iPad 2, iPad'den ne kadar daha hızlı?

Apple'ın son bombası iPad 2, orijinal iPad'den ne kadar daha hızlı? İşte ilk testlerin sonuçları.

İlk iPad 2 testleri: iPad 2 ne kadar daha hızlı?
Sadece web'de gezinenler için büyük bir hız artışı sunmayabilir

Ars Technica'ya göre ilk iPad 2 testleri, tabletin yeni işlemcisinin web tabanlı işlemlerde büyük bir hız kazancı sağlamadığını gösteriyor.

Cnet tarafından yapılan SunSpider JavaScript testinde iOS 4.3 yüklü iPad 2 ve iPad kullanılmış. Yeni iPad çift çekirdekli olmasına rağmen JavaScript testlerinde ilk iPad'e göre sadece 1.5 kat hızlı. Ars Technica ise bundan yola çıkarak A5 işlemcisinin Cortex A9 çekirdeklerini baz almadığını, ancak orijinal iPad'in A4 işlemcisinde bulunan çift A8 çekirdeğini temel aldığını iddia ediyor.

Bunun yanında Cnet, iOS 4.3 yüklü orijinal iPad'in, 4.2'den daha hızlı çalıştığını farketmiş. Yani iOS 4.3 çıktığında orijinal iPad sahipleri de performanslarında artış yaşayacaklar.

Ancak tabi ki geliştiriciler iPad 2 için yüksek grafiklere sahip oyunlar yazdıklarında iki tablet arasındaki fark daha belirgin hale gelecek. Ancak iPad'iniz varsa ve tabletinizi genellikle internette gezinmek için kullanıyorsanız, yeni iPad'e imrenmeniz için önemli bir neden olmayabilir...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

1.5 kat az sayılmaz gibi geldi bana. 2-3 kat artış bekliyordu herhalde testi yapan.

ikisine de ios 4.3 yükleyerek yapsa daha iyi. ayrıca karşılaştırma videolarına bakın. oyunlardaki performans süper

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir