Oynat Google Glass'ı çalışırken görün! Google'ın bilim kurgu filmlerini aratmayan gözlüğü Google Glass'ı "çalışırken" görün!

Google Glass'ı çalışırken görün!

Google'ın bilim kurgu filmlerini aratmayan gözlüğü Google Glass'ı "çalışırken" görün!

Okuyucu Yorumları

Toplam 37 Yorum

Mükemmel bir şey yaa

insanlar neler ile uğraşıyor süpersiniz.

Google harikalar yaratır...

Bilim De Her Saniye Gelisior

Sosyal paylaşım sitelerine hareket, heyecan ve gerçek manada hayatın second by second paylaşımını katmak amacıyla bundan yaklaşık 2 sene önce herkesin üzerinde bir kamera ve mikrofon bulunması gerektiği yönünde bir yazı kaleme almıştım ve Google, Google Glass Projesi ile bunu gerçekleştirdi. Artık sosyal paylaşım sitelerinde sevdiklerinizle hayatınızı naklen paylaşma olanağına da sahip olacaksınız. Bir nevi televizyon kanalı gibi olacaksınız. Bir gün bütün gözlüklerün bu donanımlara sahip olacağına inanıyorum. Sosyal paylaşım sitelerine aksiyon katmak için bir önerim daha vardı. Cinselliği de tabu olmaktan çıkaracak bir öneri. Günümüz için çılgın bir öneri! Belki bir gün! Dünya daha buna hazır değil, Türkiye ise hiç değil ama bir yerlerden başlamalı ve başladı da! Bu amaçla bir site kuruldu ve çiftler birlikteliklerini artık o sitede paylaşabiliyorlar. Bu çok güzel bir gelişme! Benim gelinmesini istediğim nokta ise bunun tüm sosyal ağlarda kendine yer bulması. Türkiye'deki medyatiklere de bu konuyla ilgili söyleyecek bir kaç sözüm var: Sosyal paylaşım siteleri sizler tarafından çok dikkatli ve akıllıca kullanılmalıdır. Eğer yetkin değilseniz, paylaşımı sadece sevdiklerinizle yapınız ve halk için de ayrı bir hesap kullanınız. Mümkünse bu işleri profesyonellere devrediniz. Aksi takdirde başınıza çok kötü işler açılabilir. Neyi, kiminle, ne şekilde paylaştığınız Türkiye gibi az gelişmiş bir ülkede çok önemlidir. Gelişmiş ülkelerde bile sizler tarafından gösterilenden daha çok dikkat gösterilmektedir. Türkiye'de çoğunlukla iki taraf da yetkin değildir. Yetkinliği kişilerin IQ seviyesinden, egosuna, kültürüne, inanışlarına, eğitim seviyesine kadar belirleyen pek çok faktör vardır. Bu iş basit bir iş değildir. Zaten yakın gelecekte bu işler büyük bir sektör haline gelecektir... Cleverman

@22 Şub 2013 16:29 konuyla ne alakası var ben onu çıkaramadım belki güzel bir tespit ama yanlış yerde söylüyorsun..bu tespitini diyanet işleri bakanlığına sun :)

@22 Şubat 2013 16:29 sözde bilime ve gelişmeye atıfta bulunarak ortaya atmış olduğunuz şu insanlık oneriniz için sizi kesinlikle lanetliyorum. Edep ile yaşamaya layık insanoğlu gibi üstün varlığa hayvansal yaşamdan bir modeli biçmek aydın bir düşünce yapısına değil, sorunlu hastalıklı bir zihniyete işaret eder. Tabi sizin silahiniz da hazırdır simdi: cahil geri kafalı deyip kendinizi kandirirsiniz . Allahın ve tum mahlukatin laneti üzerine olsun.

türkiye için satışa çıkacak mı

Bunu sevdim!

Anlaşılan kısa bir zaman sonra Dünya gene değişecek

gavur yapmış...:)

ilk işim içine nanosuit HUD 'ı eklemek olurdu :D

türkçe imkanı varmı ? vede fiyatı ne kadar

bu gözlüğün alınması farz

Amerikada 1500 $ burda 3500 derler bize

Abi bunu porno için kullanmış adamlar :D

Bu alet ilk çıktığında büyük tepkiler aldı ve hala almaya devam ediyor. Aslında ben de çok inanmıyordum tutacağına. İnsanın alışması böyle şeylere çok zaman alıyor. Yalnız geçen şöyle bir site gördüm. www.glassvideo.tv Buradaki videolar biraz fikrimi değiştirdi. Bu spor ve eğitim alanlarında sanki farklılık getirecek gibi.

Mahremiyet kalmayacak! Google videoların depolanacağını ve gözlüğün mülkiyetinin kullanıcıya değil üreticiye ait olacağını açıkladı.Gözlüğü anlaşmayı kabul eden sahibinden bir başkası takamayacak.Tespit edilirse gözlük bloke edilecek.-PopSci Ekim-2013-

özel hayata müdahale gibi kullanımı yaygınlaşırsa cok sorun olur

sesli komut gerektiriyor.toplum içinde kullanılamaz herhalde

yaw zaten bir cok ulkede yasaklandi

ya şöyle bir şey var ki;bugün bile mahremiyet söz konusu değilken bu gözlüğün bu konuda ele alınmasının doğru olmadığı kanatindeyim ve inanıyorum ki faydalıda olacak

gözlere zararlı

Peki gözlük kullananlar ne yapacak.Şahsen ben kullanıyorum.

@16 Tem 2014 12:43 Google Glass ' a farklı farklı gözlük camları takabiliyorsunuz.

@16 Tem 2014 12:43 onun gözlüklü yan, camlı halide var

Gozluk kullananlar icin cam taktirabiliyosu

@16 Tem 2014 12:43 nerden aldın

Ilginç... Ama güzel. :)

nerden alıyosunuz

@17 Oca 2015 18:26 Henüz Piyasaya çıkmadı sanırsam ama pahalı olduğu söyleniyor net bir bilgim yok araştırırsan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin ;)

@17 Oca 2015 18:26 gittigidiyorda var

Türkiyede 2000$ yani 4910 tl oluyor

harika birsey gercekten

http://www.chip.com.tr/video/google-glass-gezgini-chara-kelley-ile-konustuk_3431.html

Amazon usa dan elde edebilirsiniz

Bekle google ozon tabakasına zarar veriyor

Sen de yorum yaz