Update 1'i yüklemezseniz ne olur?

Microsoft'un dün yayınladığı Windows 8.1 Update 1'i yüklemediyseniz, kötü bir sürpriz sizi bekliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Update 1'i yüklemezseniz ne olur?

Windows 8.1, Ekim 2013'te ortaya çıktığında isteğe bağlı bir güncelleme olduğu açıklanmıştı. Yani Windows 8.1'i yüklemeyenler, Microsoft'tan destek almaya devam edebileceklerdi. Ancak bugün kullanıma sunulmaya başlanan Windows 8.1 Update 1'de durumun farklı olduğu ortaya çıktı.

Microsoft'un bir blog gönderisinde yaptığı açıklamaya göre Windows 8.1 Update 1, Windows 8.1 kullanıcıları için isteğe bağlı bir güncelleme olmayacak. Blog'a göre güncellemeyi yüklemeyenler, gelecekteki güncellemeleri de alamayacaklar.

Windows 8.1'e sunulan destek, 9 Ocak 2018'de bitecek. Uzatılmış destek ise 10 Ocak 2023'te sona erecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Azcik sizi okusalar :) zararli birşey yükleme yemeklerini bilirler.... Yuklememek nedir ki. Sanki adamlar virüs sokacak PC ye

Bak bu güzel oldu :D... Bazı kendini bilmiş süper mühendis arkadaşlar gerek yok diyor ama Microsoft da seni 10 a katlayacak bin tane mühendis var.

@09 Nis 2014 17:29 Ne güzel oldu bakayım? Benim internetim sınırsız ama evinde 3-4 bilgisayarı olanların internet kotası bir kaç saatte dolar, o yüzden Microsoft sitesinden elle indirip yüklemeyi bilgisayarlarına tek tek elle yapmalarını öneririm.

@09 Nis 2014 20:57 Hangi çağda yaşıyoruz dostum kotalı net kullanan kalmadı artık.

Androidde yeni güncelleme verilmedi diye bas bas bağırırlar Windows a güncelleme gelir yüklemezler. Vermeyince değerli oluyor tabi.

Yani elimdeki, Windows 8'in üçbuçuk yıl ömrü mü kalmış? Ne bu böyle durmadan ver para, ver para? Aaa, çok kızdım ama bak şimdi.

Güncel sistem kullanıcıyı korur.Güncel yazılım kullanıcıyı korur.Adamlar zevk için binlerce-milyonlarca kod satırı değişmiyorlar.

Apple OS X Lion'a hala güncelleme veriyor.

xp kullanıyorum memnunum.

@09 Nis 2014 22:19 Bende 92 model Bradway ile memnunum ama işte Passat kullananlarda var.

Windows Update üzerinden alınan bir güncelleme olduğu için yüklememek zaten imkansız ki :D

metroyla yerleşik başlat gelecek diyolardı yalan oldu

@09 Nis 2014 22:59 Update 2 ile gelecek diyorlardı hangi haberleri nasıl bir pozisyonda takip ediyorsunuz anlayamıyorum.

Yuklemeyecegim çünkü w9 bekliyecegimn bu kadar basit .

Çok ufak değişiklikler olsada kullanımı inanılmaz geliştirmiş. Walla ben rahat ettim baya update 1'ı yükleyince.

@09 Nis 2014 23:55 Ne yapıyor? Mutfak robotu oldu da bulaşıkları da mı yıkıyor? Hah hah haa .. :)))

Dün gece 1 gibi gördüm bende güncellemeyi 800 mb falan zaten yarım saate yükledi öyle amamn aman bir dark yok zaten sadece kullanmayı bilmeyenler için varsayılan olarak masaüstünü ayarlamışlar ki zaten biz elle yapabiliyorduk, modern arayüzde sağ üst köşeye kapatma ve arama tuşları koymuşlar xp kullandığım yıllardan beri pcyi alt-f4 ile kapatırım ve arama için ise windows tuşu + q-w-d vs kullanılabiliyor ve çok daha hızlı ve çok daha pratik. Yani bu güncelleme pc kullanmayı iyi derecede bilenlerden çok ayarları nasıl değiştireceğini, kısayolları nasıl kullanacağını bilmeyen kullanıcılar için çıkmıştır.

@gcb1903 Dünyanın merkezi sen değilsin kovboy, kota sınırlı internetle Pentium II ve Pentium III üzerinde Windows XP kullanan milyarlarca insan var, yani dünyanın yarısı, bunları yok sayamazsın, varlar.

@10 Nis 2014 11:31 Tamam da win xp için çıkmadı ki bu güncelleme xp ile alakası ne. Dünyanın merkezi olduğumu sen söylüyorsun ben değil ben bilinçli kullanıcıyım sen amatör sen kısayol kullanamıyorsan ben ne yapayım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost