MSI 790FX-GD70 incelemesi Hızlı ve şık

Oynat MSI 790FX-GD70 MSI 790FX-GD70, birçok yenilikçi özelliği üzerinde barındıran, stabil, hızlı ve yeni AMD işlemciler için ideal bir platform.
CrossFireX desteği mevcut.
CHIP ONLINE Notu
85
  • Kolay kullanım
  • Overclock performansı
  • Stabil çalışma
Özetle

MSI 790FX-GD70, birçok yenilikçi özelliği üzerinde barındıran, stabil, hızlı ve yeni AMD işlemciler için ideal bir platform.

AMD sistemlerin ihtiyaç duyduğu gücü sağlıyor.

Hızlı ve şı k: MSI'in 790FX-GD70 anakartı ilk bakışta siyah-mavi şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Kartın teknik özelliklerine bakacak olursak: AM3 yuvasına sahip AMD 790FX yongaseti, yeni çıkan Athlon II ve Phenom II işlemcileri destekliyor. Bir tanesi eSATA (güç bağlantısı da mevcut, ekstra güç kablosu gerekmiyor) olmak üzere toplam 9 adet SATA diski anakarta bağlamak mümkün. Arka panelde 8 tane USB yuvası (biri eSATA ile ortak), koaksiyal ve optik ses çıkışlarıyla, firewire ve iki tane Ethernet yuvası mevcut. Yine anakartın üzerine dört adet DDR3 bellek modülü ve dört tane ekran kartı bağlamak mümkün (Dual CrossFire 16X+16X, Quad CrossFire 8X+8X+8X+8X olarak). Yaptığımız testlerde oldukça stabil ve performanslı çalışan anakart, Phenom II x3 720 Black Edition işlemcimizi 3,7 GHz'in üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırmayı başardı. Yine anakartın üzerinde yer alan overclock düğmesiyle anında ve kolayca hızaşırtma yapmak mümkün. Anakartın sunduğu güç tasarrufu özellikleri de oldukça başarılı ve ihtiyaç duyulduğunda tüm sistem gücü tekrar kullanıma sunuluyor. Anakart, güçlü bir AMD sistem toplamak isteyenlerin ihtiyaç duyacağı hemen her özelliğe sahip.

MSI 790FX-GD70 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI 790FX-GD70
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici MSI
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti AMD 790FX
İşlemci yuvası AM3
Depolama arayüzü 8 X SATA II
Bellek yuvası 4 x DDR3 2133
Yuva sayısı 2 x PCI-E 2.0 X16, 2 x PCI-E 2.0 X8, 2 x PCI

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

manyak bir anakartmış ;D

Gerçekten Harika bir ekran kartı bunu almayı düşünüyorum...

ekran kartımı dostum kafan ii galiba anlayan anlamayan yorum yapıp kendini komik duruma düşürmesin !!!

fiyatı hakkında bilgisi olan varmı ?

süper bi ekran kartı sli desteği varsa bide celeron işlemciyle performansı iyiyse alırım(478pin)

1.5 ay önce kadar 196$+kdv'ye almıştım

yurt dışında 179 $+kdv satıldıgını duymustum

dostum diyen arkadaşım adama laf söyleme iyice bak eğer bu anakart 4x 1gb lik ekran kartlarını kaldırıyorsa üstünede 16gb ram taktığında seninde aklını alır ;) yorumalara saygı göster belki senin kadar deneyimli değildir her yorum bir fikirdir unutmaa :)

Enteresan, birileri ekran kartı sanıyor koskoca anakartı :))) Arkadaşlar incelemesi yapılan bir Amd tabanlı Socket 938 (Am3) anakart. Detaylı inceleme için tşk ler chip.com.tr

yurt dışında KDV mi varki 179+kdv ye satılsın..

Sen de yorum yaz

Turhost