Facebook eskisi kadar tat vermiyor

Milyonlarca üyesi olan sosyal ağ devi, eminiz bu haberden pek de hoşnut olmayacak...

Facebook eskisi kadar tat vermiyor

Facebook'ta eskisine nazaran daha az vakit geçiriyorsanız yalnız değilsiniz. Reuters ve Ipsos'un yaptığı ankete göre kullanıcıların yüzde 34'ü, 6 ay öncesine oranla Facebook'a daha az zaman harcıyor.

Öne sürülen sebepler ise sosyal ağ devinin "sıkıcı," "anlamsız" ve "faydasız" olduğu yönünde. Gizlilik konusundaki endişeler de temel sebeplerden biri.

Ankete katılan 1000'in üzerinde Amerikalı kullanıcıdan yalnızca yüzde 20'si daha çok zaman geçirmeye başlamış. Yüzde 50'lik bir kesimse Facebook'ta geçirdiği zamanın değişmediğini söylüyor.

Facebook kullanımı yaş dağılımına göre de farklılık gösteriyor. 18-34 yaş arasındakiler hesaplarını daha etkin kullanırken, 55 yaş ve üstündekiler ise siteyi daha az ziyaret ediyor.

Kullanıcıları en çok çıldırtan şeylerden biri de sitede yayınlanan reklamlar. Bu konuya cevap verenlerden yüzde 80'i, şimdiye dek Facebook'ta gördükleri reklam bağlantısıyla hiçbir ürün almadıklarını belirtiyor.

Halka arz sonrası reklam gelirleri iyice önem kazanan şirket için bu haber pek de iç açıcı olmasa gerek. Dahası, General Motors ve bazı büyük şirketler de Facebook'un reklam konusundaki tutumundan bıkmış durumda. Siteye reklam vermek isteseler de Facebook'un bu konuyla yeterince iyi baş edemediği görüşündeler.

Bunca olumsuzluk karşısında Facebook'un tavrı ve cevabı ise merak konusu...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google iş çıktı. Web sitelerine reklam yerleştirme konusunda Google'ın Adsense'inin üstüne yok. Muhtemelen bir ortaklık söz konusu olacak.

Atı alan üsküdarı çoktan geçti, bundan sonra girilmesede hiç kullanılmasada bir işe yaramaz.Zulalarıda yeterince doldu zaten...

Gerçekten çok doğru Facebook artık çok karıştı ve gereksiz şeylerle doldu.Seviyeli bir ortam olsaydı da ne güzel olurdu.Şimdi ise reklamlar,yalanlar,milleti kandırmaya çalışıp linklere tıklamalarını sağlamalar ne ararsan var.Facebook eşittir gereksiz ve boş bir ortam artık.

artık herkes google plus a facbooka bin basar

Bir kac ay once sildim hesabi hic aramiyorum bile. Hayatima hicbir katkisi olmadi eksikliginide hissetmedim. Deneyin goreceksiniz. Ne vakti israfiymis.

Ben facebook kapattım gitti yok zaman tüneli yok bilmem ne dedim ki kimse beni bu tünele sokamaz dedim sildim. bence facebook zaman tüneline girdi ama tünelin sonundaki ışığı göremez. bence facebook intihar etti zorla olmaz kimseyi bir şey yaptıramazsın zorlayamazsın zaman tüneli isteğe bağlı olsaydı tam tersi olurdu facebook u kimse tutamazdı atalarımız boşuna dememişler kişinin kendine yaptığı kötülüğü düşmanı yapamaz diye.

google plus daha cazip görünüyor özellikler daha fazla. diğer uygulamalarla entegre çalışıyor... Facebook Zaman tüneli denen zımbırtıyla iyice kullanışsız oldu.... (hala geçmedim)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost