Windows 10 güncellemesine antivirüs engeli!

Eğer PC'nizde bu antivirüs paketi yüklüyse, Windows 10 Anniversary Update sizin için bir eziyete dönüşebilir!

  • Cenk Atlı
Windows 10 güncellemesine antivirüs engeli!

Intel işlemciye sahip PC'lerinde Avast'ın anti-malware çözümlerinden yararlanan kullanıcılar, Windows 10 Yıllık Güncelleme'yi yüklerken BSOD olarak da bilinen Mavi ekran sorunuyla karşılaştıklarını rapor ediyor.

Avast kullanıcılarının raporlarına göre Yıllık Güncelleme süreci başladığında PC nihayet "system thread exception not handled" hatası vererek çöküyor. Bunun ardından sistem Windows'un bir önceki duruma geri dönüyor ve kullanıcıları söz konusu güncellemeyi yeniden indirmeye ve güncelleme sürecine yeniden başlatmaya zorluyor.

Avast tarafından yapılan açıklamada bu sorunun yalnızca son nesil Intel CPU'larla çalışan cihazlarda meydana geldiği belirtiliyor. Bu durumdaki kullanıcıların cihazlarında Avast yüklü durumdaysa Yıllık Güncelleme'yi başlatmadan önce Avast programını sistemden kaldırmaları gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

intel veriyi kaçıramıyor avast engelliyor tabii nsa-intel hemen bsoda bağlıyor.

@06 Ağustos 2016 15:42 Tam da söylediğiniz gibi Intel NSA MS vb birlikte çalışıyorlar. Bir de haberi yapıldı mı göremedim ama geçen gün Avastın forumu hack lenip 400bin kullanıcı bilgisi ele geçirilmişti ama Avastın kendi ana sitesinde bir nokta bile yazılmadı bu konuda.

@06 Ağustos 2016 15:42 avast bilgi toplamayi engelleyecekse Windows'u toptan engellemesi gerekir. Yazilimsal bir hata ile ilgili saçma sapan komplo teorileri kurmayiniz.

@06 Ağustos 2016 15:42 Niye güncellerken hata veriyor o zaman normal çalışırken veri kaçırmıyor mu?

Avast benim için bitmiştir...

@06 Ağustos 2016 16:46 sen avasta teşekkür et intelin hırsızlığını çözmüş.. ya ötekiler bu firmalara para vermek akıldışı türkiyede yasaklanması lazım bu firmalar...

@06 Ağustos 2016 16:46 Sen konuyu tersten anlamissin. Avast isini iyi yapiyor. Sorunun ne oldugunu bir kez daha dusunmelisin.

@06 Ağustos 2016 16:46 suçu hemen bilip bilmeden avast'a atan klasik insan tipi... Belki de sorun Windows'tadır, her yeni bir Windows'ta aynı olay oluyor.

Her yeni büyük windows güncellemesind bu avastta aynı sonuç oluşuyor.

Yıllardır avast kullanıyorum ve pek çok bilgisayara da kurmuşumdur gayet memnunum ücretsiz sürümünden ancak windows 10 da bazı sorunlar yaşadım avast ile. Mesela cs go - avast ve windows 10 bir araya gelince donup kapanma sorunu da beraberinde geldi. Bu yüzden kaldırmak zorunda kaldım. Bir kaç ay bekleyeceğim umarım tüm sorunları çözerler. Ondan sonra yükleyeceğim.

pentium d var sorun yok.

Windows defender devam...

avast kurmayın doğru geçen laptop a format atmak zorunda kaldım mavi ekran laptop gümledi

yani avast'ı önerir misiniz?

AVG Free kullanın benim bilgisayarıma cirus girmişti kurar kurmaz saniyesinde tak reklam virusu diye geldi

@07 Ağustos 2016 11:21 AVG'yi Avast aldı

windows 10'a ilk geçtiğimde de sadece bir sene öncesine ait olduğu için ucuza satılan orjinal lisanslı bitdefender antivirüs programım çalışmaz olmuştu. tekrar sıfırdan kurma denemelerim de boşa çıkmıştı.

valla ben kaspersky kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. 10 seneyi geçti başkada program kurmam muhtemelen.

avasta hiç güvenmemişimdir. avast kurulu içinde birçok virüsün dolaştığı pek çok makine temizlemekle uğraştım..

yıllardır avast kullanıyorum bu güncellemeyi de 2 pcde avast kurulu yaptım sorun olmadı pc nin biri intel bu arada

eset varken avast kim la

Sen de yorum yaz