Facebook'a Türkiye'de yasak kararı!

Facebook ve Twitter gibi pek çok büyük siteye, Türkiye'de erişim engelleme kararı geldi!

Facebook'a Türkiye'de yasak kararı!

GÜNCELLEME (14.30): Şu anda süreç devam ederken, büyük ölçüde içerik çıkarmaların tamamlandığı bildiriliyor. Facebook ve Twitter'ın da ilgili içerikleri kaldırdığı ve şimdilik engellenme tehlikesi atlattığı söyleniyor. İçerik çıkarmayla ilgili son durum, mahkemeye de bildirilmiş durumda...

-----------------------------------------------

MİT tırlarının Adana'da durdurulmasına ilişkin tutanakların dün internette yayılması, yeni bir internet krizini de doğurmak üzere...

Hürriyet'in haberine göre, tutanakları yayınlayan tüm internet sitelerine erişimin engellenmesi için mahkeme kararı alındı. Kararda, Twitter ve Facebook gibi önemli sitelerin de adı geçiyor.

Erişim engelleme kararı uygulanmadan önce, bahsi geçen sitelerde içeriğin kaldırılıp kaldırılmadığına bakılacak. İçerik kaldırılmamışsa engelleme kararı da uygulamaya koyulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Nasıl olsa açılacak :)

Artık cumhurbaşkanı facebook ta paylaşım yapar :D

Artık sadece alkışlıyorum...

Yayınlayanları bulamyıpta toptan site kapatmak daha kolay geliyor bize

millet anasının karnından facebook ile doğdu sanki. anında panik havası oluyor. yahu yasaklansın korkmayın hiçbir şey kaybetmezsiniz.

engelleseler ne olacak sanki onları takacağız

Kapatılsın birazda yanınızdaki insanlarla sohbet edin sanki facebook dan uzaylılarla konuşuyor lar

kapatilmasi bisey degistirmezki bisey kaybedelim, sonucta twitterin kapandigini yine twitterde ogrenen insanlariz biz

Bence bu tip siteler tamamen kapatılmalı zaman kaybından başka birşey değil, yabancı gençlere bakıyorum evinde füze geliştirip uzaya gönderiyor bizim gençlerimiz hala facebookta birbirine öpücük göndermekle meşgul yazık geçen boş zamana.

@14 Oca 2015 14:12 bardağın hangi tarafından baktığına göre değişir senin söyledğin..türkiyede gençlerden güzel haberler geliyo takip edersen tek düze bakmamanı sağlar..

@14 Oca 2015 14:12 o yabancı gençler kullanmıyor zaten sosyal medya :) hem sizde o gençleri sosyal medyadan görüyorsunuz..

@14 Oca 2015 18:23 Türkiyede sosyal ortam mı var. Yurt dışındaki insanların dolu dolu yaşadığı hayatı ülkemizde kaç kişi yaşayabiliyor. Gerçek bi hayatı yaşayamamanın vermiş olduğu hayatı insansanlarımız maalesef sanal ortamda arıyor. Bu da marc gibi çıkarcı adamlara finansal kaynak ve fırsat sağlıyor.

@14 Oca 2015 14:12 Soylemlerınızı bakılırsa baya bır yasınız var.Sız sızın xzamanınızda kac ane proje urettınız evınızde acaba?O zaman facebook felanda yoktu ortam musaıttı yanı :)

Yasaklansin dns denen bisey var :D her türlü aga

diğer ülkeler nelerle uğraşıyor biz ne ile.

Kapatırlarsa kendilerini rezil ederler

aynen katılıyorum bence iyice saçmaladılar

inş kapanır devlette artık kapatcaksa yasakları kırabilen programlarada çözüm bulması lazım

İyi olmuş. Facebook zaten güvenli bir yer değil. Weirdo'su var, creeper'ı var, pedophile'ı var, oh oh, ne ararsan var! Zaten cahillik desen Facebook'un ta kendisinden yayılıyor bu günlerde. Küçükler yaşları tutmadığı halde kaydoluyorlar mı? Evet. Uygun olmayan içerik var mı? Evet. Rastgele dedikodular buradan yayılıyor mu? Evet. Kavgalar ve ayrılıklar bu illet yüzünden çıkabiliyor mu? Evet. Reklamlara alet oluyor musunuz? Evet. Eee, Facebook'un Markcığının da gizliliğinize önem verecek hali de yok, iyisi mi Facebook'larınızı dondurun. Ello'ya falan geçin yahu.

Zorla da kaydettirmiyolar ya.İstemeyen kaydolmaz.Ona kalırsa tüm kötüye kullanılabilecek herşeyi yasaklayalım bu zihniyetle @14 Oca 2015 17:30

@14 Oca 2015 17:30 Elloyu da gördük.Kayıt sayfasına girmeden bir dolaşayım dedim karşıma senin uygynsuz dediğin içeriklerden bir demet geldi.

Nah alırlar bizi Avrupa Birliği'ne.

@14 Oca 2015 18:04 isteyen var mı ki

Adamlar yıllardır bunu kullanıyor ben şahsen illa olsun demiyorum bunun yerine AB üyeleriyle ülkeler ile bireysel görüşmeler ile aynı avantajlar sağlana bilir Avrupa birliği = Hristiyan birliği Müslümanları tabi ki aralarına alamayacaklar ve almamak için her şeyi kullanacaklar Avrupa birliği katılmak istiyorsanız AB birliğine ait ülkelerden birine gidip vatandaşlık baş vurusu yapa bilirsin adam yerine koyup vatandaşlık verirlerse girersin.

DNS diye bir şey var kardeş. O da olmadı mı Rusların VKontakte'sini kullanırsınız. Yandex DNS kullanın.

@Turkish Patriot Yandex yerine cıa in bilgisayarını kullanırım daha iyi.Hiç olmazsa bilginizi almıyoruz diye reklam yapıp insanların bilgisayarlarına zorla virüs sokmuyorlar. Onlar bile daha ahlaklı sayılır.

birşey bilmeden aztıp tutan yorumlara bak mitle ilgili belgeler paylaşılmış twitter facebook diğer ülkelerde mahkeme kararı bile olmadan anında istenilmesi halinde kaldırıyor ama Türkiye'de makeme kararlarını bile görmezden gelen iki yüzlü şirketler engelleme kararıyla birsürü kullanıcı ve kulcanıcı bilgisi kaybetmek korkusuyla mecburen kaldırmak zorunda kalıyorlar amaç facebook kullanılmasın değil amaç facebook ve twittera göz dağı vermek şu anlayın artık !

Fark etmez o kadar'da gerekli bir şey değil ama yasaklamak yerine çözüm odaklı olması lazım burada bu Youtube, Facebook gibi sitelerde halktan Hükümete tepki olması için sorunlu içerikleri bilerek kaldırmıyor olabilirler hemen ateşlememek lazım...

Sen de yorum yaz