YouTube açıldı mı?

YouTube'a erişim dünden beri bir bazı bölgelerde sağlanabiliyor... Acaba bu durum hayra alamet mi?

YouTube açıldı mı?

YouTube'a bir şeyler oluyor... Ceza tahtasında tek bir mahkeme kararı kalan YouTube'a, dün akşamdan beri bazı bölgelerde erişim sağlanabilirken, bazı bölgelerde halen erişilemiyor. Üstelik erişimin sağlandığı bölgelerde DNS ayarlarıyla oynamadan, doğrudan YouTube'a giriş yapılabiliyor.

Bazı kaynaklara göre ceza tahtasında kalan tek karar olan Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 05/05/2008 tarihinde aldığı kapatma kararı da kaldırıldı. Dün geceden beri Türkiye'de bölge bölge verilen erişim yaklaşık 2 gün içerisinde tüm Türkiye'de sağlanmış olacak. Bölgelerde yasak kaldırma işlemleri devam ederken işlemin bir süre alabileceği belirtildi. Tabi bunlar, resmi bir açıklama olmadığından şimdilik iddia olarak kalıyor...

Peki ama bu durumu nasıl yorumlamalıyız? Ya şakacı bir yetkili bizimle oyun oynuyor, ya da YouTube açılma hazırlığı yapıyor. Ama YouTube olayı artık öylesine karmaşık bir hal aldı ki, yorum ya da tahmin yapmak artık mümkün değil. Bekleyelim ve görelim; Mayıs başından beri yaptığımız gibi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 79 Yorum

Bende Halen Daha girmiyor BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR yazıyor. İnşallah açarlar siteyi
Bu arada son paragrafta youtube yerine YouYube yazmışsınız düzeltin otoriteniz sarsılmasın :)

bende açık değil :D

açılsa nolacak ertesi güne tekrar kapatırlar. ne de olsa atatürke filan hakaret içeren videoları bizimkiler youtubeu kapatınca DÜNYA seyredemiyor ya, bizim savcılara ve hakimlere de bir torba kum vermek lazım kafalarını kuma gömsünler diye...

bende açılıyor

hakkında, gerekmediği kadar çok konuşulan başka bi şey kaldı mı...
yarın öbür gün de tila tequila show neden Türkiyeye gelmedi falanı mı tartışıcaz ya yettiniz ama gerçekten ya...
youtube haberlerinden gına geldi artık... sanki tek derdimiz video izlemek olmuş ya... yeter gerçekten sıkıldım...

haber üretmekte zorluk çektiğiniz aşikar da...
kocaman bir geocities kapatıldı. ve altında milyonlarca site barındıran bir server bu... ama sizin uğraştığınız tek şey video izlemek... ya ayıp be biraz insaf ya...

farketmez ya, ne de olsa çoğumuz başka yöntemlerle giriyoruz oraya. Öbür türlü youtube'a Türkiye'den günde 4 milyon ziyaretçi giremezdi

"hakkında, gerekmediği kadar çok konuşulan başka bi şey kaldı mı...
yarın öbür gün de tila tequila show neden Türkiyeye gelmedi falanı mı tartışıcaz ya yettiniz ama gerçekten ya...
youtube haberlerinden gına geldi artık... sanki tek derdimiz video izlemek olmuş ya... yeter gerçekten sıkıldım...

haber üretmekte zorluk çektiğiniz aşikar da...
kocaman bir geocities kapatıldı. ve altında milyonlarca site barındıran bir server bu... ama sizin uğraştığınız tek şey video izlemek... ya ayıp be biraz insaf ya..."

tamamen katılıyorum ne bu youtube aşkı be

Arkadaşlar Eğer YouTube'a sorunsuz bir şekilde girmek istiyorsanız bu programı yükleyin hemde DNS ayarlarınada girmek gerekmiyor.

http://rapidshare.com/files/139133646/Youtube_Jacker_2.rar

DAİLYMOTİON'A BİLE GİRİLİO.

eğer açılırsa tavsiyem ayarlarınızı hemen eski haline getirmeyin 1 haftaya kalmaz kapatırlar uğraştığınızla kalırsınız

BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 of 2008/402.

-----------------------
Ankaradan böyle görünüyor :D

ben dün geceden beri girebiliyorum

youtube un kapatılmasındaki mantık nedir anlamadım? bu bir video paylaşım sitesi. zararlı videoları sildirirsiniz olur ama kapatarak türk internetine darbe vurmuş olursunuz. burdaki tek amaç türkiyenin kısmi büyümesini engellemek bence. türkiye youtube ile mi büyüyecek diyenlere tek cevabım var bunu zamanla anlayacaksınız

Açıldı hayret DD:D:D

Diğer engelli sitelerde açılıyor ne işse.

Kapanan Youtube Yada Geocities. Hiç Bir Site Ayırt Etmeksizin Fark Etmez. Kapanan Bizim Özgürlüğümüzdür. Zaten Neden Kapandığını Anlamak Güç. Mahkeme Internet Siteleri Davalarını Görüşmek Yerine Diğer Suçlarla Uğraşsa Ülke Olarak Yükselişe Geçeriz (:

olay youtube nin kapatılıp kapatılması kadar basidt değil. Bu olaya bu açıdan bakıldığında çok yanılırız. Son zamanlarda o kadar çok kapanan siteye rastlar oldum ki. Korkuyorum yakında chip online' da kapatacaklar. İnternet siteleri çok basit sebepler yüzünden kapatılmamalı...

bende siteye girebiliyorum

BENDE BİR LİSTE VAR.YASAKLI TÜM SİTELERE PROGRAMSIZ,DNS AYARLARIYLA,PROXY AYARLARIYLA OYNAMADAN GİRİŞ YAPABİLİYORUM.YASAKLANMIŞ OLAN SİTEYİ LİSTEME EKLEMEM YETERLİ.
NO PROXY,NO DNS,NO PROGRAM.

NO PROBLEM

Bende 1 aydan beri açık.Adres satırına www.youtube.com yazar yazmanz sanki yasak yokmuş gibi istediğim gibi girebiliyorum youtubeye.
Hemde Ne DNS değişikliği ne de proxy falan kullanmadan giriyorum.
Sadece işi bileceksiniz o kadar :D

valla ben 3 gündür bazen girebiliyorum bazen giremiyorum bir videoyu izliyorum ikinciyi izleyemeden kapanıyor. bence bölgesel değil.

evet bende direk girdim ve tek karar kaldığını gördüm ama yinede giremedi fakat googlenin önbelleğinden girebiliyoruz yinede

birara adsl gitti geldi. bu haberi okuduktan sonra denedim açıldı youtube. fakat daha sonra sayfada yükleme hatası vermeye başladı benim bilgisayarda.

Dalga geçiyorlar! Kapatıyorlar. Açmasınıda beceremiyorlar arkadaş!

bu işi bile dogru düzgün yapamıyo iste Türk Telekom daha ne...

evet bazen açılıyor bazen açılmıyor dns 208.67.222.222

youtube jacker yükleyin....

Arkadaşlar youtube açıldı ama dns ler yenilenmesi lazım. dns lerin yenilenmesi 1 gün veya 2 gün sürebilir. onun için biraz daha sabretmemiz gerek.

hosts dosyasını değiştiren Üsküdar'ı çoktan geçti :D

Youtube: Baştan kapatılması yanlış olan bir video portalı yeniden açıldı, şimdi tüm chip online okurları böyle düşünüyordur heralde. Yanlız bu ülkede sadece chip online okurları yaşamıyor işte, eğer öyle olsaydı kimse youtube 'u kapatmazdı.

Şimdi dünyanın 4 bir yanında bir amerikan karşıtı eylem olduğunda ilk iş amerika bayrağı yakmak oluyor, mesela amerikalılar bunun sonunda youtube konulan görüntüleri kaldırırlarmı, asla. Özellikle CNN'de defalarca gösterilmesini sağlarlar.

Amerikanın tam kopyası olalım demiyorum ama "Burası Türkiye, yok öyle" tarzı gereksiz tavırlar takınmayı bırakmak lazım, çünkü geri kalmaya devam ediyoruz.

Bu gün haberlerde, bir hırsızlık çetesinin (yaklaşık 40 kişi) asayiş ekiplerince nisan ayında baskınla yakalandığını, ardından 4 ay sonra nöbetçi mahkeme kararıyla serbest bırakıldıklarını, serbest kalır kalmaz da yine hırsızlık yaparken suç üstü yakalandıklarını (sadece 8'ini geri kalan 32 kişi arazi) izledim.

Şimdi, bizler hangi yasalara sığınacağız ya da hangi mahkemeye hakime güven duyacağız. Bu tip suçları işleyenler nedense YouTube kadar ceza almadı, çete 4 ay hapis yattı, YouTube 6 aydır kapalı. Video yayınlayan bir sitenin kapalı olması beni etkilemez, zararlı video ekleyeni de etkilemez. Ama suçüstü yakalanıp 4 ay sonra salıverilen haramiler beni ve Türk insanını yakından ilgilendirir. Soruyorum; şu YouTube adam mı öldürdü, müebbetle mi yargılanıyor? Yoksa 6 ay damda kaldı akıllandı mı, ya da "Genel Af"mı çıktı. Katiller, hırsızlar, çeteler 3 ay ceza alıp adliyelerin arka kapılarından salıverilirken, adaletimiz neden boş işlerle meşguliyet içerisinde. YouTube'a da mı ergenekon el atmıştır acaba...

Burada okudğum kadarıyla youtube konulu haberden milletin gına gelmesi ama bu kadar olay basit değilzaten işi bilen istediği kadar yasak olsun girebiliyor. Sorun şu ki o hakaret eden videolara karşı bizim başını kuma gömen hakimlerimizin tavırları. Sanki türk milletine yasaklayınca o videoyu yükleyene ceza veriyor. Oysaki bu savaş mahkemede değil web 2.0 gerçekleşmesi gerekir. Cevab olacak en güzel şey budur

Afyonda youtube erişimi var, haklısınız. Hayret ve dehşetle youtube'un anasayfasındaki kapatma kararı cümlesinin orada olmadığını gördüm...

Ne diye kapatmaya kasıyolar ben ona bile anlam veremedim ki.Kapalı olmasına rağmen en çok ziyaret eden ülkelerden birisi yine Türkiye :) Daha mantıklı çözümler arayarak tekrar kapatılmaması dileğiyle...

şuan geri kapanmış heralde dün girebiliodum bugün giremiom...

İstanbul'dan erişim olmadıktan sonra ne anlamı varki?

internet bankacılığından dolandırıldım davayı açalı 15 ay oldu şu hakim abiler youtube kapattık sonra bu işlerle de uğraşsada bende memleketin mahkemeleri süper desem demi?????

bıktım bu kapanma işinden

kapalı ama kapalı degil.Ne garip şu internet :)

Biz AB' ye adayız güya AB'ye gireceğiz.Hala websiteleri mahkeme ile kapatılıp insanların bigi alabilme özgürlüğü kısıtlanıyorsa bu ülkede bu çok zor olur!Madem ki kapatacaksın teknik alt yapı ile o sayfayı kapat olsun bitsin.Neden bütün siteyi kapatıyosunki o sitede kayıtlı binlerce Türk vatandaşı bir kişi yüzünde cazalandırıyorsun hala anlamış değilim.Vergi almaya gelince herşeyden alırsın ama iş vatandaşın bilgi alabilme hakkına gelince orada Dur Sen buraya giremezsin !diyorsun anlamıyorum!Kısacası biz hala teknoloji ve bürokraside geri kaldık be arkadaşım.
Sağlıcakla kalın mutlu kalın,kalabiliseniz tabi...
Sevgilerimle,

bende açık youtube açıldı artık sanırım, ve şu flag işine taktım, nekadar , Atamız hakkında, ülkemiz hakkında , bizim hakkımızda, kendini bilmezlerin koyduğu videolar varsa bulup flaglıyorum , youtube kendi demişti flaglayın hemen kalkar diye, bakalım görecez yinede kalkmazsa bu videolar youtube nin niyetinden şüphe ederim !
ve tekrar kapanması bu açıdan gerekli olur, çünkü youtube demek ki kendisi izin veriyor gibi olur.O tartışma konusu olan videolarda hala duruyor takip ediyorum flaglıyorum, kalkmazsa savcılıklara o linkleri rapor bıkmadan devamlı rapor edecem, şahsen nekadar etkili olurum bilmiyorum ama elimden geleni yapacam.

ya bu ne aptallık youtube niye kapalı ya

açmayın walla diğer siteler işimizi görüyor alıştık onlara

kapansada kapanmasada izleyen izliyor sorun yok

Ya arkadaşlar bu youtube bir açılıyor bir kapanıyor. Youtube'u açmayı dahi beceremediler. Ne iştir anlamadım.

açılmasın bu site okadar ihtar uyarı , yok yapıyoruz ediyoruz kaldırıyoruz, girin siteye bütün hakaret videoları orda, kesinlikle açılmasın bu site ve benzerleri, bu siteler bize milletimize artniyetli insanlar yoksa silemezlermi bu hakaret videolarını, neden youtubede hiç porno yok ozaman porno aratın bakalım bulabilcenizmi hemen siliyolar, demek ki bize hakaret içeren videoları bilerek kasıtlı orda bırakıyorlar, birde bizle kafa buluyolar flaglayın silelim, işiniz ne site sizin değilmi pornoları nasıl bulup siliyorsunuz, demek bu işi yapabiliyorsunuzda bize kasıtlı artniyetli yapıyorsunuz.

Türk halkı bunun cevabını verir.

bu siteye kıyamete kadar açılsa dahi girmeyin arkadaşlar , bizim yerli sitelerimiz var daha iyi olanları bile var, kendi kanımızdan insanların siteleri girin orda izleyin videonuzu.

208.67.222.222
208.67.220.220 alın su dns lerı yazın girersiniz

ya bunlar bi youtube ile uğraşamıyorlar birde işimz zor kapat aç mahkeme kararı hukuğa saygı vs yorulduk artık kendinize gelin beyler

bence youtube un acılmasına gerek yok. izlesene.com ve vidivodo.com suan alexadan hitine bakabilirsiniz baya giren var

http://www.youtubegir.us/ adresi mükemmel deneyin derim

youtube nin açılmasını istiyorum

arkadaslar youtube gırmek ıcın dıger yolları denemenıze gerek yok youtube acıldı ben hergun normal olarak gırıyorum herkese gonderdım ıletıyı onlarda gırebılıyolar artık youtube acıldı ama ben bazen gırebılıyorum ama kusene soledım ben youtube acıldı dıe ama oo gırıyo hergun benım bılgısayarda sorunoldugu ıcın hergun n gıremıyorum ama youtube acıldı ınanmayanlar bı denesın

ben youtube ye girebiliyorum ama aynı mahalledeki arkdaşlarda açıyorum olmuyo:D

ben youtube a direkt giremiyorum. nasıl girildiğini söyler misiniz?

@08 Kas 2008 20:57 dns ayarlarını degstırebılırsın mesela ben bılmıyorum nası degıstırılır ama banada abım degstırdı sende buyuklerden yardm al degıstır ama belkı gırıodur yıne bı bak

wlla ben girdim adanadayım dün geceden beri giriyorum wlla çalışıo ama bazı arkadaşlarım giremediğini sölüo bazende hatlar kesilio ama girio oley bea

dün girdim normal olarak Ankara'dayım giriyordum fakat bugun siteye bağlanılamıyor maalesef... muamma bir durum

nasıl açılıyor

Dns - Tcp/ip ayarlarınızı değiştirerek sorunsuz bir şekilde Youtubeye girebilirsiniz . Googleden youtubeye giriş tcp ayarları diye arattırın cıkar zaten :)

ben Adana/Seyhan' da oturuyorum bugün için burda bilgisayarımda hiç bir ayar yapmadan youtube sayfasına bağlanıyorum.

ben sakryadayım 3 gundur çok rahat giriyorum açıldı herhalde :)))

Valla bende girebiliyom

osmaniyede oturuyorum youtubeye 4 günden berş rahat giriyorum

yha ben istanbul zeytinburnuda oturuom kaç gündür giriom olmuo

Evde 2 bilgisayarım var ikisindede dns ayarında bi' oynama yapmadım. bitanesi açılıyo bitanesinde açılmıyo. Hiç mantıklı değil :S

şu an açık ben girebiliyorum anlamadım:D

youtube açık artık

bn izmirde oturuyorum ama youtube giremiyorum

youtube açık istanbul...

Valla biraz önce farkettim, açık açık... İstanbul

kapalı da olsa açık da olsa youtube a giren ülkelerde ilk beşteyiz :)

balıkesirde açık arkadaşlar..

YouTube acildi mi_8366_1_5.. Retweeted it :)

YouTube acildi mi_8366_1_5.. Tiptop :)

Salondan giriyorum açılıyor odamdan giriyorum açılmıyor şaka gibi..

gaziantepteyim dns değiştirmek istedim ancak en kullanılır dns girsem bile youtube açılmıyor açılmayınca dns mi normal hale getirdim.Youtubeun açılmasını bekliyorum.

bu ne yaa ben gırıyorum ama cok sacma yınede gıremeyen kısıler var... adana

bn hile ile girdim :)

acılmıyor malesef

arkdaşımın evinde giriyor .Bizim eve gelince girmiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir