Windows 7'nin geleceğe yönelik 8 özelliği

Windows 7 sadece "kilo vermiş bir Vista" değil: İşte bu iddiayı doğrulayan 8 kritik özellik...

  • Ali Güngör
Windows 7'den 8 kritik özellik
Doğru zamanda, doğru yerde...

Şu anda masaüstü kullanıcılar için yeni bir işletim sistemindeki en önemli etken, Windows Vista'da olduğu gibi yüksek donanım ihtiyaçları olmaması. Windows 7'nin de ana fikri zaten bu, sıradan bir sistemde yüksek performans. Ancak işler göründüğü kadar basit değil, iş dünyası da sadece donanım güncelleme maliyetine odaklanmış gibi görünebilir ama bu gerçeğin sadece küçük bir parçası.

Bilgisayar dünyasında ekonomik krizle ve yeni teknolojilerle birlikte bir takım değişimler ve çalkantılar oluyor. Bu değişimlerin ve belirsizliğin zirve yaptığı bir dönemdeyiz. Acaba gerçekten önümüzü görebiliyor muyuz? İşte bunu sormak gerekiyor.

Haberin devamında: Rastlantı mı, geleceği görmek mi? Windows 7'nin en kritik 8 özelliği...

Microsoft: Rastlantı mı, geleceği görmek mi?

Araştırmalar da bu soruyu sormayı başaran büyük şirketler için yanıt bulmaya çalışıyor. Şu anda elimizdeki verilerle görebildiğimiz yol haritası, gözümüzün önünde duran bazı özelliklerin aslında ne kadar kritik rol oynayacağını gösteriyor.

Microsoft ya Windows 7'yi planlarken kendisini aştı ve sizlere birazdan bahsedeceğimiz, yakın gelecekteki trend değişimlerini çok net gördü, ya da muhteşem bir rastlandılar zinciri söz konusu! Kasıtlı olsun ya da olmasın, önümüzdeki günlerde bilgisayar dünyasında ivme kazanacak trendlerle Windows 7'nin özellikleri uyumlu.

Şimdi galerimizde Windows 7'nin, gelecek trendlerle uyumlu 8 kritik özelliğine bakalım...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

aslında vista diye birşey yok longhorn kod adıyla geliştirilen os win 7 di vista nerden çıktı: sadece ara sürüm bir build okadar, xp nin yetersiz geldiğini gören ms ben buişten fazla para kazanayım diyerek vistayı piyasaya sürdü bayada kar yaptı. vista tamamlanmamış win 7dir vistada olması gerekipte olmayan özelikleri hatırlayın, yani vista yok gerçek olan win7.

umarim diger isletim sisdtemi daha hizli acilir

03:47 arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum.Zira bi işletim sistemini bu kadar kararsız ve tutarsız yapamazlardı yani oyunlarını iyi oynadılar insanlar bu durumdan tam sıkılacakken son hamleyi yapıp win 7 yi piyasaya sürdüler.Bencede çok karlı bir iş.........
(Hatay-Dörtyol'lu)

öncelikle bu ürünü yapandan allah razı olsun bence xp den sona cıkan en güzel işletim sisdemi ben cok begendim visda cok sorunluydu insan visda kulanırken gıcık oluyordum ama windows 7 cok güzel ve hızlı herkese tafsiye ederim saygılarımla

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play