ECS A790GMX-AD3 incelemesi ECS Geliyor!

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir anakart olarak öne çıkıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • HDMI desteği
  • HD ses çıkışı
  • Kaliteli malzeme kullanılmış
Anakart pazarı belli dev markalar arasında bölünmüş durumda. Fakat bu yeni oyuncuların gelmesi için bir engel değil. Firmanın AM3 uyumlu anakartı, oyuncular için üretilen Black serisinden. Japon malı katı kapasitörlerle kaplı olan kart, bakır borulardan oluşan bir soğutma sistemine sahip değil. Fakat AMD işlemcileri çok ısınmadığı için bu bir sorun teşkil etmiyor. Üründe bulunan dâhili ATI Radeon HD3300 grafik işlemcisi sayesinde, bir harici grafik kartına sahip olmadan tatmin edici bir performans alabilirsiniz. Zaten ürünün üzerinde bulunan HDMI çıkışıyla beraber bu kart yalnızca oyuncular için değil bir eğlence merkezi olarak ta kullanılabileceğini gösteriyor. Gene de ürünün üzerinde güç, reset ve CLRCMOS tuşları unutulmamış. Ürün 1333 Mhz DDR3 RAM'lere kadar destekliyor ama ürünü açtığınızda RAM'leri 1024 olarak görüyor; BIOS'tan düzeltmeniz gerekiyor. Anakartın üzerinde bulunan 2 adet PCI-E 16X yuvası iki adet grafik kartı için düşünülmüş ama bu çözümü kullandığınızda ister istemez diğer yuvalar kapanıyor. ECS bu anakartıyla iyi bir iş çıkartmış. Uygun fiyatıyla beraber bu kart oyuncular için iyi bir alternatif olabilir.
Özetle

Sahip olduğu özelliklerle bir eğlence sisteminden bir oyuncu bilgisayarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir anakart.

ECS A790GMX-AD3 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ECS A790GMX-AD3
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 68
Üretici ECS
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti A790
İşlemci yuvası AM3
Dahili grafik işlemcisi ATI Radeon HD 3300
Bellek yuvası 4 x DDR3 (1333)
Yuva sayısı 2 x PCI-E16X, 2 x PCI-E1X, 2 x PCI 2.2

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

herkese selamlar. Arkadaşlar hybrid cross fire ın ne anlamı var sadece 3450 ve türevi saçma sapan kartlarla kullanılabiliyorsa(hatta 3650 veya 4650 ile birlikte bile kullanılamıyor). Yapsanıza şöyle 3850-4850-4670-4890 vb kartlarla uyumlu bu sayede hd 3300 ün de bir anlamı olsun ileride kart alacak onca kullanıcı için. Hem ufak uygulamalarda güçlü kartımızdan ebnerji tsarrufu yapmış oluruz daha güzel olmaz mı?
okuyan arkadaşkar için teşekkürler , ürünü alan arkadaşlar içinde sorunsuz kullanımlar...

SENİNLE AYNI GÖRÜŞTEYİM.HYBRİDCROSSFİRE TEKNOLOJİSİNİ ADAMLAR DAHA YÜKSEK PERFORMANS İÇİN ÇIKARDILAR HESAPTA AMA EN PERFORMANSSIZ KARTLARLA SENKRONİZE ÇALIŞABİLDİKTEN SONRA TEKNOLOJİSİNİN PEK BİRŞEY İFADE ETMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

arkadaşlar merhaba bu anakartı alsam bu anakarta i7 işlemci yada i5 işlemci uyum saglarmı bunu nasıl nereden ögrenebilirim

Sen de yorum yaz