WP8 güncellemesi bunları yenileyecek!

Windows Phone 8 kullanıcıları, Microsoft'tan gelen bu habere ve söylentilere çok sevinecekler!

  • Zeynel A. Öztürk
Beklenen WP8 güncellemesi detaylandırıldı!

Microsoft, bir sonraki Windows Phone 8 güncellemesi hakkında sonunda konuştu ve gelecek "küçük" yenilikleri sıraladı. WP8'in çıkış tarihinden yaklaşık 8 ay sonra gelecek olan güncelleme, sunduğu küçük yeniliklerle bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir, ancak endişe edecek bir durum yok: İddialara göre Windows Phone 8, önümüzdeki sene beklenen "büyük" güncellemeyi alacak. 2014'te çıkacak olan bu güncelleme, Windows Phone 8'e daha büyük ekran ve daha iyi işlemci desteği getirecek.

Kısa süre içinde Windows Phone 8 kullanıcılarına sunulması beklenen General Distribution Release 2 (GDR2) ise Skype, Internet Explorer ve Xbox Music'e küçük geliştirmeler sunacak. Güncelleme sonrasında kamara uygulamasında varsayılan lensi belirlemeniz mümkün olacak. Diğer küçük geliştirmeler ise şimdilik detaylı olarak verilmiyor.

The Verge'ün iddiasına göre ise Windows 8.1 ile aynı kod adını taşıyan "Blue" güncellemesi, 2014'ün başlarında kullanıma sunulacak ve daha önemli değişiklikler getirecek. Bu değişiklikler arasında WP kullanıcılarının uzun zamandır beklediği uyarı merkezi, daha iyi bir çoklu görev yönetimi ve entegre uygulamalarda yapılan değişiklikler olacak. Siteye göre Microsoft, 2013 bitmeden önce bir başka güncellemeyle döndürme kilidi işlevi gibi bazı işlevleri önceden sunabilir.

Microsoft'un Windows Phone 8'i güncellemede yavaş kaldığını düşünebilirsiniz, ancak işletim sisteminin destek süresinin geçtiğimiz günlerde 2016'ya uzatıldığını hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

hadi hayırlısı bir de mağazada daha fazla atak yapsa android biter.

ayrılmış ses seviyeleri gelsin bari..

gdr2 güncellemesinde pek gerekli bir şey yok anlaşılan :D skype uygulaması mobil platformlar arasında en iyi windows phone'larda kanımca , microsoft kendi işletim sistemine kıyak geçmiş bu konuda , yeni skype güncellemesinde grup konuşmalarındaki özellikleri arttırılırsa çok iyi olur. xbox music'i zaten kullanmıyorum ama bu yazıdan sonra deneme kararı aldım , son olarak internet explorer bence* gayet başarılı , görsel olarak eklemeler olabilir :D wp8.1 için uyarı merkezi dediği şey yukardan çektiğimiz status bar'sa süper olucaktır , bekliyoruz :D

@17 Tem 2013 20:43 yav he he diğerlerinde videolu görüşme varken windows phone'da yok. ne güzel kıyakmış microsoft sağol yani ;)))

@17 Tem 2013 21:11 Ne?? Telefon kullanmayı bilmiyorsun sanırım, 3 ay önce aldım WP L820'yi her gece görüntülü görüşme yapıyorum. Seni kandırmış olmasınlar? Ya da android kullandığın için pişman olup ego tatminimi yapmaya geldin.

@17 Tem 2013 21:11 windows düşmanı arkadaşım hepsinde var görüntülü konuşma sadece wp8 için hazırlanan skype daha stabil çalışıyor kıyaktan kasıt bu gtnden anlamazsan okuduklarını anlam kazanırlar..

Uzun zamandır kullanıyorum, olmazsa olmaz hiçbir eksikliği kesinlikle yok. WP kullanmadan da yorum yapmayın. Benim için şu an küçük eksiklikler ise; DNS değiştirme, ekran döndürme kilidi, ayrılmış ses seviyesi.

@17 Tem 2013 20:55 Peki halen resmi Facebook Twitter uygulamalarının olmayışı, facebook twitter için uyarı bildirim seslerinin olmayışı, Hücresel veri sayacı ve sınırlayıcının olmayışı, ekrana parolalı girişin olmayışı, Mesaj sesi için ekstra bir ses belirleyememek (zil değil mesaj sesi) , daha çok yazardım ama bu kadar yeterli sanırım.

@17 Tem 2013 22:14 bu saydıklarının hepsi mevcut sadece facebookta anlık bildirimlerde sıkıntı var gecikme olabiliyor başka bir sorun yok.

İsterse 2020 kadar destek. Versin ne fark eder güncelleştirmeler bu kadar ağır geldikden sonra

@17 Tem 2013 21:19 stabil bir sistem geliştirmek o kadar hızlı olmuyor. 1 günde yazdığın kodu sağlamlaştırmak haftalarını alabiliyor. Diğer yönden Microsoft kendi işletim sistemi çekirdeği ile temelden ileriye yönelik bir platform hazırladığından bu güncellemeler ve yenilikler wp8 e bir uygulama yazmak kadar kolay olmuyor.

Ben memnunum arkadaş bu sistemden.. Gerisi ya herro merro bahan????????

2016 Çok Az Değilmi Sanki Windows Phone XP Kullanıyoruz !!!

2-3 yıldır wp kullanıyorum Microsoft çok geç güncelliyor sistemi ve beklenen değişiklikler bir turlu gelmiyor, sistemin stabilitesinde bir sorun yok ama bazı ufak ama ciddi eksikler var,

2014 geç vakit. 2013 sonları yapalım. ekim mesela.

@18 Tem 2013 00:16 tamam Microsoft yetiştiremese sen yayınlarsın...

şu an sıfırdan stabil bir sistem geliştirmenin zorluğu yüzünden yavaş ilerliyorlar ama bunun meyvelerini ileride toplayacaklar...

Şu anda en kral telefonun maliyeti 50-60$ civarında. Peki WP8 lisansının telefon başına üreticilere maliyeti nedir? Ücretsiz Android olduğu sürece Microsoft kime WP8 lisansı satabilir ki! Ücretsiz Android olduğu sürece MS ücretli WP8'den ne yazık ki ekmek yiyemez. Aynı şey RT için de geçerli...

@cleverman Yalnız Android için Google lisans ücreti istiyor. Android ücretsiz değildir, GNU/Linux'la karıştırdınız galiba...

yıllarca hem iOS hem android kullanan biriyim android'e yazmış olduğum programlarda var.Uzun bir süredir'de wp8 kullanıyorum fakat wp8'den aldığım keyfi diğerlerinden alamıyorum.Tamam şu haliyle bir iOS değil ancak iOS'a en büyük rakip olacak.

Sen de yorum yaz