2012'de iPad yağacak!

Siz 2012 yılında sadece iPad 3'ü mü bekliyorsunuz? Bizce beklentilerinizi biraz büyütün...

Hüseyin Cem Köylü

Artık 2012'nin ilk yarısında çıkacağına kesin gözüyle bakılan iPad 3'ün, 2048 x 1536 çözünürlükte retina ekran ve geliştirilmiş pil performansı ile gelmesi bekleniyor. Fakat geri kalan donanımda kayda değecek bir değişiklik beklenmiyor. iPad 2'de kullanılan A5 işlemcisinin iPad 3'e de güç vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Digitimes haberinde, "gerçekten yeni ve geliştirilmiş bir iPad" için 2012'nin son çeyreğini beklememiz gerektiğini söylüyor. Digitimes'ın bahsettiği iPad 4, "9.7 inç retina ekran, daha da geliştirilmiş donanım ve entegre uygulamalar" ile rakipleri Windows 8 ve Android 4.0 ICS'li tabletlerle yarışabilecek şekilde tasarlanacak.

iPad 3'ün görünümde bir değişiklik olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat Apple'ın fiyatta 100 dolar indirime gidip cihazı 399 dolara satacağı söylentileri var. 32GB iPad 2'nin üretim maliyetinin bile 337 dolar olduğu göz önünde bulundurursak, daha güçlü donanım ile gelmesi beklenen iPad 3'ün bu fiyattan satılması bize göre mümkün gözükmüyor. Ancak iPad 3 çıktığında, Apple aynı iPhone 4S'i çıkardığında yaptığı gibi iPad 2'nin fiyatını düşürerek daha geniş bütçe aralığında kullanıcıya ulaşabilir.

iPad 4, geliştirilmiş donanımla, A6 işlemciyle gelse bile, başarılı olması için donanımdan fazlası gerekiyor. Artırılmış hız ve verimlilik, yeni bir tasarım ve iOS'ta belirgin bir değişiklik yeni tabletin başarılı olması için başta gelen şartlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bence çok şey beklenmesin

2011'de beklenen iphone yağmuru gibi olmasın da :P

iphone 5 uydurmasında olduğu gibi millet ipad lerini satacak sonra sı fiyasko.. ipad 3 çıksın yeter

windows ve android kalitede ios'u yakaladı. artık apple tabletlerin bir şansı kalmadı. apple farklı bir şey icat etmek zorunda. bundan tablet piyasası büyükler tarafından paylaşılacak.

Ziyaretçi yazmış:
windows ve android kalitede ios'u yakaladı. artık apple tabletlerin bir şansı kalmadı. apple farklı bir şey icat etmek zorunda. bundan tablet piyasası büyükler tarafından paylaşılacak.

apple fan boy değilim ama bu kadar mantıksız bi yoruma cevap vermek istiyorum ilk olarak ne kalitesi windows ve android ios seviyesine gelmesi şuan için çok çok uzak ayrıca ipadler diğer tüm tabletlere göre çok çok daha rahat bi kullanım ve daha çok uygulama daha çok firma tarafından destekleniyo ki internet sitelerinin ipad versiyonlarının çıkmasından da anlaşılabilir bunun dışında donanım açısından nerdeyse ipad 1 e bile 1-2 ürün denk gelebiliyo donanım haricinde dokunmatik ekran açısından apple çok ileride ve pazar payı oranlarına bakarsan android ve windows un daha çok yolu olduğunu görürsün

bence Apple Win8 in ve Anroid 4.0 güncellmesi çıktıktan sonra ipad 3 veya 4 ü çıkaracak...çıkması seneye olur.

yalan adam ibi bir ipad 3 çıkartmazlarsa piyasada pazar kaybı yaşar apple ki sadece retine ekranla tüm kitleyi ele geçiremez böyle birşey yaparsa sadece ekran ile çoğu kitle daha uygun olan ipad 2 ye yönelecektir.

üretim maliyeti 337 USD, satış fiyatı?
Her zamanki gibi epıl müşterisinin bademcikerine her zaman yaptığı yoldan masaj yapacak.

Sen de yorum yaz