Korsanın bedeli çok ağır!

Fransa'da yaşayan korsanlara üzücü bir haber: Çok yakında işsiz ve internetsiz kalabilirler...

Fransa'da korsanların abonelikleri kesilecek!

İktidardaki Halk Hareketi Birliği'nin meclisteki grup başkanı Jean-François Cope, internet korsanları yüzünden ülkedeki sanatçıların mali açıdan büyük zorluklar yaşadığını belirterek, sanatçıların korunması için yasa tasarısının mutlaka kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Parlamentoya getirilen yasa tasarısı, internet üzerinden müzik ve film indirenlerin elektronik mesajla 2 kez uyarılmasını, daha sonra bu kişilerin internet aboneliklerinin 2 aydan 1 yıla kadar iptal edilmesini öngörüyor.

Tüketici dernekleri, yasa tasarısına itiraz ederken, uzmanlar teknik açıdan yasanın uygulanmasıyla ilgili zorluklara dikkati çekiyorlar. Uzmanlar, internet korsanlarının başkalarının bilgisayarlarını kullanarak korsanlık yapmaları yüzünden birçok masum internet kullanıcısının mağdur olacağını belirtiyor.

Muhalefetteki Sosyalist parti, daha önce senatoda kabul edilen ve bu hafta meclis genel kuruluna gelecek yasa tasarısı için "hayır" oyu kullanacağını
açıkladı.

Tempo 24

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Türkiyede de acilen böyle bir yasaya ihtiyaç var

Olacakla öleceğe birde korsana çare bulunmazmış, adam gibi bir iş bulsunlar ;O) Gerçek sanatçı ekmeğini kendisi kazanıp sanat için hizmet için sanat yapandır!

"Türkiyede de acilen böyle bir yasaya ihtiyaç var"

yazan arkadaşım anlaşılan çok zengin ki böyle birşey yazmış.

eğer internetin öünü keserlerse bu sefer de tezgahta cd olarak satılacak.
yasakla olmuyor ve olmayacak başka bir çözüm bulun kardeşim.

türkiyenin yasası çok daha kuvvetli çalışıyor...üst hızı 4mbit seviyesinde tut fiyatıda arttırabildiğin kadar arttır...yani şuan hepimiz tam gaz korsan bile kullansak zarardayız...

İnternet bir hak değil özgürlüktür. ne yapılırsa yapılsın bu iş devam edecektir.

yok ya böyle bişeyi kullan komşun gelsin sana 5 dk bakcam die muzik indirsin zaten cinayete sebep arıyoruz ülke olarak..

bakın parası olan fransa halkı bile korsana baş vuruyor. peki parası olmayan türkiye halkı napsın soruyorum size.

Çağı yakalayamayan müzik endüstrisinin bu duruma düşmesi çok normal. Artık herkes mp3 player kullanıyor. Ve biz müzik dinleyicisinden albüm cd'sini alıp bunu mp3 formatına çevirmemizi ve bu şekilde taşıabilir aletlerimiz yüklememizi bekliyorlar. Bir müzik markete gidip alıp recodec edip mp3 playera yükleyeceğime direk 3-4 dakikada indiririm o kadar. MP3 olarak satınalabileceğim siteler olması gerekli.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play