Angry Birds: Stella geliyor!

Flappy Bird artık yok ama kuşların egemenliği sürüyor! İşte yeni Angry Birds: Stella!

Angry Birds: Stella geliyor!
Stella ile oyun yapısı da değişecek

Mobil oyun dünyasının en büyük isimlerinden birisi olan Angry Birds, bu güne kadar Space, Seasons, Friends, Star Wars, Star Wars II, taraf değiştirdiğimiz Bad Piggies ve hatta bambaşka bir oyun olan Go! gibi birbirinden farklı oyun dinamiklerine sahip yapımlarla karşımıza çıkmıştı. Kimileri için seri yavaş yavaş albenisini kaybediyordu ama sonunda yapımcı Rovio ekibi "Daha fazla Angry Birds oyunu yaparak, onu sonsuza kadar popüler kültürün bir parçası haline getireceğiz." şeklindeki açıklamasına sadık kaldı ve serinin bir sonraki oyununu gün yüzüne çıkardı.

Angry Birds: Stella olarak isimlendirilen yeni oyunda, bu sefer erkek merkezli bir yapı yerine, kadın karakterlerin boy gösterdiği bir oyun ile karşılaşacağız. 2014'ün sonbahar döneminde piyasada olacağı belirtilen yapım, özellikle toplumsal hayattaki kadın rolüne olan saygı duruşu konumunda olacak. Önceki oyunlarda bulunan erkek kuş temasının ardından kullanılacak olan dişi kuş modeli, hem ayrımcılığı ortadan kaldıran, hem de gerçek hayattaki sosyolojik olaylardan esinlenerek ortaya çıkmış bir proje.

Rovio Entertainment'in CEO'su Mikael Hed ise yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi; "Angry Bird Stella, bugüne kadar yaratılan herhangi bir şey için dimdik duran geleneksel güçlü ve tutkulu karakter cinsi göndermesini, bu oyun ile bozacak." Konuşmasında oyunun önceki Angry Birds'lerden farklı olacağının da altını çizen Hed, Stella'nın hikayesinin gerçek zamanlı olacağını, fiziksel ve dijital ortamları birbirine bağlayacağını belirttiği gibi, karakterlerin aynı anda birçok farklı yerde bulunabileceğine de değindi.

Son günlerde insanları resmen yasa boğan Flappy Birds olayından sonra, Stella gibi farklı bir Angry Birds oyunu, tüm mobil oyun severlerin acısını biraz da olsa dindireceğe benziyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Asla indirmem..

NSA nın yeni versiyonları durmadan gelmeye devam edecek gibi görünüyor...

@14 Şub 2014 23:14 bravo bravo bravo

Agent birds...

angry birds baydı artık. bunu anlamış olacaklar ki farklı türde yapıyorlar ama "angry birds" ismini kullanmaktan da vazgeçmeliler bence. rovionun iyi bir şirket olduğunu hiç düşünmemiştim zaten. bi tek fikri çalıntı olan angry birds sayesinde buralardalar. sonraki alex ve angry birds go tam bir hayal kırıklığıydı zaten.

@15 Şub 2014 02:18 bu arada ben de angry birds stella yı bekliyorum... ayrıca angry birds fikri(domuzlara kuş fırlatma)çalıntı değil tamamen özgün bir fikir...

ya bu stella bana nerden tanıdık geliyo çıkaramadım. bilen varsa hatırlatsın ya.

ben şunu anlayamadım niye Stella geliyor. ben daha ANGRY BİRDS STAR WARS // ı oynayamadım...

Açıkçası ben angry birdsün her versiyonunu seviyorum çok sağlam bir temeli var flappy bird gibi saman alevi gibi değil yeni versiyonu da çok güzel olacak hiç şüphem yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir