XP'yi bırakamayanlar hesabını verecek!

Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Windows XP'den vazgeçemeyenleri işte böyle uyardı...

  • Ümit Öncel
"XP'yi bırakmayanlar hesabını verecek"
Ballmer Windows XP'ye karşı.

Vista'nın bekleyen ilgiyi görememesinin üzerine, pek çok kullanıcı ve kurum işletim sistemi olarak hala Windows XP kullanıyor. Steve Ballmer ise XP'den vazgeçemeyen bu bilişim firmalarını şu sözlerle uyardı: "Eğer bugün 4 - 5 yıllık bir işletim sistemi kullanırsanız, pek çok insan patronlarına niye evde kullandıkları işletim sistemine ofiste sahip olmadıklarını sormaya başlayacak". Özellikle Windows 7 ile görsellik, güvenlik ve daha uzun pil ömrü konularında büyük aşamalar kaydedildiğinin altını çizen Ballmer bunların "kullanıcıların önemsediği konularda ileriye dönük çok olumlu adımlar" olarak nitelendirdi.

Steve Ballmer özellikle kurumsal sistem hizmetleri sunan firmaların, hala yeni bilgisayarlara Windows XP kurmaya devam etmelerinin, ciddi tepkilere neden olabileceğini iddia etti. Vista ile özellikle güvenlik anlamında başlatılmış olan bazı yeniliklerin Windows 7 ile daha da gelişerek devam ettiğinin altını çizen Ballmer, yeni işletim sisteminin hızla son haline getirileceğinin de müjdesini bir kez daha yineledi.

Microsoft, ayrıca XP kullanıcılarına güzel bir de haber verdi. Daha önce söylentisi ortalarda dolaşan XP'den Windows 7'ye ucuza geçiş imkanı da, Microsoft'un haberi doğrulaması ile resmiyet kazandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 86 Yorum

Steve Ballmer ın yüz ifadesinden tırstım bırakıorumm xpyii bugünn :D

Yani bu ne pişkinliktir.Siz tekelsiniz zaten,acayip fiyatlar koyabiliyorsunuz,üstüne bi de özgürlüğümüze mi hükmetceksiniz bu nasıl bir zihniyettir.Size ne be!ister vista ister xp yüklenir.Zaten sadece firmalar fln diil bireysel kullanıcılar da ivstaya geçişte çok gönülsüz ve yavaş oldu hatta geçmeyenler de epeyce var.Doğru düzgün bir işletim sistemi oturtamazsanız insanlar da yüklemez.Siz sırf daha çok kar edin diye sorunlu sisteme niye geçiş yapalım.Aklınız varsa 7 için adam gibi çalışırsınız da aynı sorunlarla karşılaşmazsınız.Pehpeh şu küstahlığa bak inanılır gibi diiil...

evet vista xpden çok daha güvenli
UAC'yi açınca çok güvenli oluyor
zırt pırt bişey yüklemeye çalışmassan (ki ofislerde çalışmassın)
UAV gayet güvenli ama ev kullanıcıları tüm gerekli yazılımları
yükledikden sonra UACyi açınca pek sorun olmaz

Xp home ile vista home bazic lisansım var. İkisinide versem win7 home premium veya pro. verirlermi ? Hayır. İşimiz yok iki yılda bir mikrosofta paramı ödeyelim. Lisans sahiplerine ucuz vereceğiz diyorlar %10-20 indirimli veriyorlar. Utanmadan birde geçmeyenelere kızıyorlar öylemi ! Windows 7 muhtemelen eylülde çıkacak ve crack dosyası çoktan çıktı bile. Bilgisayaımın bir köşesinde duruyor. Seni bekliyorum windows 7.

Vista dam gibi olsaydı yüklerdim makinamda ii ;) ama windows 7 almayı düşünüyorum :)

Biz Lisanslı Vista aldık bu nolacak çöpe mi atacağız, bizede Windows 7 vermelerini istiyoruz, CHİP YÖNETİCİLERİ, Lütfen Bunu Microsoft'a ulaştıralım...

XP bana yetiyorsa neden şirketime yeni işletim sistemi alayım ki? XP'den Vista'ya geçen şirketlere vista'nın ne gibi katkısı oldu. Birçok şirket bilgisayarı internet ve basit office uygulamaları için kullanıyor. Neden geçsin ki? Hatta explorer 6 ile idare edenleri gördüm hala.

Siz Vistayı adam gibi yaptınız da biz mi kullanmadık.
Forever Xp ( Takma sen bu keli :D )

Adam illede bze para dökün demiş :))

Eğer Windows 7 yi Test Etmesem Şu Anda Bu Yazıyı Büyük Bir Hiddetle Okuyor Olurdum.Fakat Windows 7 İle Şu Anda Uzatmalı Balayında Olduğumuz İçin Bu Durumu Anlıyorum.Yani Xp nin Performansı Vistanın Gelişmiş Özellikleri Ve Görselliği Bir Arada Birleşmiş Olduğu İçin Xpden Sonra Windows 7 En Büyük Atakları Olucak.Vista İle Tanışmayanlar Xpden Windows 7 ye Geçicekler.

kendi yazdıkları işletim sistemine karşı olan firmaya ilk defa şahit oluyorum

bu açıklama yüzünden birçok kullanıcı linux'a geçiş yapabilir xD

e dostum biz evde de xp kullanıyoruz napcaz o zaman ballmer sana sesleniyorum: Ben bu işletim sistemini kullanırım sen bunu kullanırsın o şunu kullanır. Kimsenin işletim sistemine kimse karışamaz. Herkesin özgürlügü bidir.
Benim yorumlamam bu kadar
Hadi hayırlı işler

Xp eski bilgisyarlar için(tek çekirdek, 512 ram) iyi olabilir ama, ona vista kurmaya kalkarsak tabiki de hızlı çalışmaz. Vista'nın Xp'den daha iyi olduğunu düşünüyorum(her yönüyle değil). Ayrıca vista düzgün bir işletim sistemi. Firmaların Xp kullanması gayet normal, her işletim sistemi değiştirmek ekstra para demek. Ballmer bu konuda bence haklı.

sevimli adam bu steve ya nerdn buldunuzki bu fotoyu :D

Valla ordaki Steve Ballmer'ın fotoğrafını gören xp'yi bırakır herhalde :D baya sinirli bir adama benziyor.Bırakmayanı dövecek gibi sanki.Tırstım.

:))))) hahahahaha ben uzun zamandır aynını soyluyorum bana sahsen baskı yapıyorlar sayın mıcrasoft yetkılılerı artık uyanın dıyorum

Windows 7 çıksın öyle konuşun.Nerden bilsin kullanıcı xpye göre avantajlı olduğunu!

Microsoft Xpyi bırakmazsan bıraktırırlar gülüm demeye getiriyor.Xp kullanıcılarının dikkatlı olması lazım bu açıklamadan sonra xp için zararlı bir güncelleme vb. birşeyi tum xp kullanıcılarına yayarak xpden kullanıcılarını soğutmak isteyebilir ki win7den beklediklerini alamazlarsa onu yapacaklar gibi.

Bu kadarınada pes artık

Bizim insanımız malesef teknoloji özürlü.Heralde 70milyonluk bir ülkede teknolojik cihazları hakkı ile kullanan bi kaç yüzbin insan vardır.İyimser yaklaşıyorum.

Herşeyden önce biraz kendi insanımızı tanımamız gerek.Bizler tembel insanlarız eğitim sistemimizde bunun en büyük destekçisidir.Benim için en güzel kıstas satılan dergi sayılarıdır.İnsanımız okumaya ve kendini geliştirmeye tenezzül etmez.Ezbere dayalı sistem kolaydır.

Çok bilgi işlemci gördüm neredeyse günün 12 saatini sürekli pc başında tek bir programla geçiren fakat kullanmadığının haricindeki fonksiyonların programda varlığından haberdar değil.Vista ile xp arasında görsel olarak neredeyse hiç bir fark yokken dosyalarını bulamamaktan yakınan insanlar var.Yazdıkça sinirleniyorum.Biraz kendimize gelelim okuyalım merak edelim.

Şimdi bide başımızdakilere saracağım hiç olmayacak neyse ben tüm okurlara selamlar.

Gürdal YAĞCI

ne xp'si ya firmamizda 50'den fazla bilgisayar var hepsinde windows 2000 var :)))

Steve Ballmer'ın katıldığı tv programlarına +18 yazılmalı. Çocukların rüyalarına girer yoksa:)

Yeni bilgisayarlarla bedeva verilen vistalarda olmasa kimin bilgisayarında / laptopunda vista varki ? peah.. akıllı er kişinin yapacağı şey değil vista kullanmak !!!

Adam Alien gibi :(

Bizde bir Şahin araba hastalığı birde XP hastalığı vardır. Ölürüzde dönmeyiz... Bedava 10 tane Vista verseler alırız ama satar şahin alınırız yine lisanssız XP kullanırız. Sonra hakkımızda söylenenleri haksız gösterecek dalga glümselerde bulunuruz:)))
-Bu arada pil ömrü testimde aynı bilgisayarımda (işlem yapmadan beklerken)
1- Windows 7 ile : 3 saat 06 dakika ( Dengeli orjinal güç planı )
2- Windows Vista ile: 2 saat 20 dakika ( Dengeli orjinal güç planı )
3- Windows XP ile : 1 saat 54 dakika ( Taşınabilir/ Dizüstü güç planı)
dayandı... inanın bende şaşırdım. Bir Vista kullanıcısı olarak bu testte XP favorimdi ama hayal kırıklığına uğradım , Vista kullanıcısı olarakta Windows 7 yi tercih edeceğim kesin Her nekadar HDD skorum 2 olsada.

yahu niye xp den vazgeçeyim ki? işyerimde p3 işlemcisi ve 64 mb sdrami olan pc de bile çatır çatır çalışan bi işletim sistemi xp. böylesine düşük bi profilde dahi çalışma avantajı dururken bi ton para verip yeni donanım oluşturup niye vistaya geçeyim ki? (hoş o pc yi o donanımla xp pro ile çalışırken gören bilgisayarcı arkadaşım az kalsın dilini yutacaktı ayrı konu :D )

Aynen hacı ben de tırstım xp yi bırakmalıyım :D

xp den Win 7 ye geçiş indirimli olacakmış.Peki bize zorla vista sattılar o ne olacak ???????????????????

Bu kadar hırslı bir ifade ile böyle bir açıklama , nereye varmak istedikleri konusunda artık hiçbir şüphem kalmadı.

sesinin yüksek çıkması suçluluk piskolojisinden olsa gerek :)

şirketler hem güvenlik istiyo hemde xp kullanıyo ne manyaklık yaa

xp seviyoruzzzz ötesi var mı:D:D.D

xp kadar oturmuş bir yazılımları olmadı microsoftu microsoft yapan xp dir bence win95 win98 hatırlayanlar vardır çekilen eziyetleri vista=win95 windows7=win98 xp=? henüz alternatifi yok yani bu durumda xp halen kullanılabilir tek yazılım

güvenlik, pil kullanımı, kullanım kolaylıı görsel efektler hikaye bunların gözünü para bürümüş, vistadan az kazandılar ya korkuları 7 de bu şekildemi olacak diye, fiyatlandırmaya bak starter bile dişarda 300 usd, bu yahudilerin herşeyi dini imanı para dünya yahudilerden kurtulmadıktan sonra bu böyle devam eder gider.

yeni cikan oyunlar ve programlar XP ile calistigi surece , yeni bir bilgisayar alana kadar XP ye devam..gidip windows 7 yada vista ya 150 $ odicegime ,kendime grafik karti yada ram falan alir , PC`nin tadini cikaririm...bu kadar para yaptiginiz yeter..zaten bill gates emeki olduktan sonra bu adam windowsun basina gecip coca cola mantigi ile isleri yurutecek yani ,bol reklam,gorsellik falan filan...

sırf bu tavırları yüzünden mac kullanabilirm:)

microsoft şuydu buydu tekelleşiyor diyerekten dava açılıyor.. linux kullanın diyerekten microsofta karşı geliyosunuz... windows 7 xp den daha iyi bir yazılımı olduğunu beta sürecinde bile gösterdi.. kaldı ki daha beta sürüm... beta sürümlerde yanılma payı genelde olur olması gerekmektedir çünkü betadır...

gelelim xp konusunuda bazıları 7 kötü güzel değil görsellik falan diyorlar görsellik abartı değil sistemi güzelleştiren bişeydir ve gerçektende öyle oldu. 2000 ile xp arasında luna fark fazlası yok... sistemin derinliklerine bakmazsak.. vista ile 7 de böyle microsoft pazar payını eskisi gibi %95 lere çekeceğine kesin gözü ile bakıyorum ... internet explorer 8 bile daha beta aşamasında hızını, uyumluluk modunu , css gösterimi konusunda diğer tarayıcılardan daha iyi olduğunu gösterdi... fazla uzatmadan size tavsiye daha finaller çıkmadan yorum yapmamanız...

xp kadar oturmuş yazılımı olmadıda ne demek... araştırma yapmadan konuşmayın... en iyi örnek live sistemidir... ayrıca visual studio nun alternatifi bile yok...

microsoft ve intel milleti para tuzağına düşmekten zevk alıyorlar. yazıkk. menfat ve çıkar için teknoloji yi para tuzağı olarak kullanıyor

güvenlik isteyen linux kullansın, virüs yokmu onda da var ama yazılan virüslerin çoğu windows için

çıkarırsınız adam gibi bi işletim sistemi geçeriz bizde öyle dandik bi sisteme makyaj yapıp önümüze sürerseniz ve bu makyajlı sistemde kağnı hızında olupta dünyanın parsını isterseniz geçmeyiz hem sanane benim tercihimden bana ne uygunsa onu kullanırım keyfimin kahyasımısınız be adam gibi çalışki taktir edelim ne öyle tehtid savurup duruyosunuz ver o zaman 5-10$ dolara alalım biz mecburmuyuz sizleri zorla zengin etmeye. adam gibi bi windows çıkana kadar XP ye devam....

visual studio nun alternatifi borland tır.

peki ya performanstan ne haber ballmer ?

bana xp ile yapamayacağım ne vaad ediyor vista ve 7 ona bakmak lazım. yok şeffaf pencere yok 3d arayüz çokta lazımdı kalsın. makyajlayıp aynı sistemi milletin önüne sürüyorlar. güvenlikmiş bırakın yahu cia fbi bilgisayarı sanki kim girip ne yapacak benim pc me ben şifre bile kullanmıyorum ayrıca kople bir güvenlik yazılımıyla xp yi kaya gibi saglam yapmanızda mümkün. microsoftun güvenlik anlayışı bir şeyi değiştirmek istediğinizde eminmisin son kararınmı gibi saçma sapan sorular sormaktan ibaret. ne kadar çok soru o kadar çok güvenlik.

Windows 7 Ultimate 64 bit final sürümü çikana kadar Windows Vista Ultimate 64 bit -Forever

şu adamın suratına bakın.. bunu gördükten sora ne xp kullanırım ne de vista... yaşaın pardus!

""""bana xp ile yapamayacağım ne vaad ediyor vista ve 7 ona bakmak lazım. yok şeffaf pencere yok 3d arayüz çokta lazımdı kalsın. makyajlayıp aynı sistemi milletin önüne sürüyorlar. güvenlikmiş bırakın yahu cia fbi bilgisayarı sanki kim girip ne yapacak benim pc me ben şifre bile kullanmıyorum ayrıca kople bir güvenlik yazılımıyla xp yi kaya gibi saglam yapmanızda mümkün. microsoftun güvenlik anlayışı bir şeyi değiştirmek istediğinizde eminmisin son kararınmı gibi saçma sapan sorular sormaktan ibaret. ne kadar çok soru o kadar çok güvenlik."""

Eğer dediğin gibiyse vista ve 7 makyajlı bir XP. Ozaman bir tarafta xp kullanırım diğer tarafta şefaf olduğu için kullanmam.
Arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın. Eğer Makyajlı XP olmuş olsaydı bugün vista için yazılmış bir programı xp de çalıştırırdı. demekki çekirdek yapısı farklı. dx10 veya dx11 bile sadece farklı olduklarının küçük bir göstergesi.
XP güzel bir işletim sistemi fakat oda tarihteki yerini 3.1, 95, 98... gibi alacak.
Hatırlıyorumda şuan Vista için olan eleştrilerin daha fazlası XP nin ilk çıktığındakinden daha az.
Soru sormaya gelince. Sen her kapıyı çalana "Kim O?" demeden içerimi alıyosun. Eğer üşenip "Kim o?" (1 tık) demek zor geliyorsa, bırak herkez evinde özgürce istediğin herşeyi karıştırsın yerini değiştirsin veya alsın götürsün.
Senin için güvenlik önemli olmayabilir. Gizli bilgilerinde olmayabilir. Fakat internet üzerinden hesaplarını kontrol eden milyonlarca insan var. Windows sadece senin için yazılım yapmıyor. Eğer senin düşüncenle çıkılmış olsaydı şuan burda bu yorumları yazamazdık. PC sadece multimedya bir araç olurdu.
Bknz: Server Edition diye bir sistem var.

Microsoft a tek el diyen zihniyetede acıyorum. Bu dünyada MAC, Linux gibi işletim sistemleride var. Kimse zorla yükle demiyorki. En çok tutulan en yaygın işletim sistemi olduysa bu microsoftun suçu değilki. Zamanında demekki iyi yatırım yapmış ve herkes almış. Ayrıca Microsoft a uyumlu bir çok konfigirasyon ve yazılım mevcut. Aynı şeyi bir MAC için söyleyebilirmisiniz? MAC de sadece bir RAM artırmak nekadar haberiniz var mı?
Bu tamamen pazarlama ve akıl işidir. Sana birisi çürük elmayı satmaya çalışıyor ve sen bunu alıyorsan o satanın ustalığı yada senin aptallığındır.
Aptal olmadığınıda düşünüyorsan demekki seçim senin seçimin. Yani sana göre iyi olan demektir. Tek el demeye hakkın yok. Çünkü seçeneklerin herzaman var. Microsoft tek işletim sistemi değil bu dünyada. Eğer bir şey dünyada %90lık bir kesim tarafından beğeniliyorsa bu tesadüf değildir. Dünyanın %90 aptal değildir. Oyunlar bile pc için yazılıyor. diğerleri için çok kısıtlı. Halbuki oyun konusundada Micosoftun ciddi rakipleri var; Oyun konsolları mesela.
Bu yüzden lütfen gereksiz ve düşünmeden yorum yapmayın.
Vistanın kötülüğü tamamen piskolojik bir değerdir.
Tıpkı çoklu dokunmatik özelliği dışında fazla bir yeteneği olmayan iPhone un satış ve pazarlama tekniğinin mükemmel olması gibi.

Vista yok çok şey istiyormuş?
Bir oyun kastığı zaman gidip sistem yükseltiliyor ama oyuna kimse çok şey istiyor demiyor. Sadece görsellik. :)
Ama bu pc nin can damarı olan her işi üstüne yüklenen onsuz oyun bile oynanmayan resim çizilmeyen müzik dinlenmeyen İşletim Sistemine gelince acımasız olunuyor. Zaten 1mb ram 486 işlemci isteyen bir işletim sistemi olsaydı onun adı Vista değil win3.1 olurda. Windows sizin için onu şimdi değil yıllar önce düşünmüş ve çıkarmış. eğer sadece klasörleri hızlı açıp kapamak müzik dinlemek için işletim sistemi kullanıyorsanız elinizdeki yavaş pc nize en uygunu 3.1 yada win95. deneyin uçan makinayla tanışın.

Tekrar diyorum lütfen at gözlüğüyle değil biraz geniş bakın arkadaşlar. Kendi düşüncelerinizi söyleyin. Herkes çamur atıyor diye değil gerçekten sizcede öylemi diye bir deneyin. Ama ön yargısız. Yeni bir araba almışcasına. ozaman görebilirsiniz objektif olarak.

Bu söylediklermin dışında şimdi bana söyleyin vista'nın XP den kötü 5 özelliğini?

borland mı ... sen devam et o zaman borland'a

HER İŞLETİM SİSTEMİNİN KENDİNE HAS MAKİNASI VE HER MAKİNANIN KENDİSİNE HAS İŞLETİM SİSTEMİ VAR. XP YLE ÇALIŞAN MAKİNALARIN DÜNYA TOPLAMINI VE ÜLKE BAZINDA LİSTESİ ELLERİNDE MEVCUT OLMALI.BUNLARIN İÇİNDE ÇALIŞANLARI DA YAKLAŞIK DEĞERLERİ DE ELLERİNDE.XP İÇİN DİZAYN EDİLMİŞ HER MAKİNADA GÜVENLE KULLANABİLECEĞİNİZ YENİ İŞLETİM HİZMETİNİ AĞUSTOSA KADAR ÜCRETSİZ KULLANIMINIZA VERDİLER.ŞİMDİLİK FAZLA CİDDİLEŞMİYORLAR.AĞUSTOS TAN SONRA CİDDİLEŞECEKLER.ANCAK BU AYA KADAR GÜN GEÇTİKÇE CİDDİLEŞİYORLAR.İŞTE HABERLERİ GÖRÜLÜYOR.WİNDOWS 7 İÇİN MAKİNA BÜTÇESİ YAPIYORUM.AYNI ZAMAN DA XP İLE KULLANDIĞIM MAKİNALARIN YENİLERİ İÇİNDE.FOTOĞRAF MAKİNASI VE KAMERA DA DAHİL.HEPSİ UYUMLU OLURSA SORUN YAŞAMAYACAĞIMA İNANIYORUM.ELİMDE MİCROSOFT MOUSE VE KEYBOARD BULUNDURUYORUM KABLOLU VE KABLOSUZ.ANCAK 32 BİT Mİ 64 BİT Mİ KARARSIZ KALDIM.CİHAZLARIN HEPSİNİN 64 BİT İ DESTKLEYEN OLMASINA ÖZEN GÖSTERECEĞİM.GÜVENLİĞİMİ 64 BİT E ÇIKARMALIYIM.32 BİT İNTERNETTEN UZAKLAŞMAK İSTİYORUM.

yeni çıkarılan işletim sistemleri çok az enerji harcıyormuş....iyi de çok az enerji harcamalarını kontrol edebilen şeyleri daha çıkmamış desteklemiyorlar ki elimdeki laptop un XP ye uyarlanmış driver ları mevcut. Win 7 ye göre olanlarını sitesinde bulamadım. Yani yeni işletim sistemlerinin driver larını elimin altında bulundurursam keyfime diyecek yok.Buna da o işletim sistemini kurunca otomatik iniyor ve kuruluyor.Bu iyi değil.XP için tasarlanmış laptop u kutulayıp evin bir köşesine koy yenisini kullan diyorlar.Hükümetimizin internet ve pc kullanımı hakkında birilerinin yardımına ihtiyacımız var.Bizi onların ellerine bırakmasınlar.XP bırakamayanlar hesabını verecekler deniyor bu ne tür uyarı anlayamadık.Zorla mı geçeceğiz yani.Çocuklarımız bile bize baskı yapıyor yenileyin diyor ancak bütçemiz şimdilik el vermiyor. Onların ki elveriyor olabilir.LCD aldık aile bireyleri göremiyor gözlerim yoruluyor deyince eskisini de kullanıyoruz.Çevremiz de XP yi evlerine alamayanlar bile var ken XP için böyle şeyler okuyoruz.Ofis in bedavası sayesinde çocuklar şahane öğrenim görüyor ancak ücretlisini de öğrenmek istiyorlar..Vistayla mı XP le mi linux le mi öğrenelim iş yaşamı için ?

Kaşla göz arasında bir arkadaş iphone da laf atmış. :))

Home versiyonu XP ne den çok kullanılmadı herkes biliyor.XP pro ofisler için üretilmişti.Şimdi Vista var sürümleri belli ancak internet bağlantısının şeylerini çok geliştirmişler ev iş public ayırımı yapabiliyor.XP nin iki versiyonu var her alan da kullanılabiliyor.Oysa Student versiyonunu gören var mı ki.Okullar için windows gerekiyor.Yani öğrenci işletim sistemini görünce üzerinde okumalı.Linux ler var ancak okul için ayarlamaları gerekiyor.Çocuk okula gidiyor bakınıyor işte bir pc diyor akşam pc yi hastaneye gönderiyorlar!!!! Pc mi öğrenciye dayanımadı öğrenci mi yoksa önceden birilerinin tuzağına mı düşmüş....hangisi sizce.İnternet kafede çırak olarak çalışan öğrenciler ne öğreniyor da bunlar oluyor ki...

SENEYE 2010 NUN İLK ÜÇ ÇEYREĞİNDE PC VEYA LAPTOP ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. BU ZAMANDA PC VEYA LAPTOP ALMAK MÜMKÜN DEĞİL.O ZAMANA KADAR ÇIKANLARIN DENEMELERİ BİTMİŞ PİYASAYA SUNULMUŞ OLMASIYLA HEPBERABER DENERİZ NE DENEYECEKSEK......

gates te 56k herkese yetecek demişti zaten...

Saçmalama,Steve! İnsanların ne yapamasını istiyorsun? Binlerce dolarlık donanımlarını ve yazılımlarını çöpe mi atsınlar. Göbeğinin biraz daha büyümesi için bir süre daha beklemen gerekecek. İnsanların zararlarını karşıla, onlar da W7'ye geçsinler. Koyduğun birkaç basit güvenlik önlemi ile Vista'nın ve W7'nin güvenli mi olduğunu söylüyorsun? Dalga geçme,Steve! Sen ne zaman güvenli bir sistem üretebilirsin biliyor musun,Steve? CheckPoint,Symantec,Faronics,Kaspersky gibi firmalardan birkaçını satın alıp Microsoft'a kattığında.Steve,toz ol!

PC oyunları hepinize terfi ettirecek işletim sistemlerinizi merak etmeyin.Çıkmasını beklediğiniz şeyler erteleniyor unutmayın.Büyük ekran ve yeni işletim sistemi hedefiniz olmalı....

Amaç Yeni Yaptıkları Şeyleri Satmak.

Xp taraftarı çok olan bir işletim sistemi Vista xp kadar para getiremedi tabi paçaları tutuştu :) Yeni yaptıklarını satmak amacıda var biraz...

Eğer Windows 7nin fiyatları 200-300 dolar olursa tabiki insanlar XPye devam eder. Ucuzlatmadıkça windowsu ne vista satabilirler ne de beyenilse bile windos 7 korsanlarını engelleyebilir.

benim ekran kartım direct x 10 değil, şimdi ben yok vistaymış yok w7 miş bi yazılım için bi kalkıp ekran kartımı alcam yok ya, korsana hayır demesi kolayda 600 lira maaşla gelde al w7 ile ekran kartı göreyim seni 1 ay nasıl yaşıcaksın steve balmermısın nesin

Merak etme o soruyu hiç kimse sormaz patronuna. Çünkü iş yerlerinde en iyi işletim sistemi xp dir. Aslında tek elci firma olmasa idi hiç ms ürünlerini kullanmayıp cezasını verecektik.

işletim sistemi ,donanım terfi ettirecek oyun yok aslında. kimi aşırı sistem istiyor ,kiminde aksiyon yok, kimi de pis lag lı.

tasalanmasın ubuntu kullanırız :)

Artık tümüyle Microsoft'tan kurtulma zamanı gelmiştir. Kendi eski işletim sistemini kullananlara bile saygısı olmayan şirketten hayır gelmez.

Bugunun cılız linux sesleri yarın büyüdüğünde ve ortalıkta linux cirit attığında çok merak ediyorum insanlarda menfaat hastalığı varken linux dan kim kaymak yiyecek Linus Torvalds bile çıkıp ben bi hata yaptım free değil patent parası istiyorum bile demesi olasılık
Microsoftun işletim sistemleri kabul edin veya etmeyin , dünyanın teknolojik anlamda gelişiminin ana etkenlerinden biridir.

zırvalamıs satıslar düsünce ne konusacagınıda bilmiyorlar

pekala vistaya bu kadar iyi bir işletim sistemi diyolar diyenlere söylüyorum(çoğunluk demiyo ama)niye o zaman microsoft 1 yıl erteledi bunun çıkışını bana onun cevabını verin 1 yıl ertelendi niye? ve zoraki çıktı piyasaya yok güvenlık açığı yok yazılım geliştirmesi derken 1 yıl gecikti böyle bir işletim sistemini kafadan almam zaten

ötv kdv xpv

ya bu yeni çıkan confiker yüzünden güvenlik ve koruyucu programını sürekli açık tutmak zorunda kalıyorum bunu mu kast ediyorlar......

ya bu yeni çıkan confiker yüzünden güvenlik ve koruyucu programını sürekli açık tutmak zorunda kalıyorum bunu mu kast ediyorlar......internet çıktı çıkalı insanlar yerlere duvarlara yazı yazmayı bıraktı şehirler bu yüzden kirleniyor du düşüncelerini internete yazıyorlar. Süper hızlı internet bağlantıları çıkmaya başladı yeni sistemler bu hızlara göre ayarlanmış eski sistemler için ek masraflar yapmak zorunda kalabilirler güvenlik ve koruyucular için ya da hızlı bağlantılar için para ödemek zorunda kalabilirler ya da yeni formatlar eski sistemler de işlemeyebilir bunun için yeni sistemleri destekleyici şeyler çıkmaya başlıyor. Belki de sohbet imkanımızı yitirmeye başlayabileceğiz eski sistemileri kullanmaya devam edersek....

Üzgünüm ama yeni çıkardığımız program XP yi desteklememektedir ve bu
işletim sistemi için bu programın XP versiyonunu çıkarmaya da düşünmüyoruz hem masraflı hem de içindeki kaynaklar imkanlar yeni eserimizi desteklememektedir diye bir yanıt alabiliriz.Geçiş sürecini kısa tutmak istediklerini de Windows 7 yi erken den piyasaya sunmak istemeleri dir.

Xp yi bırakamayanlar!!!! ne demek bırakamayanlar XP den sonra Vista yı ve diğer sistemleri çıkardığınız halde XP nin iki verisyonu elimizdeki pc lerin ramlerini desteklemediğini bildiğiniz halde bu sistemleri kullanmaya mecbur bıraktınız.XP home ve XP pro XP home dan daha güçlü ve sınırsız imkanlara sahip olması yüzünden XP home sahibi kimselerin XP pro alamayacağını bildiğiniz halde XP home fazla ram tanıma imkanını kısıtlı tutmuş olmanız insanları başka şeyler yapmaya zorladı.Şimdiki sistemler çok daha fazla ram leri tanıya biliyor ve ekran kartlarından daha fazla kaynak yer hale geldiği için tercih edilmeleri düşüyor veya alınıyor da yerine XP home yerine pro kuruluyor. Vista nın ve windows 7 nin altı sürümü zaten herşeyi açıklıyor bu iki versiyonlu sistemi insanlar öyle bir adapte oldular ki diktatörleri dinlemek zorunda bırakılıyorlar.Zoraki yönetici olmak keyif vermez.Linuxler çıktı XP pro yu taklit ederken masa üstüne çeşitli renklendirmeler sağlandı bunları görenler XP ye de aynısını yaptılar güncellemeler ve yamalarla XP kullanıcılarını korumaya kalkıldı ve XP den soğutup yeni sistemlere geçirebilme yolu da böylece açılmış oldu.Yeni sistemlerde pc oyunlarımı oynayabilmek için ana kartımı değitirmeme neden oluyorlar çünkü daha fazla ram slotu ve ram hızını destekliyorlar hatta çok işlemci kullanma fırsatı tanıyor ancak bu yenilerin denenme süreleri eskiye göre çok kısaldığı için yeni PC mi 2010 sonlarında almayı düşünüyorum.Denemesini yeni kullanıcılar yapacak ve ben zarar görmeyeceğim. Yeniler arıza yapan piller gibi yolda bırakmaya neden olabilir korkusu sardı.Oldu olacak yeni trafik sistemini de devreye soksunlar diyorum eski trafik sistemi insanların kazalarında azalmaya neden olmuyor güvenliğini de sağlamıyor. Ülkelere ek masraflar yükleyerek kendi ülkenizde olan HIGHWAY PATROL sistemini BOP ortadoğuyu sarstıktan sonra ülkelere vermeye kalmanız çok saçma çünkü bu sistemi yeni işletim sistemlerinizle ülkemize beğendireceğinize eminiz Daha şimdiden bond filmlerinden insanlara yeni teknolojileri tanıması fırsatı veriliyor.Böyle şeyleri hayatta tutmak için ne uğraşlar veriliyor.Tütün alkol kullanımları azaltılıyor yeni sistemlerin denenmesine müsadeler çıkıyor oysa internet bağımlılığını körükleyenler son kullanıcılar değil onlar bu şeylere uyum sağlamaya çalışıyorlar neyse herkes aynı dertten muzdarip....XP yi bırakamayanlar hesabını vermesi gerekiyormuş.

Üzgünüm ama yeni çıkardığımız program XP yi desteklememektedir ve bu
işletim sistemi için bu programın XP versiyonunu çıkarmaya da düşünmüyoruz hem masraflı hem de içindeki kaynaklar imkanlar yeni eserimizi desteklememektedir diye bir yanıt alabiliriz.Geçiş sürecini kısa tutmak istediklerini de Windows 7 yi erken den piyasaya sunmak istemeleri dir.

xp kullananlar pc m.ö kalmadır ondan öyle yoksa vista kullanırlardı ama artık vista tarihe karışacak win 7 harika 250 30 ram yiyor ayrıca çok güzel özelikler ve görselikler var compiz kadar deyil ama en azından biraz daha gelişmiştir görselliği boşverin önemli olan kolaylıklar ne yazıkki win7 hala kolaylık yok ben mail atim microsofta kolaylık için bakalım ne çıkacak bunlar insanı deli ederler messenger yapıyorlar çoklu msn açılmıyor ayretten indirecen öyle yapacaklarına beta veya final sürümünce yüklü olsa messenger ve çoklu yamasıyla birlikte ama nerde

ben iş yerindeki pc lere nasıl win7 kurayım 512 ram p4 makinalar. bide yıllardır çalışan adamın örendiği şekli değiştirmek çok zor herkez bana ekşicek. xp bizim paket programını ve ofis programlarımızı çalıştırdığı sürece devam ederiz.

Bence bedava olmadıkça da kimse almaz.Alanlarda zaten paraya kıyanlardır. Bu kriz ortamında hayat koşulları yeterince zorlaşmışken birde Win 7 için ayrı ücret alacaklarsa bence en büyük hatayı yaparlarlar 200-300 $ ne demek ya sonra da ahkam kesip korsana karşıyız diyorlar. Tamam işin içinde emek var ama konu MSoft olunca zaten tekel.bir de yan ürünleri var office püsürü derken 1000 lerce dolardan bahsediyoruz.bence bill gates Artık ömrünü tamamlıyor,Kazandıklarıyla yetinip ücretsiz dağıtım yapsınlar..Eklentileri diğer programları daha cüzi miktarlara satıp sürümden kazansınlar. herkes de rahat eder. Düşünün ben ev kullanıcısıyım ve bir şirketin windows için verdiği ücretin aynısını ev için veriyorum şimdi bu akıllıca mı?

allah aşkına bırakın şu xp yi resmen şehir efsanesi ettiniz. vistaya elini sürmeden bi sürü insan yorum yapıyor anlamadım gitti vala. vista performansta xpden kat kat iyi durumda. windows 7 cıkınca xpciler pes edicek eminim. madem xp cok seviliyor niye sürekli vista ve seven temaları peşinde koşuluyor ki bu da bir çelişkiyi ortaya koyuyor. görsellik bile cezbedici durumda .

"allah aşkına bırakın şu xp yi resmen şehir efsanesi ettiniz. vistaya elini sürmeden bi sürü insan yorum yapıyor anlamadım gitti vala. vista performansta xpden kat kat iyi durumda. windows 7 cıkınca xpciler pes edicek eminim. madem xp cok seviliyor niye sürekli vista ve seven temaları peşinde koşuluyor ki bu da bir çelişkiyi ortaya koyuyor. görsellik bile cezbedici durumda ."

O elini sürmeden yorum yapanlar başkalarından duyuyor da o yüzden yada makinaları kaldırmıyor o yüzden sallama yorum yapıyorlar. Bir kurun bir iki ay deneyin. Sonra görürsünüz XP mi Vistamı.

önümüzdeki 10 yıl içerisinde Türkiye de 10 milyon yeni bilgisayar satılacağını tahmin etmek zor değil .Bunun %85 windows olursa ortalama 150 $ ne yapar 1.275.000.000 $ en az yarıs kadar ofis de satar 637.500.000 yaklaşık 2 milyar $ fena sayılmaz birde koca dünyayı düşünün 6.5 milyar insan ve sen tekel sin ohhh, tehdit de edersin tabii nazar etme ne olur çalış seninde pardusun olur

Hopp Steve yavaş ol.Nedemek xp kullananlar bunun hesabını verecek.
Windows Vista tamamen sacmalık olmuş.
Sonuna Kadar Windows Xp Home Edition

Madem Vista çok iyide daha 2 yılını doldurmadan neden 7 ye ihtiyaç duyuldu. Vista ancak ve ancak sabrı ve zamanı bol olan ev kullanıcılarına yarar. Bizim gibi onlarca bilgisayara sahip firmalara hem angarya hemde masraf demek. Belki 7'di iyi çıkarsa ve sorunları kabul edilebilir olursa geçmekten imtina etmeyiz. Birde fiyat konusu varki şirketler zaten alamazdı. (Bana home versiyon ucuz demeyin lütfen şirketlerin kullanacağı versiyonlardan bahsedin)

Kullanıcının elindekileri düşünmüyorlar İşletim sistemini istediği süre kullanır.Aslında yenilere musallat olun Yani XP ye musallat olduğunuz kadar yeni çıkardıklarımızda musallat olun diyorlar!!! yeni çıkacak olan oyunları dünya ile birlikte oynak istiyorsanız '' kendi ülkesi gibi bir kaç ülkeyi kast ediyor'' çocuklarımız geçti siz ne duruyorsunuz diyorlar'' onlarla rekabet edebilmek için geçiş yapmalısınız yoksa kendi aranızda devam edersiniz demişler.....

yeni pc yerine eskilerden şu sistem imkanlarıyla da devam edebilirsiniz demişler yani win7 ultimate şu pc ler de çalışır diye sistem özelliklerini vermişler.Elinizdeki pc lerle XP pro çalışıyorsa Vista da çalışır Win 7 de çalışır demişler. XP pro aslında business versiyonuydu bununla çalışan bir sürü şeyler yapıldı. XP pro yla yapılabilenleri Vista nın dört versiyonuna yaydılar akabinde Win 7 nin de dört verisyonunu çıkarıp yeni anakartlar ve cpu lara göre hitap edebilmesini sağlayarak artan ram ve kart imkanların değerlendiriyorlar. Şimdi eviniz de ana home server ve buna takılabilecek işletim sistemlerini devreye sokuyorlar.Evinizde veya apartmanınızda Home serve olacak ve dairelerin ev pc leri bununla dışarıya taşınacaktı..Pek kulak asan yok gibi....

İstediği kadar uyarsın. Ne vista nede gelecek olan 7'i bekliyorum. Open source yazılım kullanmak en güzeli. Cononical şirketi ubuntuya destek verdiği sürece ubuntu kullanacam şuan ki 8.10 zaten xp den kat kat iyi. Vistadan bile güzel. 14 yaşındaki bir çocuğun yazdığı solucanlarla başımız ağrımıyor.

Halt etmiş.!!

Sen de yorum yaz