Windows 8'den yeni sızıntı!

Windows 8'in hazır olan en son sürümü M3'ten ekran görüntüleri ve pek çok yenilik ortaya çıktı!

Windows 8'den yeni sızıntı!

PcBeta sitesinde yayınlanan yeni ekran görüntüleri ve yapılan yeniliklerin yer aldığı özel liste, Windows 8'in Milestone 3 (M3) yapısının hazır olduğunu gözler önüne seriyor. Ekran görüntülerinde "Windows geliştirici önizleme kurulumu" ve yapı numarası açık seçik görülüyor.

Yapı numarası olarak "6.2.8064.0" hemen dikkatleri çekiyor. Ağustos ayı başında ortaya atılan M3 sürümü neredeyse hazır iddiaları da, bu ekran görüntüleri ile kanıtlanmış oluyor.

Site yer alan yeniliklerin listesi (Changelog), M3 sürümünde pek çok geliştirme olduğunun sinyallerini veriyor. Yenilikler arasında yeni bir duvar kağıdı, Mavi ekranın dönüşü (daha önce mavi ekran yerine siyah ekran olacağı konuşuluyordu), yeni bir açılış ekranı, yenilenmiş WinPE görünümü, Internet Explorer 10 Geliştirici önizlemesi, yeni dokunmatik klavye simgesi yer alıyor.

Ancak yeni sürümde 2 de büyük eksik hemen göze çarpıyor. Haberimizin ikinci sayfasında...

Yeni Windows 8 sürümündeki 2 büyük eksik...

Windows Media Center "şimdilik" buhar oldu...

Tüm bunların yanında, M3'te iki de fire göze çarpıyor. Yeni sürümde Windows Media Center ve Windows DVD maker yer almıyor. Windows 7'nin çok sevilen bu iki uygulamasının M3 sürümünde neden yer almadığı henüz gizemini korusa da, Microsoft'um Windows 8 final sürümünde bu 2 uygulamaya yer vereceğine kesin gözüyle baklıyor.

13 -16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek BUILD konferansında Windows 8 hakkında çok daha fazla detaya ulaşma şansımız olacak. O zamana kadar, haberimizin ilerleyen sayfalarında bulabileceğiniz yeni ekran görüntüleri ile idare etmek zorundasınız...

Windows 8 M3'ten ilk ekran görüntüleri - I

Windows geliştirici önizleme kurulumu ekranı...

Windows 8 M3'ten ilk ekran görüntüleri - II

Yeni sızıntının sürüm numarası 6.2.8064.0...

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Beta çıksa denerdik.

Sızdı demeyelim de bilerek sızdırılmış gibi davranıldı desek. Daha bilinebilir olmaz mı ?

Beklediğim gibi bir sistem olacak tabletlere yüzünü nihayet dönmüş,rakipleri ile dalga geçilemeyeceğini anlamış bir windows olacak.

Bumu şimdi ekran görüntüsü ne görüntüymüş ama ağzım açık kaldı

o kadar para verdik 7sine. işletim sistemi sürekli değişimi son kullanıcı için sinir bozucu oluyor. sen o kadar ver sonra daha iyisini yaptık ama yine para ver...

Bu ekranlara bakınca win8'in harika olacağını anlamak işten bile değil!

Bumuydu yani ekran görüntüleri

Microsofsot şimdiden win8 reklamlarına başladı anlaşılan.

Sızdı demeyelim de bilerek sızdırılmış gibi davranıldı desek. Daha bilinebilir olmaz mı ?

----------------------------------------------------------------

Bilerek sızdırılsa ne olacak sızdırılmasa ne olacak? Microsoft reklam yapmasa bile bu işletim sistemi alıp kullanacak milyonlarca insan var. Her yeni işletim sistemi çıkışında hep aynı muhabbetler :) sızdırılmadı kardeşim adamlar geliştiricilere deneme sürümünü göndermişler ve beta test aşamasına girmiş artık.

8/8/2011 bu ayın 8 inde derlenmiş windows. Bir araştıralım bakalım bulabilecek miyiz.

4 senedir win 7 kullanırım ama hiç Windows Media Center ve Windows DVD maker kullanmadım :S bence iyi olmuş kaldırdıkları...

ilk ekran görüntüleri için heyecanlananlar gerçekten hiç youtube' ye bakmamışlar mı? İlk ekran görüntüsüyle dalga geçen arkadaşlara katılmamak elde değil. Win8' in nasıl bir işletim sistemi olduğu belli.. windows 8 preview yazmanız yeterli Yotube' ye.. tabletler için kullanışlı özellikleri var.. ama arka planda hala bir windows 7 var ve masaüstü için xp ve win 7 daha uygun sistemler (xp öldü demeyin, benim için ölmedi ölemez.. sistemimde ikisi de var ama hangisi tıkır tıkır çalışıyor bilin bakalım.. :) ha yeni pc alıyorsanız bana ayrı tabi :D) Aslına bakarsanız ben win 8' i beğenmedim bile görünüş itibariyle.. yanlış anlamayın herkesin beklentileri farklı olur lütfen saygı duyun.. ama ben gerçekten şöyle media center arayüzüne çok benzeyen tamamen bu şekilde çalışan bir sistem beklemiştim..ama böyle olmadı.. win 8 de bir masaüstüne dönüp ofis uygulaması açın ve masaüstünü kullanın bakalım tablette ne kadar kullanışlı gelecek( ben kendim denemedim elbette bunu videolarda izlerken farkettim).. win 8 in win 7 nin başarısını kullanacağı aşikar ve satılacak da ama bence bir win 9 oalcağı kesin.. çünkü win 8 evrimini tamamlamışa benzemiyor bence... win 8 (veya win 9 :) ) öyle bir işletim sistemi olmalı ki tamamen bu arayüze bürünmeli, aynı bir media center gibi ve dokunmatik- çoklu dokunmatik desteği gerçekten kullanmayı kolaylaştıracak şekilde kullanmalı (win 8 in şu anki hali de fena değil aslında ama sanki tam olmamış gibi yine de).. fikirlerim bu şekilde.. belki bana katılan arkadaşlar da vardır.

4 senedir win 7 kullanırım ama hiç Windows Media Center ve Windows DVD maker kullanmadım :S bence iyi olmuş kaldırdıkları...
-------------------------------------------------------------------------------------win 7 2009 da çıkmadı mı???????
2007 de çıkan vistaydı hatırladığım kadarıyla

Windows 8 tablet piyasasi icin apar topar derlenerek cikiyor.
Microsoft panik halinde ama tabletler icin sundugu arayüz Wp7 ile ayni pc piyasasi icin tutar ama tabletlerde emin degilim.
üstelikde wp7 icin gittigi kisitlamara kalkisak gibi hareket icine girerlerse arayüz degistirmek yasak bu yasak olaylarina nal toplarlar.
Ve gene gereksiz yere sistem kaynaklarini bilmem kac tane gereksiz servis ile sisirmeye kalkarlarsa pc piyasasi icin neysede tablet piyasasinda gene yer yapamazlar.
Wp7 ile bile kisitlama sebebleri makine sismesin diye. Microsoftun XPden basliyarak sistemi gereksiz yere sisirme olayini birakmasi icin son firsati aksi takdirde 100 % 94 seviyelerinde dolasan piyasa yapisi daha gelismis ios ve Android ile yerle bir olabilir.

kesinlikle bilinçli sızdırma.
şimdi onu indirip kuran bir sürü sazan gönüllü test ekibiolrak çalıştığının farkında bile değil

Başlık güzelmiş :D

güzel reklam taktiği ;) inşallah sonu vista gibi olmaz

gerek yokki zatenn kim kullanıyor onu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost