Microsoft Arc Touch incelemesi Bambaşka dokunuş

Oynat Microsoft Arc Touch
CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi
Özetle

Arc Touch ile fareyi yeniden icat eden Microsoft, sadece dizüstü değil, Masaüstü bilgisayar kullanıcılarını dahi cezbetmeyi başarıyor.

Kapattığınız zaman kolayca çantaya veya cebe koyulabiliyor.

Dizüstü bilgisayarlar için bugüne kadar çok sayıda fare tasarlandı. Bluetooth üzerinden bağlanan, PCMCIA veya Express Card yuvasına girebilen, makara kablolu, kibrit kutusu boyutlu ve hatta dokunmatik modeller. Fakat hiçbir fare Test Merkezimize bu ay konuk olan Microsoft Arc Touch kadar mükemmele yaklaşamadı. Peki, Arc Touch'ı benzersiz kılan ne? Öncelikle en kalın noktası 15 milimetreden daha az olan Arc Touch, kapattığınız zaman kolayca çantaya veya cebe koyulabiliyor. Açmak için herhangi bir tuş gerektirmeyen Arc Touch, kullanabilir hale getirmek için büktüğünüzde otomatik olarak açılıyor. Microsoft'un her türlü yüzeyde sorunsuz çalışan ve başarılı bir performans sunan BleuTrack teknolojisiyle gelen fare, daha önce bazı dizüstü bilgisayar üreticilerinin Express Card yuvasına da girebilen fakat ele oturmayan ince modellerinin aksine avucunuza tam kavrama hissini verebiliyor. Kaydırma tuşunu da tarihe gömen Microsoft, dokunmatik kaydırma tuşu ve sesli geri bildirimiyle de bambaşka bir kaydırma deneyimi sunuyor. Manyetik altığı ile Nano alıcısını kaybetme derdini de ortadan kaldıran Arc Touch, iki adet AAA pil ile 6 ay çalışıyor.

Microsoft Arc Touch Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft Arc Touch
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 85
Üretici Microsoft
Teknik Detaylar
Arabirim RF Kablosuz
Algılayıcı Lazer, BlueTrack
Algılama 1200 DPI
Tuş sayısı 3
İşletim sistemi Windows 7, Vista, XP
Diğer Nano Alıcı, Şarj Göstergesi

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kenarlarındaki boşluklar varken elime oturacağını ve elimde kaplama hissini hissedebileceğimi zannetmiyorum ama 1200 dpı gerçekten iyi her yüzeyde kullanılabiilir olmasıda iyi bir özellik...

dağıtıcı kısmında logosoft yazmasını kınıyorum ürünü dağıtan tek firma logosoft değil. Ürün İndex stoklarına gireli neredeyse 15 günden fazla oluyor.

Ben denedim, tarama gayet iyi, Elbette çok hakimiyet gerektiren işler yapamazsınız, oyun oynayamazsınız ama beklediğimden çok daha iyiydi.

Yinede çok pahalı, gösteriş meraklılarının hedefi olur anca.

Sen de yorum yaz

Turhost