Google'dan Android'e sürpriz yenilik!

Google, Android işletim sistemine getirdiği bu yenilik ile, kullanıcılardan büyük bir alkış alabilir!

  • Cenk Atlı
Google aramaları artık uygulamaları da kapsıyor!

Google, yaptığı bir duyuruda kullanıcılara Android'de yeni bir tür arama modu sunan özelliği tanıttı. Bu yeni özellik kullanıcıların e-posta, yapılacaklar listesi ve notlar gibi şeylere bakmak için her bir uygulamayı ayrı ayrı açmaya gerek kalmadan bu uygulamalara bakabilmelerine olanak tanıyor.

Yeni özellik Android telefonlardaki Google uygulamasının bir parçası olacak. Ana ekranınızdaki arama çubuğunda bir şeyler arattığınızda Videolar, Kitaplar ve Haberler gibi bilindik filtre seçeneklerinin yanında artık "Uygulamalarda Ara" gibi bir seçenek de görülebilecek. Bu filtrenin altında ilgili uygulamalarda indekslenen bilgileri bulabileceksiniz.

Buna göre örneğin, önemli bir kişiden gelen bir e-postayı hızlıca bulmak istediğinizde, Gmail'i açmak yerine Google aramasında onun adını aratabilir ve çıkan sonuçlardan onu kolayca bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Verileri kendine sakalayacak google bi nevi. İndeksliyecekmiş..

Googlenin daha çok veriye hakim olması, kolaylık gibi görünse de, firmaya verilen her bilgi firmayı daha da büyük bir soruna dönüştürmeye yarayacaktır.

Google önce tüm telefonu, sonra tüm cihazları, sonra tüm ev ve yaşam alanlarını, ardından arabaları ve nihayet tüm hayatımızı fethetmeye hazır..

Gizleyecek birşeyiniz yoksa bu haber size "adamsın google" dedirtebilir.

@02 Eylül 2016 21:53 BEnce Google veya başka firmaların reklam ve diğer dayatmalarına maruz kalmamak için herkesin gizleyecek birşeyleri vardır, bir arkadaşınızın numarası veya satınaldığınız bir uçak bileti bile google için çok büyük bilgi. Zaten tüm amacı da bu hepsinin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play