Windows 8.1 güncellemesi baharda geliyor!

Windows 8.1'in aylardır konuşulan, sızmaktan bıkan büyük güncellemesi artık resmi! İşte tarihi...

Windows 8.1 güncellemesi baharda geliyor!

Microsoft'un Mobil Dünya Kongresi resmi olarak açılmadan önce özel bir etkinlikte yaptığı duyuruya göre Windows 8.1'e gelecek güncelleme, birkaç hafta içinde yayınlanacak.

Fare ve klavye kullanıcıları için arayüzde bazı değişiklikler yapan güncelleme, x86 ve ARM platformları için sunulacak. Güncellemenin getireceği yenilikler arasında giriş ekranında daha kolay bulunabilen arama, güç ve ayarlar düğmeleri, tam ekran uygulamalarda gösterilen başlık çubukları, giriş ekranında sağ tıklandığında görünen yeni fare kullanıcı arayüzü, görev çubuğunu kullanarak uygulamalar arasında geçiş yapabilme var. Bu yenilikler, son haftalarda ortaya çıkan sızıntıları doğrular nitelikte.

Güncellemenin dikkat çeken bir başka yeniliği ise donanımsal gereksinimleri aşağı çekmesi. Buna göre Windows 8.1'in bellek gereksinimi 1GB, depolama gereksinimi ise 16GB olacak. Bu değişiklik, netbook seviyesinde birçok Windows 8.1'li cihazın ortaya çıkacağı anlamına geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Başlığa işte tarihi yazıp haber altında bir kaç hafta içinde demek. Neyin kafası bu.

@24 Şub 2014 10:50 aynen katılıyorum size, habercilik mi bu şimdi?

Bari mart ayı deseydiniz bir kaç hafta ne oluyor nisan mayıs mı???

Ben şimdi tam anlayamadım sadece x86 ya mı geliyormuş ? x64'e gelmiyor mu ? , bu güncellemede neden böyle ayrım yapıyorlar ki ?

@24 Şub 2014 12:52 x86 aslında komut setidir. x64 diye bir şey yoktur aslında. Senin demek istediğin x86_64 (64 bit) galiba. Sonuç olarak 64 bit cihazlar da faydalanacak bu güncelleştirmeden. En azından ben böyle biliyorum.

zaten memnundum 8.1 den güncellemeyle daha memnun oluruz inş.

Dünyanın en iyi işletim sistemi Win8'dir ama dünyanın en işe yarayan sistemi XP'dir...

Halbuki Microsoft`un güncellemeleri her ayın ikinci salı sında yayınladığını bilmiyorlar sanki zaten güncellemenin ne zaman çıkacağı belli haber yapmak için gereksiz yere yazı yazıp önümüze haber diye çıkarmayın.

Düzgün haber yaptıkları yok işte bir haberde de windows 7.1 yayınlıyorlardı.. :) Anasayfa dolsunda nasıl dolarsa dolsun.

10:50 - Bahar Mart'ın başlangıcı oluyor evet birkaç hafta kaldı biraz mantık lütfen

Bu nasıl iş yani şimdi 64Bit için gelmiyor mu? Bu Update 1 Nisan ayında gelecek diye biliyordum.

Dünyanın en iyi işletim sistemi linux'tır.Kim ne derse desin süper bilgisayarların %96 sında kulllanılır.Haberlere girin bakın nsa ubuntu yaratıcısına arka kapa bırakın dinleyemiyoruz dedi.

@24 Şub 2014 16:23 güldüm ya la :)

harika hadi bakalım bekliyoruz....

Aero glassı geri vermedin. Dahada versende almam, ben windows 7 ile uzun yola devam ediyorum.

hoppala x64 napacaz biz :S

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir