Windows Phone 9, 2015'e yetişecek mi?

Microsoft'un resmi Twitter hesabından yayınlanan bu cümle, herkesin kafasını karıştırdı!

  • Cem Şancı
Micorosft, Windows Phone 9'u yeniden mi yapıyor?

Mİcrosoft, Twitter'daki Windows Phone Design hesabı üzerinde, yanlışlıkla yeni Windows Phone 9 hakkındaki gerçeği açıklamış olabilir mi?

Birkaç gün önce yaşanan olayda, Windows Phone işletim sistemini tasarlayan ekibin resmi Twitter hesabından şöyle bir tweet atıldı:

"Her şeyi çöpe atıp sıfırdan başlıyoruz"? Hahahahaa!

Bunun, 2015'e yetiştirilmesi planlanan Windows Phone 9 işletim sistemi hakkındaki tüm çalışmaların çöpe atıldığı ve sıfırdan yeni bir işletim sistemi yazıldığı anlamına geldiğini düşünen kullanıcılar tweet'e cevap verdiğinde, Twitter hesabından önce o mesajı atan kişinin sarhoş olduğu iddia edildi. Ardından da tüm bu mesajlar silindi. Mesajın Microsoft'ta böyle bir açıklama yapmaya yetkisi olmayan birisi tarafından atılıp, ardından kaldırılmış olma ihtimali var.

Şimdi, yeni Windows Phone işletim sistemi hakkında Microsoft'un yapacağı resmi açıklama merakla bekleniyor. Kullanıcılar, tüm işletim sisteminin sıfırdan yazılacağına inanmıyor. Eski sistemdeki hataların düzeltileceği ve bazı tasarımsal değişikliklerin yapılacağı yeni bir Windows Phone sistemi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

İşletim sistemi yazmanın kolay bir şey olduğunu zannedenler böyle bir düşünceye kapılabilir ama bu işte hep bir önceki yaptığınızın üzerine koyarak ilerleyebilirsiniz. Her seferinde yeniden başlamak Microsoft gibi bir yazılım devi de olsanız mantıklı olmaz. Karşılaştırma bakımından Windows 8 içinde bütünleşik çalışan Win RT platformuna bakın. Sıfırdan yazılan bir platform ve henüz Windows kadar karmaşık bir yapı değil. Fakat bu bile yıllar aldı.

başlığa bak, habere bak. biraz alakasız gibi değil mi?

bi başlığa bak bi içeriğe bak,

Zaten sıfırdan yazıldı daha 2 güncelleme yolda onlar yayınlanacak.

chip yalan haber yapmakta üstüne yok. öyle bi söylenti varmış adam da onu duyup gülmüş..

İlk defa bu sitede bu kadar yanlış bir habere denk geldim ve şaştım kaldım. Öncelikle orada yazan kişi her şeyi silbaştan mı yapacakmışız hahahah demek istemiş. Yani bir iki hafta önce çıkan wp9 tekrar baştan yazılacak söylentilerine cevap olarak yazılmış. Ama siz bunu hem de gördüğünüz halde nasıl böyle yansıtıyorsunuz peh doğrusu. Ne kullanıyorsanız aynısından istiyorum valla :))) En aşağıdaki kişinin yazdığında da tüö bu söylentileri başlatan kişinin herhalde sarhoş olabileceği şeklinde dalga geçilmiş. Bence kesinlikle bu haberi kaldırın siteden. Rezil olursunuz benden söylemesi.

Windows Phone Design ekibi resmen işletim sisteminin yeniden yaratılacağı söylentileriyle dalga geçmiş. Ama bu haberde nedense farklı anlatılıyor...

Ne Windows 9 ne de Windows Phone 9 değişmiyor, önemli eksiklikler ve fazlalıklar gider, UI kullanımı daha da kolaylaştıracak şekilde geliştirilir. Performans artar ve uygulama yazmayı kolaylaştıracak yeni destekler gelir.

erken öten horozun başını keserler.. =D

hadi ing.bilmiyorsunuz. sonunda alaycı hahaha yazısından da mı anlamıyorsunuz be dostlar XD Eğitim şart!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play