Windows 8 kodlarını sızdıran kaynak bulundu

Eski bir Windows 8 çalışanı, Windows 8 yüzünden tutuklandı! Tutuklamanın nedeni ise...

  • Cem Şancı
Windows 8'i sızdıran programcı tutuklandı

Windows 8'in 2012'de yayınlanmasının öncesinde, Windows 8 kodlarını internete sızdıran eski Microsoft programcısı ABD'de tutuklandı.

Microsoft'un şikayeti ile FBI'ın açtığı soruşturma sonucunda ismine ulaşılan Alex Kibkalo'nun, Microsoft'ta çalıştığı dönemde Windows 8 kodlarını, gizlice bir Fransız blogger'a sızdırdığı anlaşıldı. Alex Kibkalo ayrıca, şirketin Aktivasyon Sunucusu Yazılımına dair önemli kodları da aynı blogger'a vermekle suçlanıyor.

Şirket içindeki soruşturmada Kibkalo'nun, yöneticilerinden aldığı performans notlarından memnun olmadığı için şirkete zarar verecek eylemlere girişmiş olabileceği sonucuna da ulaşıldı. Kibkalo'nun ayrıca, Windows 7'nin kodlarını da sistemin yayınından önce dışarıya sızdırmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yaw sen ekmeğini yediğin yeri niye kazıklıyorsun? adam gibi çalışsana paranı mı vermiyorlar?

@21 Mar 2014 15:32 adamın çalıştığı şirketin ekmeğini yedi ise emeği ile karşılığını ödemiştir.bundan sonrası gördüğü saygının yansımasıdır

Bir şirketin program kodlarını açıklayan (belkide o kodları o yazdı) tutuklanıyor özgürlükler ülkesi ABD de ama Türkiyede Başbakana sövenin memleket hakkında yalan haberler yapanların kullandığı twitter o kişileri ve bilgilerini vermemeyi özgürlüklere müdahale sayıyor ve mahkeme kararlarını hiçe sayarak koskoca ülkemizi takmıyor buna rağmen Türkiye twitteri yasaklayınca özgürlüklere müdahale etmiş oluyor, ne ala anlayış.

@21 Mar 2014 16:31 O iş nereden baktığına bağlı.Hükümetin derdi sence gerçekten bizi korumak ya da söylediğin şeylere karşı tavır almak mı ? Yoksa kendi aleyhindeki bilgilere insanlar ulaşamasın ayakkabı kutuları rahat dolsun diye ortama giden yolları tıkamak mı ?

Microsoft Bence En İyisini Yapmış Siz Olsanız Ne Yapardınız? Ben Microsoft'un Yaptığını Yapardım Açıkcası

paranın gözü kör olsun

arkadaşlar bu ne demek biliyor musunuz? güle güle windows 8! kodları internete sızdırılmış eşittir windows 8 bitmiştir çünkü bundan sonra adamlar windows kodlarını kullanarak truva atı virüs trojan ne varsa hepsini bulaştırabilir yapmaması için hiçbir sebep yok! bu alanda milyon dolarlık bir pazar var yani artık windows 8 ikinci bir windows me oldu yani kimsenin kullanmadığı bir işletim sistemi, microsoft`un yapması gereken; windows 9 üzerine yoğunlaşmalı 9 çıkana kadar vakit kazanmak için xp ve 7`nin destek süresini uzatmalı (7`yi hiç beğenmeyen 500 milyondan fazla windows kullanıcısı var ve linux bunlara göz kırpıyor) +500 milyon kullanıcının linux`a geçmesi demek oyun ve program desteğinin komple linux`a akması demektir!

@21 Mar 2014 19:47 He canım he :D

@21 Mar 2014 19:47 Evet, evet.

her millete böyle işe yaramaz insanlar çıkar.. çıkmasıda lazımki iyi insanların kıymeti bilinsin.

allah akıl dağıtırken bu adam neredeydi? insan böyle bir şirkete bunu nasıl yapar?, anlamak güç.. paraysa para ün'se ün derdini anlamadım.

Demek canouna ya sizdiran bu adamdi ...

benım wıdows8 kılıtlendı açamıyoruz bılen varsa yardımcı olursanızsevınırım

Sen de yorum yaz