Google ve diğerleri: Fark bu rakamlarda gizli

Bing ve Yahoo ağızlarıyla kuş tutsalar Googla'a rakip olamıyor. Nedeni işte bu rakamlarda gizli...

  • Ali Güngör
Google'da arama yapanlar daha meraklı ve sadık...
Microsoft ve Yahoo'nun işi zor görünüyor

Google kullanıcıları Microsoft ve Yahoo arama motorlarını kullananlara göre iki kat daha fazla arama yapıyor. ComScore'un araştırmasının sonuçlarına göre bir Google kullanıcısı ayda ortalama 55 arama yapıyor. Yahoo kullananlar ise 25 aramada kalıyor. Microsoft'un yeni arama motoru Bing'i tercih eden kullanıcılar ise bir ayda ortalama 14 arama yapıyor.

Araştırmacılara göre Yahoo-Microsoft ittifakı arama motorlarında Google'a sağlam rakip olabilmek için şu an sahip oldukları yüzde 28'den en az yüzde 30'a çıkmalılar. Ancak bundan daha önemlisi kullanıcılarının ortalama arama sayısını yükseltmeliler. Bununla birlikte aylık Microsoft-Yahoo'nun arama ortalaması düşük olan yeni kullanıcıları kendi saflarına çekme ihtimalleri, Google'a alışkın olanları çekme ihtimallerinden daha yüksek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

rekabet iyidir.

Google'ın 2. sıraya düşmesini ancak torunum görür diye düşünüyorum.

Google giderek hakettiği yerlere geliyor. Google ın tersine giden yanlış tarafa gidiyordur. Google şimdikinden de daha yüksek yerleri hakediyor. Ancak birşeyden anlamayan kullanıcılar bing i kullanır bana göre. Microsoft arama konusunda google a rakip olmayı unutsun da işletim sistemi ve office e kafa yormaya çalışsın bence. Nitekim o alana da girdi google. Windows ile Office i dağıtıp geçerse Microsoftun elinde birşey kalmayacak.

Diğerlerinde arayınca sonuçta çıkmıyor çünkü. En iyisi varken niye gelişmekte olanlarla uğraşalımki?

gercek olmiycak hayle iste bu yuzden hayal deniyor

Microsoft ve diğerleri ne yaparsa yapsın Google'ı arama motoru konusunda tahtıntan asla edemez, Google'ı bilmeyen kalmadı çünkü, yoldan geçen birine "Bing'i biliyormusun ?" desen bilmez "Google'ı biliyormusun ?" desen anında bilir...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir