bir açılım getiriyor.

Satellite U500'ün arabirimleri

Satellite U500'ün arabirimleri

Dizüstü bilgisayar diğer aygıtlara bağlantı için çeşitli arabirimler sunar: Bluetooth® 2.1 ve EDR, 5'i bir arada Bridge Media yuvası, HDMI (Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi), iki USB 2.0 bağlantı noktası ve kullanıcıların dizüstü bilgisayar kapalı konumda olsa bile cihazları USB aracılığıyla şarj edebilmesini sağlayan kapalı konumda şarjı destekleyen ek bir eSATA/USB kombo bağlantı noktası. Şık bir yuva yükleme seçeneğine sahip olan DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücü de mevcuttur. Satellite U500, parola korumalı uygulamalarda oturum açmayı hızlandırmak için dahili bir VGA web kamerası sunar ve Toshiba Yüz Tanıma yazılımını destekler. Satellite U500 çevrimiçi erişim için entegre kablosuz LAN ve Gigabit LAN özelliklerine sahiptir.

Sorumluluk sahibi global kurumsal bir yurttaş olarak Toshiba, tüm dizüstü bilgisayarların RoHS-uyumlu olduğunu garanti eder ve kurşun, cıva ve tehlikeli diğer maddelerin kullanımını sınırlandırarak çevre üzerindeki etkisini önemli ölçüde azaltır. Ek olarak Toshiba Eco yardımcı programı 2 ve PC Health Monitor güç tüketiminin azaltılmasına yardımcı olur. Yeni Toshiba Satellite U500, ENERGY STAR® 5.0 standardına hazırdır (sertifika işlemleri devam etmektedir).

1. Hareket destekli (çoklu dokunmatik) Dokunmatik Yüzey, geleneksel kaydırma fonksiyonuna ve düğmelere yenilikçi bir alternatif sunmaktadır. Yakınlaştırma ve uzaklaştırma için çimdik hareketi, kaydırma için Dairesel Kaydırma, yumuşak, hızlı, iztopuna benzer imleç hareketi için eylemsizlik hareketi özelliklerine sahiptir.

2. Eco yardımcı programı sayesinde kullanıcı basit ve rahat bir şekilde Ekonomik Güç Planı'nda çalışabilir. Sistem, Ekonomik mod açıkken Ekonomik mod parametresine göre; Ekonomik mod kapalıyken de güç planına göre çalışır. Kullanıcı, Eco yardımcı programı Grafiksel Kullanıcı Arabirimini (GUI) açarak gerçek zamanlı sistem güç tüketimini görüp Ekonomik Güç Planı ile önceki Güç Planı arasındaki farkı hissedebilir.

3. Yerel şartnamelere bağlı olarak yapılandırma

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

"Satellite U500 ile müşterilerimize oldukça etkileyici bir fiyata tam donanımlı ve ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar sunuyoruz."

Etkileneceğimiz konusunda hiç süphem yok :D

güzel bir ürün.

Benim masaüstü bilgisayarımdan bile hızlı nedeni ise benim bilgisayar baya eski yıllara ait. Yoksa yer ham yapar onu.

2,15 kg çokmu taşınabilir anlayamadım ????

13.3 inçte 512 mb ddr3 ramli kart ,hayallerim gerçek olmaya başladı ,ne o öyle 19 inç takoz gibi oyun laptopları ,ben oyunumu her yerde yüksek kalitede oynamak isterim .

TOSHİBA nın fiyatları GARİBAN ın açlığı :)

TOSHİBA nın fiyatları GARİBAN ın açlığı :)

Bu ürünü almayı ya da toshiba TR gibi yetkili servis konusunda yetersiz başarısız bulduğum bir kurumla çalışmayı kimseye tavsiye etmiyorum.

Ürünün bataryası çabuk tükeniyor ve ağır bir ürün boyutlarına göre (13.3 inç).

Bu ürünle ilgili sorun yaşadığım için sizleri de bilgilendirmek istedim. Kimse toshibanın ürünleri sağlamdır bir sorun çıkarmaz yalanına kanmasın artık.

Bir yetkili çıkıp da sizin sorununuzu çözelim diye yardımcı olmuyor hep biz ilgileneceğiz siz biraz daha bekleyin diye aylardır beklettiler sorunun çözülecek diye ama artık ne orada çalışanlara ne toshiba firmasına göstermiş olduğu bu ilgisizlik vurdumduymazlık ya da her ne diye nitelendirirseniz artık inanmıyorum.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir