Facebook beta test programına davetlisiniz!

Siz de Facebook'un Android uygulamasından bıktıysanız, daha bir uygulamanın gelmesi artık elinizde!

Facebook beta test programına davetlisiniz!

Android uygulamasını daha iyi bir hale getirmek isteyen Facebook, onun açık beta sürümlerini herkese açarak geliştirme sürecine katılımı artıracak.

Android'li bir cihaza ve Facebook uygulamasına sahip herkes, beta tester olabilecek. Facebook, çok sayıda farklı Android'li cihazın bulunduğunu, bunun ise uygulamanın kalitesini test etmeyi zorlaştırdığını savunuyor. Sosyal deve göre hataları ve sorunları bulmak için kullanıcılardan yardım almak, işleri önemli ölçüde kolaylaştıracak.

Facebook uygulamasının beta tester'ı olmak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor. Önce Facebook for Android Testers adlı Google grubuna üye olmalısınız. Ardından Google Play mağazasında Facebook uygulama sayfasındaki "Become a Tester" seçeneğini kullanmanız ve uygulamanın beta sürümünü indirmeniz gerekli. Geri bildirimi Facebook içindeki Facebook for Android Beta Testers grubu içerisinden yapabiliyorsunuz.

Beta programı şimdilik sadece Facebook uygulamasını kapsayacak, ancak yakın gelecekte Facebook Home ve Chat Heads'i de içine alabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu sefer olmuş işte.Çok stabil.Eski kasmalar yok ve hızlı.Buna benden 5 yıldız :)

"iş başa düştü"

facebook uygulaması gereksiz pil tüketiyor, telefonu 15-16 saat içerisinde 200 kere falan uyandırarak rekor kırıyor -en yakın uygulama 20 kere uyandırmış- bu sorunlar giderilse mevcut sürüm çok iyi bence

facebook android için bi adam gibi uygulama yapmayı beceremedi bundan sonra da becerebileceğini düşünmüyor herhalde

Uygulamada resim kopyalama veya kaydetme yok eklense güzel olacak

ben bısey goremedım sıla akça

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir