Windows Phone 8'in kilit ekranı ne sunuyor?

Windows Phone 8'de bir süre önce "görünen" bu işlevin varlığı kesinlik kazandı!

Windows Phone 8'in kilit ekranı ne sunuyor?

Nokia'nın çabalarıyla beraber Windows Phone 8'li cepler, akıllı cep savaşlarında yavaş yavaş kendine yer etmeye başladı. İşletim sisteminin resmi duyurusu Microsoft tarafından 29 Ekim'de yapılacak. Bu tarihe dek şimdiye dek bilinmeyen bazı yeni özelliklerin ortaya çıkması ise normal karşılanıyor.

Sızan bir Windows Phone 8 emulator'ü, kilit ekranındaki uygulama uyarılarının kişiselleştirilebildiğini göstermişti. Şimdi ise Nokia'nın basına yayınladığı fotoğraflarda bu işlevin WP8'in final sürümünde olduğu onaylandı. Kilit ekranında Skype, Associated Press ve Outlook simgeleri görünüyor. Bu ise uygulamaların internetten bilgi alarak kendi uyarılarını gösterebileceğini gösteriyor (Twitter, Facebook gibi). RSS beslemeleri de simge olarak gösterilebiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows Phone 8 işletim sisteminin feci şekilde popüler olup Androidi yakalayıp hatta geçmesi gibi bir imkan gören var mı? Benim bir tarafım bütün dünyada 1 milyon adet bile satamazlar diyor ama Nasreddin hoca gibi ya tutarsa? diyorum ne dersiniz?

@13 Eyl 2012 02:11 abi bu wp8 süper bi şey ya. kesinlikle tutar, bambaşka bi şey. ios ve android çok durağan bu ise menülere canlılık hareketlilik getirmiş. sürekli iletişim halindesiniz. telefonu karşına al seyret neler olacak diye saatler geçer yani.

Iyi de ben android de halkalar seklinde kilit simgesini saran bir uygulama kullaniyorum. 3 halka var ve bunlara istediginiz herseyi atiyabiliyorsunuz. kilit simgesini neyin uzerine suruklerseniz o ozellik aciliyor. Ucretsiz bir uygulama. MS un ogrenecegi daha cok sey var. Boyle basit seyleri ozellik diye sunmak Nokia'yi kurtarmaz.

eğer dedikleri gibi snapdragon un 4 çekirdekli işlemçisi,1 gb ram ve güzel bir ekranla telefonları sunup yazılım desteğini esirgemezse güzel bir satış oranı yakalayabilirler bence.ama androidi yakalayamaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir