Windows 7 için WiFi hack!

Windows 7'nin içinde yer alan ve rafa kaldırılmış bir özellik, küçük bir yamayla emrinizde!

  • Ali Güngör
Windows 7'yi küçük bir yamayla hacklemek mümkün
Özellik Windows 7'nin içinde

Windows 7 için geliştirilen ancak tamamlanmayan bir proje, bütün WiFi cihazları küçücük bir yamayla sanal WiFi erişim noktasına dönüştürüyor.

Nomandio'nun geliştirdiği bu yama, Microsoft'un 2006'da durdurduğu projeyi temel alıyor. Bu kod Windows 7'de bulunduğu için de sadece küçük bir yamayla kullanmak mümkün oluyor. Bahsi geçen yamanın adı Connectify ve henüz beta test aşamasında.

Yazılımsal erişim noktaları yeni değil, donanım olarak pahalıya gelen erişim noktalarının yerine başka WiFi cihazları kullanma imkanı ayrıca bir yazılım olarak satılıyor. Bunları kullanarak bir bilgisayarı erişim noktasına dönüştürmek mümkün oluyor.

Connectify'ın avantajı bağlantıyı diğer WiFi cihazlarla paylaşabilmesi. Kablosuz internet bağlantısının ücretli olarak sunulduğu yerlerde, dizüstü bilgisayardaki bağlantıdan cep telefonunda da yararlanmak mümkün oluyor. Elbette ülkemizde ve dünyada hizmet sektöründe, örneğin kafelerde kablosuz internet erişimi ücretsiz olarak sunuluyor. Yine de Connectify, Windows 7'ye entegre bir çözüm olarak kullanışlı olabilir.

Bu arada WiFi da gelişiyor, örneğin Intel'in geliştirdiği Cliffside teknolojisi, birden çok WiFi bağlantıyı sürdürmeye yarıyor. Bu sayede klavye ve fare de bilgisayara WiFi üzerinden bağlanabiliyor.

Download: Connectify

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yahu bunu zaten kendi kendimize yapabiliyoruz, ben azerbaycana gittiğimde wifi olmadığı için arkadaşımın evinde kendi bilgisayarımla paylaşmıştım windows 7 rc'de bağlantıyı, hatta vista da bunu yapabiliyor, haber niye anlayamadım..

Link isteyen arkadaş için :
http://www.techspot.com/downloadget.php?id=4899&file=1&evp=8374fbb510dc1746075ca8c4ae48744a

Saygılarımla,
Veli KAYA

keşke biraz daha açıklasaymışsınız nasıl yapabilecegimiz konusunda çok daha yararlı olurdu

evet yama nerde? :D

Beta aşamasındaki programı indirip ( www.connectify.me ) arkadaşla denedik yazıyı okur okumaz. Normalde çekemiceği bi yere gitti arada benim bilgisayardan bir wireless ağ oluşturduk ve çok güzel oldu o da girebildi. Hatta şunu du söyliyeyim. Bu programla wireless sürekli kopuyordu sinyal gücümü de artırdı diyebilirim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play