iPhone'u kaynar pastele attılar; işte sonuç!

iPhone 6S'i ocak üzerinde kaynayan, sıvıya dönüşmüş pastelin içine bırakırsanız sizce ne olur?

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat iPhone'u kaynar pastele attılar; işte sonuç! iPhone 6S'i ocak üzerinde kaynayan, sıvıya dönüşmüş pastelin içine bırakırsanız sizce ne olur?

iPhone'a işkence yaparak onu kullanılmaz hale getirmek, teknolojiye yakın bazı kullanıcıları mutlu ediyor olsa gerek. Çok kez yere atılan, hatta uzaydan yere bırakılan, suya atılan, kurşun geçirmezlik testlerine maruz kalan iPhone, şimdi de kaynar pastel boyaya bırakıldı. Sonuç ise neredeyse bir felakete dönüştü.

Pastel boyayla iPhone'unuza büyük bir zarar vermeniz normalde mümkün değil, ancak TechRax gibi onu ocak üzerinde kaynatıp, sıvı hale getirirseniz işler biraz değişiyor. Mavi renkli pastelin içerisine bırakılan iPhone 6S, sıcakla soğuğun bir araya gelmesinden olsa gerek, ortalığın karışmasına neden oluyor. Bir süre sonra işler karışıyor ve küçük bir yangın çıkıyor.

Bizce bu testi yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin. TechRax "telefonunuza, mutfağınıza ve evinize değer veriyorsanız, bu testi SAKIN denemeyin" diyor. TechRax'ın atladığı nokta ise, bu işle uğraşırken kendinize de zarar verme ihtimalinizin bulunması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

pastel marka... o boyanın türüne mum boya deniyor + yanıcı olduğunuda görmüşsünüzdür...

iPhone'u kaynar pastele atmanıza gerek yok! Musluğu açın ve suya tutun, çekin! iPhone'un işi bitmiştir ama benim Sony'im 1.5 metre derinlikte 30 dk suya dayanır. Sony'lerde fikir babası olduğum bir su geçirmezlik tekniği kullanılmaktadır. Donanım sıvı bir maddeye batırılır ve çıkarılır. O madde tüm donanımın üzerinde koruyucu bir katman oluşturur ve bu sayede donanım asla sudan etkilenmez...

@cleverman Senin fikir babasi oldugun mu buralarda niye harcaniyorsun dostum?

@cleverman bence başkan sen olmalısın

apple'ın sahibi olsam bu adamın ürünlerimi satın almasını yasaklatırdım sanırım

Gereksiz videolardan biri daha.. Bu elemanlar videoları izlendikçe zaten o iphone'un parasını kat be kat çıkarıyorlar. Milletin ekmeğine yağ sürüyoruz başka bir şey değil de...

hasta ruhlu manyaklar bunu yapanlar madem o kadar paran var bir fakiri doyur... Allah akıl fikir versin

Tabiki; ocak üzerinde kaynayan, sıvıya dönüşmüş pastelin içine atılmış iPhone 6S olur.

@18 Şubat 2016 22:04 eleman elinide yakacaktı az farkla yırttı... yanık acısı kötüdür...

Boyle saçma sapan şeyleri neden yaparlar anlamıyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost