Yandex, MSN.com'un arama motoru oldu

MSN.com, yeni arama motoru tercihini bekın hangi devden yana kullandı...

Yandex, MSN.com'un arama motoru oldu

Microsoft ve Yandex,  Windows 10'da yer alan Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarında varsayılan arama motoru ve açılış sayfasının Yandex olmasıyla başlayan ortaklıklarını geliştiren yeni bir adım attı.Yeni stratejisi doğrultusunda bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara teknolojiyle güç katmayı hedefleyen Microsoft, bu kapsamda hizmet ve haber portalı MSN.com'da arama motoru olarak Yandex'e yer vermeye başladı. Türkiye, Rusya, Belarus, Kazakistan, Ukrayna ve bölgedeki daha bir çok ülkede MSN.com adresinde ziyaretçiler Yandex'in arama motorunu kullanarak en uygun yerel arama deneyimini yaşayacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yandex çıkıt çıkalı öyle siz daha yenimi farkettiniz

yahu bu microsoft kadar garip stratejileri olan bi sirket görmedim.bing nolacak ?

@26 Mart 2016 18:12 Bing pek Türkçe içerik çıkarmıyor. Belli başlı ülkelerde kullanılacak diyor Yandex için. SSCB ülkeleri ve Türkiye fark ettiysen.

Bing'i tam sürüm kullanıma sunmak yerine, pazarda Bing ile yürümeyi seçmek yerine, rakibini seçmek anlamsız bir seçim bence.

@Semih Yazıcı Ya da bing ile boşa mücadele verdiğini anladı ve en büyük arama motoru rakibi olan google ın kullanımını biraz da olsa azaltmak için yandex e destek verdi.

Google varken neden Yandex'i kullanalım Microsoft ? Bing'i kullandırmıyor da dandik Yandex'i iteliyorlar millete.

bing kapanacak demek yakında

Microsoft Yandex ile bu kadar yakınlaştığna göre yakında satın alabilir gibi geliyor ))

ilk gördüğümde şok oldum. herhalde fake sayfadayım dedim , yada ruslar msn yi hack ledi sandım :)) saçma olmuş rus malı hiç birşeyden hoşlanmıyorum

Mobil cihazlarda, Windows 10 güncellemesi ile birlikte, varsayılan olarak Yandex arama motoru geliyor. Kullanıcıların onlarca şikayeti var, bakın forumlara, MS pek oralı değil... Nasıl bir olayları varsa artık, demek ki kullanıcı memnuniyetinin üzerinde bir getirisi oluyor. İyice kankaya bağladılar yandexle...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost