Windows 7 duvar kağıtlarının fotoğrafçısı

Windows 7'nin bütün özellikleri anlatıldı. Peki ya duvar kağıtları? İşte onların hikayesi...

Doğal ışık ve Seattle

Doğal ışık ve Seattle

Okul sıralarında fotoğraf çekmeye başlamış ve yıllık fotoğraflarını bile o çekmiş. Serbest çalışıyor, ve işe doğa fotoğrafçılığı ile bağlamış. Daha sonra mimari, seyahat, insanlar ve endüstriyel fotoğraflar çekmiş.

Microsoft ile tanışması ise oldukça ilginç. Çektiği mimari karelerden birinde Microsoft'un tasarımcılarından biri çıkmış ve böylece tanışmışlar. Microsoft'un profesyonelliğinden oldukça memnun olan Will, Windows 7 duvar kağıtları için çektiği fotoğrafları Seattle'ın merkezinde çekmiş. Ağaç yapraklarının yer aldığı fotoğrafı ise Washington Park'ında soğuk bir sabah çekmiş. Yapay ışıklandırma kullanmamış, o esnada yaprakların arasından gelen bir ışın sayesinde o anı yakalamış.

Doğa fotoğraflarında Contax ve mimaride de Nikon kullanmış. Fotoğraflarla sonradan pek oynamamış. Çekilen fotoğraflar doğal hallerine çok yakın.

Will, Windows 7 hakkında ne düşündüğü sorusuna ise şöyle cevap veriyor "Tabii ki heyecanlıyım, Geliştirilmesi sırasında Seattle'da çok olumlu şeyler duydum. Duvar kağıtlarının da Microsoft'un kullanıcılara verdiği önemin bir parçası olduğunu düşünüyorum ve takdiri hak ediyorlar."

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

MICROSOFT yaparsa hep en iyisini yapar ve seçimlerinde de en iyisini seçer

saygılarımla

Windows içindeki resimler gerçekten rezil ne doğru düzgün manzara var ve bir sanat.

benim çok hoşuma gidiyor, chipin bu konuda bir şeyler karalaması güzel oldu.
Ayrıntılar önemlidir:)

bence güsel resimler insanı rahatlaıyo farklı bi konuma götürüyo...

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir