İphone 8'lerdeki Skype Çakılma Sorunu Onarıldı!

iPhone 8 cihazlarında Skype'ta yaşanan kilitlenme sorunu, sonunda onarıldı!

  • H. Hüseyin Öztürk
İphone 8'lerdeki Skype çakılma sorunu onarıldı!

Apple, Cuma günü en son iPhone 8 ve 8 Plus cihazlarını çıkardığında, Skype kullanıcıları büyük bir sorunu fark etti: uygulama başlarken çakılıyordu. Ne yazık ki bir çözümü de yoktu ve hatta Skype Insider'lar (yeni sürümleri önceden denemek için üye olan kullanıcılar) da en son ön incelemede bu sorunu yaşadılar.

Ama yalnızca üç gün geçmişti ki Microsoft sorunu onardı ve güncelleme App Store'dan indirilebiliyor. TestFlight uygulamasındaki Insider'lar için hâlâ güncelleme yok, çok yakında gelecek olsa da, eğer Skype kullanmanız gerekiyorsa üretim sürümünü yükleyip yeni bir sürüm olduğuna dair e-mail alana kadar ön inceleme sürümüne geçmemeniz tavsiye ediliyor.

Skype'ı düzenli olarak kullananlar için çok kötü bir durum olsa da, bu durum için Microsoft'u suçlamak da zor. Apple'ın iPhone 8 ve 8 Plus'ı yeni donanıma ve özel işlemciye sahipler ve bunlar diğer cihazlarda yok, bu da demek oluyor ki Microsoft'un Skype'ı bu donanımlarda test etme şansı muhtemelen onlar piyasaya çıkana kadar olmadı.

Program üç gün gibi kısa bir sürede onarıldı ve Microsoft'tan Ellen Kilbourne ve Skype Support bu süreç hakkında oldukça şeffaftılar, süreç boyunca konu hakkında Twitter ile kullanıcılarla iletişim kurdular.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost