Android'e, görünmeyen kilit tuşu!

Android'li cihazları tek dokunuşla kilitlemeye yarayan bu görünmez tuşa siz de sahip olabilirsiniz!

  • Cem Şancı
Android'e, görünmeyen kilit tuşu!

Android işletim sistemi, pek çok olasılığa açık esnek yapısı sayesinde çok sayıda kullanışlı uygulamanın geliştirilmesine olanak sağlıyor.

Android'li cihazları kilitlemek aslında büyük bir mesele değil ancak bazı cihazlar var ki, kilit tuşu çok ters konumda bulunabiliyor veya kullanıcı OEM tableti için aldığı kılıfın kilit tuşunun üstünü kapadığını fark edebiliyor. Böyle durumlarda tableti pratik olarak kilitlemek için düğmeyle savaşmak yerine, ekranda bir noktaya dokunmak çok daha pratik olabilir. İşte; Invisible Lock Screen Widget da bu işe yarıyor.

Görünmez olduğu için ana ekranda görüntü kirliliği yaratmıyor ancak kullanıcı tuşun yerini bildiği için oraya dokunduğunda cihazını hızlıca kilitleyebiliyor. Son derece kullanışlı değil mi?

Uygulamayı Google Play Store üzerinden, buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

no android, yes windows..

@28 Kas 2013 15:24 Öyle deme... Masaüstü için Windows, Telefon için android iyidir

Evetadamım Windows Phoneeeee

uyku moduna geçince ekran algılamasını kapatıyorsa ne işe yarayacak?geri açabilmek için yine tuşa ihtiyaç duyulur.kilitlemek için iyi de geri açması pek farklı değil.eğer ki ekran kapandığında algılama hala açık kalacak ise pek pil dostu da diyemeyiz.

Cihaz kilitlenince ekrana giden güç kesilir. Enerji tasarrufu için. Akıllı telefonlarda önemli güç harcama kalemlerinden birisidir bu. Cihaz kilitliyken yine kilit tuşuyla acılacak. Lakin dokunmatik tuşlar ve ekran calışmaz kilitliyken.

Merhaba oncelikle su konuya degınmek istiyorum. Oem normalde iyi bir sey telefon sıfırlandıgında senden baskası tekwfonu acamıyor felan iste ama benim telefonda bunu oemi etkinlestirirsen cıhazın korumasız kalır koruma ozwllikleri calısmaz dıye uyarı geliyor tam tersi olması hatta otomatık senk. ,enteg. olması gerekmezmi bu konuya degınırsen sevınırim lütfen yardım .tesekkürler... Takipteyim..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost