Bu uygulamayı kurduysanız...

Android'li bir cihaz kullanıyorsanız ve bu uygulamayı kurduysanız, başınızı taşlara vurmaya başlayın

  • Selim Öztürk
Bu uygulamayı kurduysanız...

Güvenlik şirketi FireEye'ın keşfettiği tehlikeli botnet MisoSMS ismini taşıyor ve Güney Kore'de bulunan kullanıcıların SMS'lerini tarayıp çalıyor. Çalınan bu SMS'ler ise Çin'de bulunan hacker'ların e-posta adreslerine gönderiliyor.

FireEye tarafından MisoSMS şeklinde adlandırılan bu botnet, kendini Google Vx olarak kullanıcıya gösteren bir uygulamanın cihazlara kurulmasıyla harekete geçiyor. Uygulama, kullanıcıdan yönetici yetkileri istiyor ve pek çok kullanıcı, tabii ki bekleyen tehlikeyi fark etmiyor (ya da çoğu zaman ciddiye almıyor). Kullanıcılardan izin isteyen uygulama onayı aldığı anda SMS'leri çalma işlemine başlıyor.

SMS'leri çaldıktan sonra toplu halde e-posta yoluyla bu bilgileri hacker'larla paylaşan botnet 450'nin üzerinde e-posta hesabıyla kontrol ediliyor. FireEye'a göre hacker'lar düzenli olarak çalınan SMS'leri okuyor.

Hacker'lara yataklık yapan e-posta hesapları birbir kapatılırken, hacker'lar henüz yeni e-posta adresleri açmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

vay babooo nerelere gidem nasıl edem tih tih tih...

Şuan başımı taşlara vuruyorum

daha neler var. eskiden android kullanırken bir klavye uygulaması kullanmıştım yazdığınız şeyleri kendi serverına gönderiyor.

bunun Android değilde PC versiyonu yokmu...

androit pismanliktir

iOS diye boşuna demiyoruz :)

Yaw sen hiç android gördün mü? Yada iosu akıllı telefon mu sanıyorsun? Bu haber zaten bu riski göze alıp cihazı rootlayanları ilgilendiyor sadece, tabi yazıda belirtilmemiş.

Bence bu uygulamayı kuran Androidzedelerin bu uygulamadan dolayı kafasını taşlara vurmasına gerek yok kafalarını vurmaları için Android kullanıyor olmaları zaten başlı başına bir sebep.

androidin inceliklerini öğrenip kullanan bir adam bir daha IOS kullanırmi bence kullanmaz sanki IOS bilgilerinizi çalmiyor neymiş efendim Android pismanlik mış peh peh peh sanıyorlar ki zengin telefonu iphone serisini alıp koleksiyon yapabilecek kadar zenginim ama nedense aile de herkez iphone kullanırken ben Android kullanıyorum kusura bakmayın ama Apple ve cihazları fazla zeki olmayan insanlar için üretilmiş bir telefondur telefona ayrı para uygulamaya ayrı para vermeyi sevenlerin telefonu dur iphone hadi Size iyi günler iphone severler

dandios'çuların tuzağıdır... Apple hazırlatmıştır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play