Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Felaket anında Windows 8, güvenlik modunu açma

7. Felaket anında Windows 8

Windows 8'iniz herhangi bir nedenle çalışmaz hale geldiğinde artık onu baştan yüklemekle uğraşmanıza gerek yok. Yeniden yükleme işlemi Windows 8'de oldukça kolay "Daha fazla ayar" ("More PC settings") menüsünde bulunan "Refresh" seçeneği, sisteminizde yüklü olan üçüncü parti uygulamaları kaldırarak varsayılan ayarlarına döndürecektir. "Reset" seçeneği ise tüm verilerinizi silecek ve Windows 8'i baştan kuracaktır.

8. Güvenlik modunu etkinleştirin: Windows 8'i güvenli modda açabilmek için başlangıçta F8'e basma yöntemi işe yaramıyor. Bunun için öncelikle güvenli modu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Bunun için Metro arayüzünde cmd yazın ve Command Prompt (Komut Satırı) uygulamasını çalıştırın. Ardından bcdedit /enum /v yazın ve Enter'a basın. Description olarak "Windows 8 Consumer Preview" dizisini içeren girdinin tüm "identifier" (tanıtıcı) dizisini kopyalayın ve Enter'a basın.

Şimdi komut satırında şunları yazın:

bcdedit /copy tanıtıcıdizisi /d "Windows Developer Preview (Safe Mode)"

Ardından msconfig yazın ve Enter'a basın. Boot sekmesine geçin ve "Windows Developer Preview (Safe Mode)" girdisini seçin. "Safe Boot" seçeneğine ve "Make All Boot Settings Permanent" seçeneğine tıklayın ve OK'e ardından Yes'e tıklayın. Sisteminizi baştan başlatın. Artık Windows 8'i güvenli kipte başlatmanıza yarayacak bir seçenekle karşılaşacaksınız.

9. Tek tıklamayla süper yönetici olun: Farenizi Metro'da veya masaüstünde sol alt köşeye götürün ve küçük resmin çıkmasını bekleyin. Şimdi sağ tıklamak yerine sol tıklayın. Birtakım güçlü seçenekler sunan bir menüyle karşılaşacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir