5.2 inç'lik Nokia Lumia'nın hız testi sızdı!

Geçtiğimiz ay ekranı internete sızan dev telefonun detayları, şimdi de hız testinde ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
5.2 inç'lik Nokia Lumia'nın hız testi sızdı!

Nokia'nın son aylarda en çok konuşulan ceplerinden bir tanesi, henüz bizlere kendini göstermeyen büyük ekranlı cep-tablet karışımı cihazı. Geçtiğimiz ay böyle bir cihaza ait olduğu düşünülen bir ekran internete sızmıştı.

Bu kez Çin kaynaklı web sitesi dospy.com'un ortaya çıkardığı hız testi raporu, 5.2 inç'lik gizemli cep hakkında çok şey söylüyor. Siteye göre devasa ekrana sahip bu cebin adı Lumia 825 olacak. Yukarıda görebileceğiniz GFXBench sonuçlarına göre cihaz, HD çözünürlükle geliyor ve muhtemelen 5.2 inç'lik bir ekrana sahip. Cihazın şaşırtıcı biçimde 4 çekirdekli işlemciye ve Qualcomm Adreno 305 GPU'ya sahip olduğu görünüyor. Dospy.com, yonga setinin Snapdragon 400 ailesine ait olduğunu ve 1.2GHz saat hızında çalıştığını iddia ediyor.

Belirtilen özellikler cebin bir amiral gemisi değil, orta seviye bir cihaz olduğunu işaret ediyor. Lumia 825 gerçeğe dönüşürse, şimdiye kadarki en büyük Lumia olacak. Şu anki en büyük ekranlı Lumia, 4.7 inç'lik Lumia 625.

Bu arada Nokia'nın bu sene daha da büyük, 6 inç'lik, Full HD ekranlı bir cep tanıtması bekleniyor. Bu cihazın Windows Phone GDR3 güncellemesiyle beraber ortaya çıkması muhtemel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gerçekten batık

Eğer LG nin 5.2" lik G2 de yaptığı gibi çerçeveyi incelttilerse problem olmaz. Ama çerçeve kalınsa tutuşu zor olabilir.

kafaya bak 5.2 '' lik ekrana 1280x720 çözünürlük nokia gerçekten geriden takip ediyor

@17 Ağu 2013 19:33 Adamlar dünyanın en iyi telefonları üretiyor her detayını düşünmüyor mu sanıyorsunuz 1280x720 olmasının nedeni adreno 305 gpu ya sahip olmasıdır çünkü full hd olsa 305 ile istenilen performans sunamaz ve daha çok pil yerdi ama 305 ile hd olması daha iyi performans ve görüntü sunacağından orta sınıf için ideal olmuş sen asıl samsunga sor full hd ekranda neden adreno 330 kullanmadığını full hd ekranın hakkını 330 verir.

Getirin orta sınıf büyük ekran ve bu özelliklerde kaliteli bir telefon adamlar her seviyeye uygun kaliteli performanslı telefon üretiyor.

Getirin orta sınıf büyük ekran ve bu özelliklerde kaliteli bir telefon adamlar her seviyeye uygun kaliteli performanslı telefon üretiyor.

adreno 305 e full hd ekran koysa ekran yerinde sayardı full hd cep telefonları için gerekli değil 720p gayet iyi hem telefonu kasmaz hem de pili sömürmez...

DÜNYANIN EN İYİ TELEFON ÜRETİCİSİ KONUMUNDA HER ZAMAN NOKİA VARDIR ... BU İŞTE EN TECRÜBELİ VE BİRİKİMLİ YİNE NOKİA DIR YAPTIKLARI YAPACAKLARININ REFERANSIDIR ... NOKİA GELİYOR ESKİ GÜNLER YAKINDIR ....

sanırsın nokia ortağı..kaç hissen va nokia da

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play